• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie; szerokość drogi

wezu

Nowy użytkownik
Reakcje
1 1 0
#1
Witam, zaczynam budować makietę niestety nie wiem jaka ma być szerokość drogi w mm-ach, chcę zbudować sam drogę brukową nie chcę żadnych gotowców.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#2
Hmm... idziesz na drogę, najlepiej taką jaką chcesz odwzorować, bierzesz miarę i mierzysz. Przychodzisz do domu, bierzesz kalkulator (ewentualnie w słupku) i dzielisz to co pomierzyłeś w terenie przez dzielnik w zależności od skali jaką sobie wybierzesz, no i już. Powodzenia. (y)(y)(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.938 386 20
#3
Odpalasz komputer, w wyszukiwarce internetowej najlepiej u wujka google wpisujesz - szerokość jezdni i pierwszy link jaki Ci wyskoczy to taki skrót z §15 Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, w którym masz napisane jaki rodzaj drogi jaką ma szerokość pasa ruchu. Bierzesz kalkulator, dzielisz tą szerokość przez skalę, w której chcesz zrobić drogę i masz wymiar...

Linki u wujka google wyskoczyły mi po 0,39 sekundy...

A jakby nie chciało Ci się wpisywać to masz pod spodem link do kliknięcia:
https://www.arslege.pl/szerokosc-pasow-ruchu/k360/a37708/
 
OP
OP
wezu

wezu

Nowy użytkownik
Reakcje
1 1 0
#4
Odpalasz komputer, w wyszukiwarce internetowej najlepiej u wujka google wpisujesz - szerokość jezdni i pierwszy link jaki Ci wyskoczy to taki skrót z §15 Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, w którym masz napisane jaki rodzaj drogi jaką ma szerokość pasa ruchu. Bierzesz kalkulator, dzielisz tą szerokość przez skalę, w której chcesz zrobić drogę i masz wymiar...

Linki u wujka google wyskoczyły mi po 0,39 sekundy...

A jakby nie chciało Ci się wpisywać to masz pod spodem link do kliknięcia:
https://www.arslege.pl/szerokosc-pasow-ruchu/k360/a37708/
Dziekuje
 

Podobne wątki