• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Pytanie o wymiary tablicy

Yaku

Aktywny użytkownik
Reakcje
109 0 0
#1
Witam serdecznie! :)
Mam pytanie o wymiary wolnostojącej tablicy z nazwą przystanku/stacji w epoce III/IV. Czy istniały jakieś normy? Jeżeli nie, będę wdzięczny jeżeli ktoś podzieli się po prostu wiedzą, jakie wymiary powinna posiadać w realu czy też w H0 przeciętna tego typu tablica. Mam też pytanie o wysokość jej umieszczenia na słupkach (chodzi o wymiar, który zaznaczyłem na zdjęciu jako X). Częściej spotykało się wówczas tablice na słupkach z okrągłych rurek, czy też np. na zużytych szynach? Pozdrawiam Wszystkich i liczę na odpowiedź :)
 

Załączniki

gemol

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 13 0
#2
Na podstawie "Katalogu napisów i znaków informacyjnych PKP i PKS".
Stosowano trzy rozmiary wysokości napisów - 13, 26 i 49 cm; wysokość tła odpowiednio - 40, 80 i 120 cm; szerokość marginesów bocznych dla nazw krótkich - 40, 80, 120 cm, dla nazw długich i dwuwyrazowych - 35, 75, 105 cm.
 
OP
OP
Yaku

Yaku

Aktywny użytkownik
Reakcje
109 0 0
#3
Na podstawie "Katalogu napisów i znaków informacyjnych PKP i PKS".
Stosowano trzy rozmiary wysokości napisów - 13, 26 i 49 cm; wysokość tła odpowiednio - 40, 80 i 120 cm; szerokość marginesów bocznych dla nazw krótkich - 40, 80, 120 cm, dla nazw długich i dwuwyrazowych - 35, 75, 105 cm.
Dzięki Wielkie !!!
 
OP
OP
Yaku

Yaku

Aktywny użytkownik
Reakcje
109 0 0
#4
A wymiar zaznaczony na poniższym zdjęciu jako X, bądź też całkowita wysokość tablicy od podłoża - ile powinny wynosić? :) Będę wdzięczny za odpowiedź :)
 

Załączniki

Podobne wątki