• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie - Tabor 1520 mm w N?

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#1
Mam pytanie do znawców tematu: jakie znacie produkowane seryjnie modele taboru kolei radzieckich i post-radzieckich (rosyjskich, ukraińskich, białoruskich, krajów bałtyckich itd.) w wielkości N? Chodzi mi o tabor, używany na szerokim torze, nie tylko produkowany przez tamtejsze fabryki, a więc interesują mnie również modele np. czechosłowackich lokomotyw, eksportowanych do ZSRR czy wagonów z NRD, ale niekoniecznie "Ludmił", które, o ile wiem, były tylko produkowane na eksport. Oczywiście znam stare modele Piko (elektrowozy i wagony pasażerskie "stodoły") oraz współczesne M62 w N, ale to w zasadzie wszystko, o czym wiem. W H0 trochę tego jest, ale w N nie znam niczego innego.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#2
U Petra Kresty kiedyś widziałem, tzn był na sprzedaż, "Czmelak". Zywica czy coś w tym stylu. Szału nie było.

W gazetkach deAgostini, czy jakiejś podobnej, była kiedyś połówka BL80. Nie wiem czy trafiła na rynek polski, ja to widziałem na angielskim eBay.
-> zdjęcie poglądowe
s-l1600.jpg


No i jest w ofercie Tamara z UMF
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#3
No i jest w ofercie Tamara z UMF
W N? O tym nie wiedziałem, sam mam od nich w H0. Ale generalnie interesują mnie raczej modele seryjne, a nie z manufaktur. O te modele pyta mnie znajomy z zagranicy, który raczej nie będzie zainteresowany takim małoseryjnym modelem, ale przekażę mu informację.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#7
Też się niedawno zainteresowałem tym tematem, ale, niestety, nie znalazłem niczego, o czym by tu już nie było wspomniane. Raczej spokojnie można poinformować kolegę, że wschodniego taboru, w eNce, w ofercie producentów, nie ma!
Tak przy okazji, niedawno zrobiłem sesyjkę zdjęciową mojej kolekcji starego PIko, załączam kilka, związanych z tematem, fotek.

ALA_2018_01a.jpg


ALA_2018_01b.jpg


ALA_2018_01c.jpg


ALA_2018_01d.jpg
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#9
Przekazałem znajomemu informacje i oczywiście zachwytu nie było. Ale zainteresował go ten czmelak:
U Petra Kresty kiedyś widziałem, tzn był na sprzedaż, "Czmelak". Zywica czy coś w tym stylu. Szału nie było.
Czy można prosić o jakieś bliższe dane? Nie wiem, kto to jest Petr Kresta, ani czy i jak można coś od niego kupić czy zamówić.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#10
Chodzi o ten sklep i jego przesympatycznego właściciela.
https://www.hobby-shop.cz/

Ale wracając do zapytania - to jednak też był model małoseryjny.

p.s. w sklepie można zamawiać bez problemu. Petr dość dobrze mówi/pisze po polsku. I jeśli nic się nie zmieniło, paczki wysyła z Polski (czyli odpada koszt przesyłki zagranicznej).
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#11
Dzięki. Spodziewałem się, że to model małoseryjny, ale z ciekawości chciałem zobaczyć. Niestety, niczego takiego nie znalazłem, pewnie już nie jest dostępny. Ale poruszanie się po stronie internetowej jest trochę uciążliwe, być może nie umiałem znaleźć.
 
Reakcje
39 0 0
#12
Odświeżę trochę temat. A co z wagonami towarowymi 1520mm w N? Ciekawi mnie czy jakas amerykańska cysterna nie moglaby udawać bylej CCCP? Tak na oko to konstrukcje typu "single dome" może by i podeszly, ale tak na oko to nawet model delPrado przypomina Pt47, hehe. Warto jakieś wymiary porównać. Niestety link w "linkach rosyjskich" juz nie dziala...Gdziś w necie byly fotki makiety DDR lub CD z wagonami ochronnymi i calkiem fajnie to wyglądalo.
Pozdraw
Storch
ps. Widzę ze Rosjanie coś dziergają, czyzby shapeways?
https://www.ebay.pl/itm/Covered-fre...941202?hash=item3da5ef7e92:g:MIIAAOSwoeVe9kvM
https://www.ebay.pl/itm/Hopper-freight-cars-RZD/264830980319?hash=item3da92810df:g:k5IAAOSwMFVfOBPR
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 0
Tabor 6
Tabor 0
Tabor 16
H
Tabor 4

Podobne wątki