• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK różne dłubania miłośnika MTB ciufy ;)

OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#21
jkjk.jpg



a to skarbnica dla wszystkich którzy chcą pogrzebać przy swoich Tp1
gorąco polecam , mam ją od samego wydania , no człowiek masła nie je ale lata lecą
zdjęć jest i to wyraźnych jak na ten parowóz dużo
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#24
1.jpg
2.jpg
3.jpg



Powoli ale do przodu , dechy są , węgiel ( prawdziwy ) jest , pod węglem cyna jako balast , rekompensata za to co zostało z frezowane , zawsze dawałem małe nakrętki ale teraz miałem cynę pod ręką więc jest cyna
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#30
z braku paprochów potrzebnych do znęcania się nad tendrem przechodzę płynnie nad meczenie wagony pocztowego 101C
zastanawiam się nad metodą włączania oświetlenia , nie jestem wielkim miłośnikiem cyfryzacji , zamiast pada smartfona czy kompa do sterowania wole używać wajch dźwigni przycisków , w tym przypadku myślę o magnesie , coś mi tam świta po głowie , na razie kończę szlif budy i będę powoli ją kładł podkładem
101.jpg
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#32
kto nie myśli musi robić dwa razy , nie zrobiłem "wnęki" na drzwi i teraz muszę rżnąć na zdrowym organizmie , ale pilnikiem spokojnie mozna bez uszkodzenia wnętrza sobie wnękę zrobić :)

4445.jpg
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#33
pierwsza lampa tendra zrobiona

1.jpg


mnie efekt zadawala jak ktoś nie jest ortodoksem modelarskim i chce skorzystać to podaje mój sposób

tak lutuje - dioda w pensete dla odprowadzenia ciepła też oraz dla stabilności miejsca pracy

2.jpg


tutaj już po lutowaniu, jak widać przewód zasilający to drut nawojowy


3.jpg


teraz odbłyśnik, jest to odbłyśnik z oprawy rastrowej sufitowej , czyli aluminium anodyzowane polerowane. Na początku polerowałem te odbłyśniki zrobione do parowozu ale tak naprawdę jest to zbędna praca jak dla mnie

tutaj widać odbłyśniki wytłoczone za pomocą miękkiej sosnowej deski włożonej w imadło, kulki od łożyska i aluminiowego odbłyśnika z oprawy

4.jpg


tak to wygląda w oprawie

5.jpg
6.jpg


tutaj ze zrobionym już otworem na żarówkę , oraz w ten sposób szlifowałem na wymiar by klosz zmieścił sie do oprawy
oczywiści żarówka to kulka szklana chyba 1,5 mm kupiona w sklepie chyba do decupage

7.jpg


ot i cała historia


11.jpg
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#35
Wagon nabiera powoli kolorów , nie jest to idealny ral pekapowski a jest to AK 3044 z domalowanym flamastrem napisem i to mi wystarczy :):):):)
wręcz jest to dla mnie ważne , by skład wagonów był w miarę pstrokaty tak jak ja to pamiętam ze swojego dzieciństwa

4.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#36
@daplo a nie myślałeś może jak ugryźć temat czerwonych końcówek w reflektorach? Przymierzam się do zrobienia tego u siebie, ambicje są , tylko pomysłu nie mam :/
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#37
@daplo a nie myślałeś może jak ugryźć temat czerwonych końcówek w reflektorach? Przymierzam się do zrobienia tego u siebie, ambicje są , tylko pomysłu nie mam :/
w zasadzie nie myślałem :) ale jak by co to jest światłowód + farby transparentne , tak będę malował piękne fioletowe boczne szklane kulki lub zamiast światłowodu to led odpowiednio przetoczony
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#38
teraz na pierwszy ogień idzie buda

1.jpg


szyber dach :) będzie jak na fotkach otwarty , i już jest wyrzezany

2.jpg


teraz do korekty rzęsy :)
te w modelu są ewidentnie za krótkie i za niskie więc muszą być usunięte i przyklejone nowe większe
ale nie stanowi to żadnego problemu , zastanawiałem się jak je usunę a one pięknie się dają ucinać nożykiem modelarskim

3.jpg
5.jpg
5.jpg