• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

pytanie Ty2/Ty42 zawieszenie

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.914 111 7
#1
Czy ma ktos zdiecia/rysunki zawieszenia dolnego w Parowozach wojennych? Chodzi dokladnie o sposob mocowania lorzysk slizgowych do sprezyn oraz montaz czesci zabezpieczajacej lorzysko przed wypadnieciem. Bardzo byl bym wdzieczny, nie moglem znalesc zadnych dokladnych informacji na internecie.
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#2
Ha. Rysunków nie mam, ale przyznam bez bicia że robiąc te elementy na swoje potrzeby wzorowałem się na genialnym modelu czeskiego Kolegi, którego zdjęcia znalazłem w necie. Może Ci się przyda.
04.jpg 05.jpg 13.jpg 30.jpg 31.jpg
 
OP
OP
teigrekty2

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.914 111 7
#6

MichałŁ

Aktywny użytkownik
Reakcje
131 1 0
#7
W rzeczywistości zawieszenie z tego czeskiego modelu nie ma prawa działać
W prawdziwym Ty2 nakrętki mocujące resor do wieszaków są z góry i do tego są kontrowane służą do regulacji nacisków osiowych zaś dolne(te które są na modelu) to tylko zabezpieczenia. Do tego resor jet montowany do maźnicy za pomocą sworznia (misi się obracać)a nie na sztywno jak to ma miejsce w tym modelu.
W Ty42 są dodatkowo kliny blokowe które pozwalają na niwelację luzów powstających przy zużyciu wideł maźniczych. Kliny takie dorabiano też to parowozów TE z ZSRR
 

Podobne wątki