• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Ręczny napęd do rozjazdu

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#1
Poszukuję ręcznych napędów do rozjazdów w H0 ( 10 szt). (dźwignia z ciężarkiem +latarnia zwrotnicza), żeby sobie na makiecie samemu przerzucać wajchy. Czy wiadomo komuś z Kolegów, czy takie napędy są do dostania w naszej umiłowanej i dopiero co powstałęj z kolan Ojczyźnie?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.375 463 29
#3
Ale czy to sie da recznie przerzucac?
Wątpię. Poza tym same zwrotnice muszą mieć mechanizm utrzymujący iglice w końcowym położeniu. Takie mechanizmy mają rozjazdy Peco i chyba Piko A-Gleis, ale już Tillig czy Roco nie mają. W dodatku w Tillig-Elite są iglice sprężyste, wymagające sporej siły do utrzymania w końcowym położeniu.
 
OP
OP
hamulcowy

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#4
Zwrotnik:
https://www.conrad.pl/p/zwrotnik-zestaw-6szt-auhagen-skala-h0-497055
http://modelarstwo-kluba.pl/h0/zwrotniki-h0/
Na Alle...cos stam gro same latarnie blaszkowe ma Osbahn. reszte trzeba zrobic samemu.

Ale czy to sie da recznie przerzucac? Nie wiem ;)
Dziękuję Kolegom za informację. Z pobieżnej analizy wynika, że zwrotniki Kluby napędza cięgło zwrotnicy, poruszanej napędem podmakietowym. Podejrzewam, że i z Auchagenem jest podobnie. Wiem, że takie napędy ręczne są w skali G. a sam widziałem też podobne na makiecie 0e, przy okazji grzebania na YT.
 
OP
OP
hamulcowy

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#9
Kiedyś PIKO robiło takie ręczne napędy do swoich rozjazdów

Zdjęcie z allegro
Potrzebuję takich 10.
Samodzielnego wykonywania z blaszek raczej nie przewiduję. Precyzyjne i małe rzeczy nie bardzo mi wychodzą.
Mam jeszcze plan B. Z napędów w skali G zrobić centralną nastawnię z boku makiety i połączyć to pędniami z rozjazdami.
Dziękuję Kolegom za dotychczasowe zainteresowanie i odpowiedzi.