• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie o szynobus

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#1
Witam wszystkich. Mam pytanie czy jest przewidziane ukazanie się modelu polskiego szynobusu typu SA...
Oczywiście w skali H0. Nie jestem jakimś fanem szynobusów ale fajnie by było takim pośmigać po makiecie :).
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
#3
Myślę że jest całkiem spora szansa na model Atribo lub Linka, czyli po naszemu SA136 i SA139.
Oba typy zostały zamówione w sporych ilościach przez koleje zachodnie, więc pewnie prędzej czy później ...
A stamtąd już krotka droga do wersji polskiej :)
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#5
Ja mimo wszystko trzymam kciuki za polskiego producenta aby to on sprzedał i zarobił kasę na niemieckich modelarzach a przyokazji może zrobić coś dla nas
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#6
Z tego co wiem model Linka jest dostępny, tylko nie w H0 a 1:32 (na zamówienie w Robo) więc skoro jest w tej skali gotowy i opracowany może w przyszłości powstanie i w H0...
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#12
Co do BR627 Rivarossi to potrzebne były by dwa, bo jeżdżą w KM parami ale trafia się też i jeden.
01.jpg
Trzeba przerobić w tych modelach lampy i ogólnie mogą przypominać KM.
Najprawdopodobniej będzie można na Hobby zobaczyć model podwójnego składu VT626 z przerobionym oświetleniem. Został wykonany na bazie modelu Limy, zdjęcia niestety nie mam bo się gdzieś mi zadziało.
1240772406_000011.jpg
Kiedyś robiłem model takiego zestawu na bazie Roco ale on odbiega od orginału.
KM2.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#13
Nie "jeździły parami", tylko są to dwa różne pojazdy: 627 to pojedynczy wagon silnikowy, 628 to zespół trakcyjny, składający się z wagonu silnikowego i wagonu doczepnego, podobnie jak nowsza wersja 628, której model przerobił kolega Darek (tych nowszych w rzeczywistości w KM nie ma). Rivarossi robi chyba tylko model pojedynczego wagonu serii 627 (nie widziałem modelu Rivarossi zespołu 628 w starszej wersji, jest chyba tylko nowa wersja Roco).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#15
Jak sięgamy do serii 627 i 628 w służbie KM, to warto też wspomnieć o serii 624, która na polskim Pomorzu Zachodnim jeździła w Przewozach Regionalnych jako SA110. Model tego zespołu w H0 produkuje zdaje się Bemo.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#17
Witam. Co do modeli Kolei Mazowieckich nie bardzo mi pasują ze względu na malowanie , natomiast najbardziej odpowiadał by mi model własnie MRD ARRIVY,
ogólnie coś co można spotkać w rejonie województwa zachodniopomorskiego ,pomorskiego.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.594 25 2
#18
Witam wszystkich Państwa.
Pan Andrzej Harassek ma rację. Koleje Mazowieckie kupiły wagony 627 obu wersji, tej starszej i tej nowszej. Czyli model Rivarrosiego można konwersować na KM. Co do 628 to KM kupiły wersję pierwszą, a Roco produkowało tę drugą, czyli przeróbka odpada. Co do wagonów SA 110 to można dostać BR 628, a nawet chyba Fleischmann robił BR 614, czyli SN84 Kolei Śląskich, które jeszcze tych wagonów nie eksploatowało tylko sprowadziło do Polski. Duńskiego "Y-ka" nie wiem czy ktoś wykonał w modelu.
Więcej o wagonach współczesnych (oryginałach) w trzeciej części książki "Normalnotorowe wagony silnikowe kolei polskich 1991-2013" Kolpressu.
Pozdrawiam
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#19
Co do wagonów SA 110 to można dostać BR 628, a nawet chyba Fleischmann robił BR 614, czyli SN84 Kolei Śląskich
Ale SA110 to 624, nie 628. Natomiast sprawdziłem, że 628 w nowej wersji, oprócz Roco (o czym pisałem), produkuje (produkował) też Fleischmann i Märklin (więc pewnie też Trix, ale nie sprawdzałem). Zespoły duńskie były robione przez Limę, podobnie jak 628 w starej wersji, o czym dowiedziałem się z zamieszczonego wyżej postu kolegi escobar. Tak więc jest materiał na przeróbki na wersje eksploatowane w Polsce.
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#20
Kiedyś widziałem na stronie u makieciarza model VT627 (Lima albo Rivarossi nie pamiętam już dokładnie) odzwierciedlający wagon motorowy z serii produkcyjnej 627.0. U nas użytkujemy dwa takie wagony 003 i 008, był też trzeci 005, ale został już skasowany. Przy przeróbce wystarczyło by oprócz malowania wymienić reflektory z świeczkowych jak to u nas nazywaliśmy na halogenowe, zamontować płozy od SHP i antenę od rtf-u.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
Tabor 14
Tabor 25
Tabor 6
Tabor 10

Podobne wątki