• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Pytanko odnośnie przerabiania modeli

Reakcje
2 0 0
#1
Mam plany odnośnie kupna węglarki Roco o numerze inwentarzowym 56269. Jest to węglarka serii Es (Wddo). Jako że jest to seria hobby chciałbym ją kupić i nieco dopracować. Wiem że na stronie Efc loko są dostępne kalkomania do tej węglarki:
028-14
Wagon towarowy węglarka
UIC, budowy polskiej
typu 9W IVa HO

Oraz


029-14
Wagon towarowy węglarka
UIC/ORE, budowy polskiej
typu 9W/4 IVA HO

I tutaj pojawia się moje pytanie czy któraś z tych kalkomani nadaje się to naprawienia tej węglarki. A jak nie to czy jest jakiś sensowny powód.

Pozdrawiam.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#2
Kalkomaniami nie da się jej naprawić :) Największy widoczny problem tego modelu (oprócz hobby-siermiężnego wykonania) to tablica przestawcza hamulca - ale ta jest częścią zestawu z elemtami trawionymi. Zakładam że Ciebie martwi brak opisów ostoi, w tym przypadku na moje oko zestaw 028-14 jest zdecydowanie lepszy - drugi odwzorowuje wagon prywatny i jego opisy różnią się od standardowych.
 
OP
OP
J
Reakcje
2 0 0
#3
Kalkomaniami nie da się jej naprawić :) Największy widoczny problem tego modelu (oprócz hobby-siermiężnego wykonania) to tablica przestawcza hamulca - ale ta jest częścią zestawu z elemtami trawionymi. Zakładam że Ciebie martwi brak opisów ostoi, w tym przypadku na moje oko zestaw 028-14 jest zdecydowanie lepszy - drugi odwzorowuje wagon prywatny i jego opisy różnią się od standardowych.
Kalkomaniami nie da się jej naprawić :) Największy widoczny problem tego modelu (oprócz hobby-siermiężnego wykonania) to tablica przestawcza hamulca - ale ta jest częścią zestawu z elemtami trawionymi. Zakładam że Ciebie martwi brak opisów ostoi, w tym przypadku na moje oko zestaw 028-14 jest zdecydowanie lepszy - drugi odwzorowuje wagon prywatny i jego opisy różnią się od standardowych.
Bardzo dziękuję za rozwianie mych wątpliwości. Jeszcze się spytam czy z tą tablicą przestawczą da się coś zrobić?
 
OP
OP
J
Reakcje
2 0 0
#4
Kalkomaniami nie da się jej naprawić :) Największy widoczny problem tego modelu (oprócz hobby-siermiężnego wykonania) to tablica przestawcza hamulca - ale ta jest częścią zestawu z elemtami trawionymi. Zakładam że Ciebie martwi brak opisów ostoi, w tym przypadku na moje oko zestaw 028-14 jest zdecydowanie lepszy - drugi odwzorowuje wagon prywatny i jego opisy różnią się od standardowych.
Przepraszam że tak pytaniami atakuje, ale jeszcze mnie parę rzeczy interesuje. Czy jak chcę poprawić te napisy to czy muszę zmyć te z węglarki i nałożyć cały arkusz od Efc czy mam po prostu dodać te oznaczenia których nie ma.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#5
Tablica przestawcza - tę w modelu odciąć, w jej miejsce wbudować właściwą - czy to fototrawioną, czy zrobioną samodzielnie inną technologią.
Ja bym usunął jedynie numer i serię z dawcy, bo pozostałe oznaczenia są identyczne jak na kalkomanii. Czy przez zmycie czy jedynie zdrapanie pędzlem z włókna (ponieważ to loklane to chyba lepiej ta druga opcja) to inna historia, są o tym wątki.
 
OP
OP
J
Reakcje
2 0 0
#6
Tablica przestawcza - tę w modelu odciąć, w jej miejsce wbudować właściwą - czy to fototrawioną, czy zrobioną samodzielnie inną technologią.
Ja bym usunął jedynie numer i serię z dawcy, bo pozostałe oznaczenia są identyczne jak na kalkomanii. Czy przez zmycie czy jedynie zdrapanie pędzlem z włókna (ponieważ to loklane to chyba lepiej ta druga opcja) to inna historia, są o tym wątki.
Jestem bardzo wdzięczny! Dzięki!