• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie o Zmiane torów

ewelina

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. chciałam się dowiedzieć czy mogę zmienić zaznaczone tory na dłuższe tory aby muc wstawić do środka reron kolejowy, a żeby nie tracic geometrii Układu torów. I pytanie drugie, dlaczego po zabraniu dwóch torów prostych z każdego odcinka prostego < zaznaczyłam Jedynką na rysunku poniżej> ,
Schemat_02.jpg
nie mogłam zamknąć owala tylko musiałam dokładać tory 62 mm, a które nie były zaznaczone w przedstawionym modelu torów. Zabrałam tory proste a wszystkie inne tory dałam według opisu. Zabrałam z jednej i drugiej strony taką samą ilość. Dziekuje za odpowiedź i Pomoc
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#2
Proponuję używać opcji "edytuj" do poprawienia błędów. Poza tym lekkie masło maślane z tego twojego pytania.
 
Ostatnio edytowane:

Maro16

Aktywny użytkownik
Reakcje
76 4 0
#3
Tak możesz zmienić te tory tak aby wstawić w środek perony tylko musisz pamiętać, że wtedy skrócą ci się lub wydłużą odpowiednio proste tory peronowe. Poniżej masz szablony wybierz sobie właściwą odległość do twojego peronu.

Piko.JPG


Masz dwa rodzaje prostych G239 i G231 wiec tutaj może tkwić twój problem z zamknięciem owala.

Piko-3.JPG
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#4
Pierwszego pytania nie rozumiem - nie wiem gdzie chcesz wstawić peron.
Co do drugiego pytania, cały schemat musiał się zamknąć i wtedy powstaje coś takiego:
123.jpg
 

Podobne wątki