• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie o rozklad torowiska tymczasowego

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#1
Siema,

Słuchajcie, mam nowe lokum na "emigracji", znacznie lepsze, bo z garażem. W związku z tym, ponieważ w Polsce przebywam jeszcze niestety rzadko i budowa makiety w moim nowym domu pod Warszawa jeszcze poczeka mam takie krótkie pytanie.

W garażu jest stol z blatem dosyć dużym, i chciałbym na nim ułożyć torowisko tak, aby po pracy moc się trochę pobawić.

Długość tego torowiska to maksymalnie 5 metrów, a szerokość około 50 cm.

Tyle chce przeznaczyć z uwagi na to ze na tym samym blacie jeszcze będę dłubał w moich "zabawkach" samochodach RC.
Czy moglibyście pomoc i dać podsunąć pomysły jak powinno wyglądać to torowisko, a wiec, jakie tory konkretnie powinien zakupić.

Planuje położyć podłoże korkowe na tym kawałku gdzie będzie torowisko.

Raczej nie wchodzi w grę żadne kolko, bo nie ma miejsca.
Tory to chyba albo Roco elite albo Tillig. Mam kilka loków, które ciężko sobie radzą z ostrymi rozjazdami np. BR06.

Ma to być do takiej zabawy i raczej jazda do przodu i do tylu - najlepiej jakby były trzy tory równolegle chyba się zmieszczą.
Sterowanie ROCO Z21.
Czekam na propozycje albo np. propozycje jakiegoś programu na PC gdzie sobie to sam zaprojektuje.

Z góry dzięki za pomysły.

Poniżej zdjęcie jak ten blat wygląda zawalony modelami RC, ale to do zdjęcia - torowisko by było wzdłuż widocznej ściany.

Pozdro,

Szymon



WP_20180107_16_17_55_Rich.jpg

WP_20180107_16_18_15_Rich.jpg
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#2
Kup sobie tory Peco Code 75. Obecnie dzięki słabemu kursowi Funta mają znakomite ceny. Jakość wykonania wyższa niż Roco, nie mówiąc już o Tillig...

Projektowanie Wintrack 3D.
 
OP
OP
SzymonZ

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#3
oki, dzieki bosie - w moim przypadku to CHF ale tez polecial niestety w dol wiec to wszystko jedno.
natomiast, trzeba bedzie przy zwrotnicach robic elektryczne przelaczanie albo przytrzymywac paluchem czy PECO maja tak ze mozna zmienic polozenie zwrotnicy jakims manualnym dynksem?
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#4
Kup sobie Geoline i nie zawracaj ludziom gitary, chłop 38 lat i rysuj jemu prosty układ, wszystko na forum jest napisane, trzeba po prostu czytać, szukać i myśleć więc nie wiem która czynność sprawia Ci kłopot.
 
OP
OP
SzymonZ

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#5
o rany, pytam tylko kurde - o co te nerwy - wiadomo ze jak poszperac to i na tym forum i w wogle w internecie wszystko jest napisane - calm down

ale moze ktos ma jakis super pomysl - np. powyzej Corvin zaproponowal tory PECO o ktorych nie wiedzialem

o co te nerwy
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#6
Nie denerwuje się tylko wysławiam się ekspresywnie. Nie mogę się denerwować bo złość piękności szkodzi, i nie chcę jeszcze bardziej pogarszać.
To tak w ramach ciekawostki:
Hasło: Peco
http://forum.modelarstwo.info/search/1815488/?q=Peco&o=date
Przyklejone na górze działu:
http://forum.modelarstwo.info/threads/tory-na-makiety.31481/

O innych wątkach już mi się nie chce pisać, bo tego jest multum, ale jak mawiał mój ś.p. dziadek "Niektórzy są tak leniwi że podetrą się ręką, zamiast sięgnąć po papier"
:D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#8
Szymonie... Jesteś już szósty rok na tym forum i nie wiesz gdzie szukać? Jaki program do planowania układu torowego wybrać? Wstyd...
No ale... Jak masz komputer z Windowsem, to ściągnij sobie program Scarm i działaj, a jak masz Mac Booka, to ściągnij sobie RaillModeller Express i planuj.
Jak masz problem z wybraniem układu torowego to poczytaj sobie temat kolegi @Kris : http://forum.modelarstwo.info/threads/makiety-dla-średnio-leniwych-początkujących.14063/ i tam zapewne znajdziesz coś co Ci będzie odpowiadało.
Miłego czytania i planowania. :)
 
OP
OP
SzymonZ

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#9
oki Mafo, dzieki za rady. Na swoja obrone tylko tyle ze rzadko tu zagldam mimo iz bym chcial ale niestety praca. Mam komputer z Windows wiec zaraz poprobuje Scarm.
 

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#10
Układ torowy będzie dość specyficzny bo bez pętli. Pomyśl nas jakąś obrotnicą na końcu albo postaw tylko na samo manewrowanie. Aby manewrowanie miało sens zastanów się nad wieloma "ślepymi" odnogami które będą robiły za rampy przeładunkowe. Budując szlak albo stację przelotową raczej nie poszalejesz. Może jakaś mini górka do rozrządzania. To tak specyficzny temat ze naprawdę możesz zrobić coś innowacyjnego :)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#11
Układ torowy będzie dość specyficzny bo bez pętli. Pomyśl nas jakąś obrotnicą na końcu albo postaw tylko na samo manewrowanie. Aby manewrowanie miało sens zastanów się nad wieloma "ślepymi" odnogami które będą robiły za rampy przeładunkowe. Budując szlak albo stację przelotową raczej nie poszalejesz. Może jakaś mini górka do rozrządzania. To tak specyficzny temat ze naprawdę możesz zrobić coś innowacyjnego :)
Pomysł z obrotnicą na końcu - ciekawy. Inspiracją może być Trzebnica:
trzebnica.gif

trzebnica1.gif


lub podobne niemieckie:

Klutz http://www.gleisplaene-archiv.de/greybox_eins/beispiele/kluetz.jpg
Heiligehafen http://abload.de/img/heiligenhafen1965jhs1f.jpg
 
OP
OP
SzymonZ

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
#13
dzieki wlasnie o to chodzi. bo to na razie takie do zabawy ma byc manewry przod -tyl - duzy tort zrobie jak skoncze budowe domu i wykoncze poddasze
Ale na razie to ma sluzyc takiej zabwie zeby nie musial na podlodze rozkladac czy parapecie.

Pozdro
 

Podobne wątki