• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie/prośba o identyfikację

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
403 24 1
#1
Witajcie!

Pytanie jak w temacie:
Czy ktoś mógłby zidentyfikować z jakich "bloczków" jest zbudowana ta ściana?
Chodzi mi głównie o wymiary, ewentualnie nazwę "handlową" bloczka (wtedy będę wiedział co googlać)
Wymiary potrzebne do zaprojektowania budynku w H0 :)

Zdjęcie pochodzi z jednej z cementowni w... Szwajcarii :) (w sumie nie wiem czy to takie istotne, ale może to pomoże w identyfikacji)

Siggenthalnnn.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#3
to wygląda na bloczek silikatowy,
wg mojej dedukcji wygląda to na jakieś 35cm długości i 18 wysokości, po przyjęciu z proporcji drzwi i wysokości klamki, że drzwi są szerokie na ok 120cm, na szerokość drzwi wchodzi nam 3,5 bloczka.
Tak więc podchodzi mi to pod SIKA EQ 17,5/24 o wymiarach dł*sz*w 333*240*174mm... lub jakiś Ytong lub lokalny producent... może też byćto płytka elewacyjna tak układana - od jakiegoś lokalnego dostawcy ;)
 
OP
OP
Laku

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
403 24 1
#5
Hmmmm
Widzę, że zdania podzielone....

Może tutaj będzie lepiej widać skalę...
Budynek z tych samych bloczków za Mercedesem z Bulk Container`em :
sig IMG_8457.JPG


Ta sama cementownia.
0:34-0:54 magazyn za wagonami zbudowany z tychże bloczków:
 
OP
OP
Laku

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
403 24 1
#11
Jeśli panel ma 610mm to na wysokości panelu mieści się 4 rzędy bloczków... lub nawet trochę więcej
Wynikało by z tego, że wysokość bloczka to mniej niż 15cm...
 

Podobne wątki