• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Pytanie problem-tory Roco

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
#1
Witam
Sprawa niby błaha,ale montuje układ torowy (roco line) nie mając kompletu torów.Potrzebuje ustalić minimalny wymiar/rozstaw torów tak,aby anglik i rozjazd zeszły się tak jak to przedstawiłem na schemacie.Pewnie są jakieś programy do projektowania układów,ale nie mam nic podobnego. pozdrawiam
 

Załączniki

  • 17,4 KB Wyświetleń: 100

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#3
Witam
Sprawa niby błaha,ale montuje układ torowy (roco line) nie mając kompletu torów.Potrzebuje ustalić minimalny wymiar/rozstaw torów tak,aby anglik i rozjazd zeszły się tak jak to przedstawiłem na schemacie.Pewnie są jakieś programy do projektowania układów,ale nie mam nic podobnego. pozdrawiam
Daruj sobie takie zabawy. Milimetr czy dwa różnicy i będzie problem. Dopóki nie masz rozjazdów, to wstrzymaj się.
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#5
Kolego. Wujek google nie pomógł?

Wysiliłem się odpoczywając przy piwku i wpisałem sobie proste zdanie bo takie mi przyszło do głowy cytuje "program do projektowania torów h0" i "pewnie" wyskoczył mi jeden podstawowy i dość rozbudowany program. Nazywa się SCARM oraz dwa podstawowe wątki o projektowaniu.
 
OP
OP
A

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
#6
A widzisz nie pomógł !.Ja napisałem proste zdanie, program do projektowania układów torowych bo tory są już zaprojektowane:).Ale jak widać nie wszystko kręci się wokół logiki.


Dobra,proszę moderatora o usunięcie tematu. pozdrawiam
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#8
A widzisz nie pomógł !.Ja napisałem proste zdanie, program do projektowania układów torowych bo tory są już zaprojektowane:).Ale jak widać nie wszystko kręci się wokół logiki.


Dobra,proszę moderatora o usunięcie tematu. pozdrawiam
To dziwne bo po wpisaniu "program do projektowania układów torowych" SCARM wyskakuje na pierwszym miejscu :)
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#9
Teoria to jedno, praktyka to drugie. Marcin Kempa ma rację: teoretycznie Ci wyjdzie, a w praktyce tory mogą minąć się o milimetr i jest kłopot. Pomijam już taką błahostkę, że pomiędzy rozjazdem pojedyńczym a podwójnym powinna być krótka wstawka prosta, a to w celu wyeliminowania następujących po sobie łuków odwrotnych, których obecność może doprowadzać do wykolejania taboru.
 
OP
OP
A

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
#10
Panowie,sytuacja jest skomplikowana.Chodziło mi tylko o wymiar bo robię teraz coś,co dokończę może za kilka lat a może wcale.Jest to moduł,a na nim fragment układu torowego którego dalsza część będzie na kolejnych modułach ,których teraz nie buduje,dlatego też nie zakupiłem więcej torów. Ja doskonale rozumiem,że tak się robić nie powinno, a program w sumie nic mi nie da bo układ na module opieram na układzie oryginalnym i stąd pewne problemy techniczne.W oryginale wychodzi mi,że dwa tory proste znajdują się wyjątkowo blisko siebie ,a dalej schodzą się w rozjazdy.Rzeczywistość to jedno a makieta to drugie. W każdym razie jakoś sobie poradzę
 

Podobne wątki