• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

0m Pytanie o zdjęcia wagonu Uaa-8251

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#1
Potrzebuję pomocy w powiększeniu planów modelarskich wagonu Uaa-z-8251 Szwajcarskich kolei wąskotorowych .
http://www.rhb.ch/Uaa-z.490.0.html?&L=4. Prawdziwy wagon na zdjęciu wygląda tak, model który wykonałem wygląda tak,lecz prawdopodobnie zrobiłem model za szeroki,model wykonywałem na podstawie tylko zdjęć. Zaznaczam że ten
wagon jest na tor o szerokości 1000 mm.
8251 Uaa-z, 1.jpg
8251 Uaa-z, 2.jpg
DSCF7774.JPG
DSCF7778.JPG
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#3
Nie, ta skala nie śmierdzi, ale sposób w jaką ją jeden z forumowiczów przedstawiał i wychwalał ponad inne skale.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#4
Wiem, że się nie otwiera, dlatego wstawiłem to na forum żeby ktoś pomógł, bo ja jestem w komputerach cienki Bolek.
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#5
Aby powiększyć ten rysunek do skali 45 trzeba znać podstawowe wymiary wagonu, na miniaturce są nieczytelne, po przeskalowaniu miniaturki do skali 45 będą czytelne tylko kontury i zarysy wagonu (powiększaja się również piksele).
Tak jak pisałem -nic nie da się zrobić aby bylo to czytelne :)
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#6
To są wymiary wagonu w skali 1/1.I o to chodzi że mi w pracy też powiększyli rysunek i wymiary są zamazane,myślałem że jest jakiś inny sposób na bardziej czytelny rysunek, ale dziękuję za pomoc, poszukam kto jest producentem tego wagonu, może uda się od niego dostać rzeczywiste wymiary wagonu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#7
Proponuję powiększyć rysunek do rozmiaru, w którym szerokość toru mierzona po zewnętrznej stronie obrzeży kół wyniesie 1000 mm w danej skali - w 1:45 (wielkość 0) jest to ok 22,2 mm. Szerokość wagonu wychodzi wtedy ok 65 mm. Oczywiście ten pomiar jest obarczony bardzo dużym błędem, ale coś już wiadomo. Wszystko przy założeniu, że rysunek jest wykonany w jakieś skali i wszystkie wymiary tę skalę z grubsza trzymają.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#8
Dla mnie całkowita szerokość to 3242mm. Oglądając zdjęcia modelu i realu to nie powiedziałbym że szerokość jest zła w modelu.
Z tego co się orientuję to w środek powinien zmieścić się 20 stopowy kontener, więc sama zagłebiona rama jest stosunkowo szeroka do samych wózków.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#10
Byłem ciekaw, czy ktoś właśnie skojarzy te dwa posty ze sobą. To i znalazł się taki.
A odpowiedź jest prosta - ten pierwszy post był żartem, czy tego "nie czuć"?
A jak uważasz tak jak napisałeś, to udowodnij innym moim postem gdzie mam coś do skali. Bo podobnie jak inni, nie podobało mi się wywyższanie tej skali przez pewną osobę. Bo moim zdaniem każda skala ma wady i zalety i ma swoich zwolenników. Ale nikt nie powinien udowadniać że skala w jakiej tworzy jest lepsza od pozostałych bo coś tam. To jest niepoważne i grubiańskie.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#11
Model wagonu na zdjęciach ma szerokoś 67 mm co w przeliczeniu x 45 lub 43,5 daje 3015 lub 2914 mm. Byłem wczoraj w Piasecznie żeby zmierzyć znajdujące się tam wagony. Najszerszy jaki mi pokazano wynosił 2550 mm. Dlatego uważam że ten model wagonu nie trzyma skali wąskotorowej,powinien być węższy. Kolega z pracy napisał mi meila do Szwajcarji o podanie tych wymiarów co są na rysunku, tylko żeby były czytelne. Czekam na odpowiedz, a wagon się nie zmarnuję, dam mu wózki na tor normalny a zacznę budować nowy wagon po otrzymaniu [ mam taką nadzieję] planów. Walec na platformie jest w skali 1/35 [innego na razie nie udało mi się zakupić] może dlatego wydaje się że zdjęcia platformy i zdjęcia modelu wagonu platformy nie za bardzo się różnią. Ale dziękuję kolegom za okazaną pomoc.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#12
Weź poprawkę, że w Szwajcarii pociągi na metrówce kursują znacznie szybciej, pod drutem, to i skrajnia jest zupełnie inna.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#14
prawdopodobnie zrobiłem model za szeroki,model wykonywałem na podstawie tylko zdjęć.
Na oko zaryzykuję stwierdzenie, że model nie jest za szeroki :)[DOUBLEPOST=1393567248,1393566531][/DOUBLEPOST] Akurat co do tej kwestii popieram w cytowanym temacie zdanie pana Krzysztofa Koja. Nie rozumiem ciągnięcia tego tematu poniżania skali "0" tylko dlatego, że PaulUqwu nie przepada za kimś, więc nazywa ludzi zajmujących się tą skalą "zerami" a przynajmniej tak mogą zrozumieć miłośnicy tej skali, którzy trafią na ten temat i sobie poczytają...
 
Ostatnio edytowane:

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#18
Na oko zaryzykuję stwierdzenie, że model nie jest za szeroki :)[DOUBLEPOST=1393567248,1393566531][/DOUBLEPOST]
Akurat co do tej kwestii popieram w cytowanym temacie zdanie pana Krzysztofa Koja. Nie rozumiem ciągnięcia tego tematu poniżania skali "0" tylko dlatego, że PaulUqwu nie przepada za kimś, więc nazywa ludzi zajmujących się tą skalą "zerami" a przynajmniej tak mogą zrozumieć miłośnicy tej skali, którzy trafią na ten temat i sobie poczytają...
Właśnie czytają i to zniecheca do prezentacji czegokolwiek w skali 0, jak dla mnie jeśli skala "śmierdzi" komuś to powinien być usuniety z forum bo to nie modelarz tylko wichrzyciel .
Podobnie było z wagonem bonanzą wyciętym laserem z kartonu w skali H0 gdzie dowiedziałem się od raketenmana że: -
"....Owszem to nie jest forum modelarstwa kartonowego tylko kolejowego jak sama nazwa wskazuje...", więc przestałem cokolwiek pokazywać tu na forum bo skoro modele kartonowe to nie modelarstwo kolejowe to nie ma co się udzielać.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#19
Dziś dostałem odpowiedz - wklejam skan rysunku technicznego. Może komuś się przyda, bo wagon jest oryginalny. Nie spodziewałem się że wagon wąskotorowy może mieć taką szerokość.
Scan10585.JPG
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#20
Nie chcę zakładać nowego tematu, to pokażę w tym temacie następny wagon który wykonałem. Też skala 0m. Nie jest to może dzieło sztuki ale ja jestem z tego wagonu zadowolony. Nie jest jeszcze pomalowany.
Zdjęcie-0355.jpg
Zdjęcie-0354.jpg