• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie odnośnie malowania BR 215 DB

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam mam małe pytanko, :???: może trochę laickie a zarazem ciężkie ale bardzo mnie niestety nurtuje :grin: a odpowiedź jest mi niezmiernie potrzebna gdyż potrzebuję zwaloryzować loka. Przejdźmy do sedna, tak więc czy istniały kiedykolwiek takie malowania BR 215-stki jak te które wykonało roco na tym modelu http://www.uli-bahn.de/wp-content/galle ... oco_01.jpg To znaczy dokładnie czy istniały malowania turkusowe ale bez ciemnego pasa u góry lokomotywy. Do tej pory znalazłem tylko takie http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 15-017.jpg Natomiast takiego malowania na rzeczywistym loku jak to zrobiło Roco w modelu nie znalazłem nigdzie. Czyżby więc wychodziło że to malowanie rocowskie jest po części wymysłem kogoś mądrego z firmy :?: No nic czekam na wasze spostrzeżenia z góry dziękuję i pozdrawiam.
pukash
 
A

Adam-H0

Gość
#2
wszyscy wiedza ze nie jestem zwolennikiem rocowskich wymyslan, ale ta Lokomotywa jest OK i nalezy do poszukiwanych malowan - modele DB w tych barwach sa raczej drobnym rarytasem i za bardzo bym nie patynowal bo straci totalnie na wartosci - do patynowania bierze sie standartowe bordowe molowanie DB tego jest dosyc nawet w wersji do zabawy za drobne pieniadze ;)
 
OP
OP
P

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Łoł to dzięki za info mam zamiar tylko dodać wnętrze do środka bo niestety nie posiada i podmalować niektóre detale jak atrapa chłodnicy na aluminium albo drabinkę na ciemny oraz wymienić szybki gdyż nie posiadają srebrnych ramek w okół :D Myślałem też o dorobieniu charakterystycznych kominków na dachu, i dodaniu kilku wężownic oczywiście wszystko zgodnie z oryginałem. Myślę że to nie powinno zaszkodzić temu modelowi, a jak pan myśli panie Adamie sam już nie wiem :?:
 
A

Adam-H0

Gość
#4
nie jestem specjalista od realnych koleji - ale te kominy na dachu to bajer, ktory nie byl na wszystkich modelach - wiec ostroznie - przed jakim kolwiek bajerem zaopatrzylbym sie w ksiazke o tym typie lokomotywy - wydana zdaje sie przez MIBE - ale wydaje mi sie ze jest tu dosyc znacznie lepszych specjalistow ;)

wiec najpierw odpowiednia ksiazka - ma pelno zdjec - wtedy mozna przerabiac i lakierowac :cool:
 

Załączniki

OP
OP
P

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Zapytam jeszcze może pan Adam mi odpowie :grin: dlaczego jeśli to malowanie rocowskie modelu które przedstawiłem jest jak najbardziej ok to dlaczego roco nie pociągnęło paska z okienkami przy dachu na ciemny kolor jak np. robi to w tych samych modelach piko. Do tej pory nie spotkałem się jeszcze ze zdjęciami przedstawiającymi taką wersją lokomotywy która w rzeczywistości nie miałaby tego ciemnego paska w okół z chromowaną ramką.
 
OP
OP
P

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Mam taką fakt rarytasik to jest ale może z daleka z bliska to już zabawka :D Mam też taką roco i wygląd oraz właściwości jezdne kilka razy lepsze tylko że parę elementów wymaga pewnego dopracowania.
 

Podobne wątki