• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? polski parowóz

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#2
Niestety z polskimi parowozami są ogólnie problemy, żeby kupić. Pm36-2 jako typowo polska konstrukcja nie jest dostępna i niestety szybko nie będzie do kupienia. Za to jest dużo niemieckich parowozów w bardzo różnych cenach (od 300 do kilku tyś. zł).
 

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#7
Z tego co wiem, to Ty5 od Roco pobiera prąd z torów tylko 2 osiami na 9 osi... Więc to jest dużą wadą i przeszkodą przy płynnej jeździe. Wszystko inne jest ok :). A jaki potrzebujesz parowóz, za jaką cenę i do czego?
 

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
421 3 0
#10
To akurat Ty5 całkiem odpada. To zupełnie inny typ parowozu - towarowy. Z fabrycznych podobnych do tej potrzebnej nie ma nic. Trzeba poprosić jakiegoś modelarza/konwertera o zrobienie Pm2.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#12
Dzieki za oddzew. a czy mozna prosic o sugestie i swoje zdania na temat
ROCO (63295) PKP Ty5 31. . Jakie jest wasze zdanie na temat podanego modelu. :)
Model ogólnie super. Sam jestem w posiadaniu go od ok.3-4 lata. Jeździ bez zarzutu. A jak ma się go z Lenzem w środku:love:.[DOUBLEPOST=1406660164,1406659842][/DOUBLEPOST]
Z tego co wiem, to Ty5 od Roco pobiera prąd z torów tylko 2 osiami na 9 osi... Więc to jest dużą wadą i przeszkodą przy płynnej jeździe. Wszystko inne jest ok :). A jaki potrzebujesz parowóz, za jaką cenę i do czego?
Dwiema osiami z 5 wiązanych plus koła z tendra. Ale i tak słabo jeździ.
Czemu słabo? Ja go mam trochę czasu i jeździ znakomicie. Problemy z jazdą ma jak mu już gumki anty poślizgowe strzelą to w tedy jest mu ciężko. Trzeba też pamiętać o tym aby wyczyścić tory. Jak są brudne to nie pojedzie za chiny. Pod tym względem jest strasznie upierdliwa ale to tylko drobna wada tego modelu.
 
Ostatnio edytowane:

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
#16
Czego Wy chcecie od Ty5-31? Przecież w niczym nie ustępuje BigBoyowi ;)


A pisząc poważnie to z odbiorem prądu nie jest idealnie, ale kondek przy deku zapewne rozwiązałby wszelkie problemy...

 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#19
wojtekpkp - Pytasz co to ma być? - Chodzi mi O Parowóz Pm-36-2. Pod nazwą Piekna Helena, dokładnie model z wiatrownicami. Szukam osoby która w 100% odzwierciedli Parowóz. Nie na sztukie, tylko profesjonalmie.... znasz taką osobe??
Kochana, ale nie za 1500,--- :)
Myślę, że za cenę ok. 10 000 znajdzie się ktoś na forum :) ale może wcześniej poszukaj kontaktu do Erwiny Papp, może zadowoli cię jej jakość:
http://forum.modelarstwo.info/threads/sm42-by-erwina-papp.5953/
Ale osobiście nie mam pojęcia czy ta pani jeszcze działa w temacie i jaki do niej kontakt.
 
Ostatnio edytowane:

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#21
Na razie taki model (Pm36-2) jest w zasadzie bezcenny, dosłownie, bo po prostu nie istnieje. Znalezienie kogoś kto by taki wykonał też może być niełatwe, lub nierealne. Oryginał powstał w jednym egzemplarzu lub dwóch biorąc nr 1 w otulinie. Pytanie też ilu znalazłoby sie chętnych na zakup modelu o okolicach 10tys.