• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie o zmodernizowane "gagariny"

Ł

Łukasz K

Gość
#1
Witajcie
Jak w treści tematu: chciałbym się dowiedzieć, które spółki i które konkretnie maszyny (nr. inw. ) modernizowały na bazie podzespołów z lokomotyw amerykańskich?
typ : EMD F40-PH i ostatnio EMD SD40-2
 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
349 1 0
#2
Przedewszystkim Rail Polska modernizujac swoje gagariny na challengery :D tych nr, lokomotyw mają już dość sporo EM62 001 ,M62M 001 ale tak szczerze nie wiem czym one sie rożnią te dwa ,a EM62 jest już chyba z8 sztuk o ile sie nie myle i bedzie coraz to wiecej :D A co tak cię to ciekawi?można wiedzieć na co te informacje potrzebujesz? :D A te paskudne gagariny co ma już PCC i LHS robione są w Newagu Nowy Sącz i są prze paskudne.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#3
Z tego co ja wiem, to tylko Rail Polska modernizuje stare estońskie "Gagariny" w oparciu o lokomotywy amerykańskie serii EMD F40PH.

Nie słyszałem zaś jeszcze nic o modernizacji z użyciem podzespołów z EMD SD40. Skąd o tym wiesz? Daj jakieś info.

A czy EM62-001 i M62M-001 to nie jest przypadkiem jedna i ta sama maszyna? Czy nie jest tak, że kiedyś oznaczali je M62M, a później wprowadzili zmianę i teraz są to EM62?
 
OP
OP
Ł

Łukasz K

Gość
#4
Darth Maul napisał(a):
A co tak cię to ciekawi?można wiedzieć na co te informacje potrzebujesz? :D
Dla zaspokojenia własnej ciekawości. W końcu po naszych torach ganiają loki ze sprzętem amerykańskich. Chcę poznać numery i posłuchać ich dźwięków jak będą przejeżdżały.

CoCu napisał(a):
Nie słyszałem zaś jeszcze nic o modernizacji z użyciem podzespołów z EMD SD40. Skąd o tym wiesz? Daj jakieś info.
Ja też wcześniej wiedziałem, że z wycofywanych F40-PH biorą podzespoły do polskich lokomotyw. Przyleciał kumpel z kraju "zza wielkiej wody" i mówił mi, że ostatnio z SD40-2 (NIE MYLIĆ z SD40) biorą podzespoły do prywatnych "gagarinów". Info to trochę mnie zaskoczyło i napisałem o tym tutaj, by ktoś to albo potwierdził, albo zaprzeczył.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ł
Koleje w Polsce 18
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 7
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki