• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK różne dłubania miłośnika MTB ciufy ;)

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#1
Witam
tp1 dd.jpg

mam nadzieje że nie będę nikomu przeszkadzał pokazując , a przy okazji ucząc się :) , swoje wypociny
przerabiam teraz skromną TP-1 i liczę że ją skończę a nie wykończę

robię też 101
101dd.jpg
 

Załączniki

  • 0 bajtów Wyświetleń: 0
  • 262,7 KB Wyświetleń: 35
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#4
racje TP :)
ale wracając do Tp1 , materiał fotograficzny jest bardzo ubogi , to taki jednorożec, ale znalazłem dwie miniaturki na ebayu , pewnie fotki były leprze ale miniaturki są takie se , co ciekawe podpisane były Tp1 32 , a więc strzał w dziesiątkę . Poddałem zdjęcia automatycznej koloryzacji , mając świadomość że jest ona daleka od ideału , ale mimo to zastanawia jeden szczegół
1.jpg
kolor1.jpg
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#5
już na oryginale zdjęcia widać że jeden kolor jest dość mocno odcięty od reszty , też widać które część zdjęcia są prześwietlone i błyszczące , więc chyba świadczy to o tym że jednak nie była jednolicie pomalowana
1kop.jpg
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#6
Ja mam pytanie dotyczące tych mebli z przegródkami we wnętrzu wagonu pocztowego, który kolega zaprezentował.
Gdzie to dostać lub jak zrobić ?
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#7
Witam, regały są zrobione z kartonu , nie są idealnie równe , idealnie proste :) ale idealnie nadają się do tego by było coś tam widać przez okienka wagonu pocztowego
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#8
Dziękuję za odpowiedź. Mogę prosić o zbliżenia całej tej części pocztowej z przedziałem do siedzenia? I te drzwi rozsuwane z tymi "dupsami" po bokach (cokolwiek to jest) :) Będę wdzięczny.
Może być na priv. Spróbuję pokombinować sam takie cuda. :)
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#12
co do Tp 1 to bazuje na tych dwóch fotografiach z ebaya - oba zdjecia przedstawiają tą samą lokomotywę Tp1-32 z przodu i z tyłu - zacząłem przeróbki od tendra , by dorobić drewniane wysokie burty, które jak widać sięgają dość daleko do przodu , szukam zdjęć tendra ,ale o nie nie jest łatwo
kolor2.jpg
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
#14
już na oryginale zdjęcia widać że jeden kolor jest dość mocno odcięty od reszty , też widać które część zdjęcia są prześwietlone i błyszczące , więc chyba świadczy to o tym że jednak nie była jednolicie pomalowana
Co do błyszczenia i matu na fotografiach. Załogi parowozów bardzo często oliwiły części kotła ( i nie tylko) dla ozdoby. Takie "wyróżnienie" się i "konkurencja" z innymi drużynami. Przejrzyj forum - wątek o dawnej PKP http://forum.modelarstwo.info/forums/prawdziwa-kolej.23/ - mnóstwo takich fotografii znajdziesz. Więc może to nie inny kolor a właśnie takie naoliwienie i błyszczenie?
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#15
tylko widzisz elementy naoliwione powinny się błyszczeć i teoretycznie powinny być choć częściowo na zdjęciu prześwietlone tak jak choć by na tych zdjęciach jest częściowo prześwietlony kocioł , ale elementy zaznaczone na fotce czerwonym kołem nie tylko że nie są prześwietlone ale widać że dość względnie matowe , światło się od nich odbija równomiernie z każdej strony i od strony źródła i od strony "cienia" co sugeruje że to jest jakaś chropowata powierzchnia , mogę się mylić , jeszcze wertuje swoje zasoby i internet
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
#16
Składa się na to wiele czynników. Komin rozszerza się do góry, a jego podstawa - do dołu. Powierzchnie tych elementów są ustawione pod innym kątem do światła, dlatego mają inny odcień szarego. Ponadto, podstawa komina była zwykle odlewem, odpowiednio ukształtowanym, aby w połączeniu z dyszą zapewnić właściwy ciąg komina. Stąd zapewne miała bardziej chropowatą fakturę powierzchni niż sąsiednie elementy, np. dymnica, wykonane z walcowanych blach. Inny odcień szarego nie oznacza więc od razu innego koloru.

A o automatach koloryzujących zdjęcia była dyskusja w innym wątku. Do kolorowania widoczków są ok, ale ich przydatność w specjalistycznych zastosowaniach jest zerowa.
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#18
nie ma czasu kruca bomba ale jak już się zjadło wiejski serek to szkoda było wywalać opakowanie , więc kawalontek już jest zmodyfikowany :)
jkjkj.jpg