• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie o projekty Micro-Metakit spod znaku PKP

pantaleymon

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, w tym wątku chciałem poruszyć temat projektów spod znaku PKP w ofercie firmy Micro-Metakit (www.micro-metakit.com). Pomijając ceny wypustów tego producenta, jest to jednak swego rodzaju interesująca oferta ... Już jakiś czas temu było kilka postów na temat Pm2-32 oraz wzmianka o Pn11 (również na tym forum, ktoś nawet usiłował? zbierać zamówienia). Teraz niedawno pojawił się na zaprzyjaźnionym forum link do zdjęcia Ol12 http://www.lbforum.com/images/Messe%202 ... /pkp-1.jpg na stronie http://www.lbforum.com/. Moje pytania: - jakie konkretnie epoki PKP (lub lata) mają reprezentować wymienione modele, co wiadomo na temat ich prawidłowości budowy, osprzętu, oznakowania, przydziału (parowozowni). Czy lub kiedy będą dostępne i w jakiej cenie? Czy ewentualnie ktoś z forumowiczów posiada taki model i mógłby pokazać jego zdjęcia oraz napisać coś więcej? Pozdr.
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#2
Pn 11 to epoka II. Rok 1935 lok. Rzeszów 1850 euro (dostępny na e-bay)
Pm2 epoka Iv - rok 1976 ...
Co do Ol12... narazie nawet na zdjęciach widac że nie ma przydziału, a lampy wskazuja raczej na epoke II lub III

Uzupełnienie:
Pm2 widnieje na stronach MicroMetkit jako nowość na III.2009, choć jednocześnie jest nowością na rok 2008... jak to rozumieć? nie wiem....

Ol12...ten model Mcro Metkit wydało w roku 2004 w wielu odmianach (włoska, niemiecka, austryiacka) o Polskiej nie ma wogle mowy.

Ol12-7 zrobiła firma MicroFieinMechanic (jakaś odnoga z Niemiec) w ilości 10 sztuk w czerwcu 2007 roku.
Ta sama firma zrobiła również sonder serie Pn11-8 (Mikrio Metakit zrobił Pn11-2) w ilości 5 sztuk w czerwcu 2008.(nie wspominają o przydziale)
 

Luck

Użytkownik
Reakcje
17 0 0
#3
Grzeju napisał(a):
Pm2 widnieje na stronach MicroMetkit jako nowość na III.2009, choć jednocześnie jest nowością na rok 2008... jak to rozumieć? nie wiem....
nowością na 2008r. jest model BR03 jednak polska jego wersja Pm2 zapowiadana jest na wiosnę 2009r. oficjalną cenę jaką podaje micoMetkit to 2090 euro
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#7
w Tololoko modele Micro Metakit/Microfeinmechanik będą dostępne od początku lutego. Jak i modele Tololoko KKStB i tychże wagonów jeżdżących na PKP :D
 

Shepard

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
"... Akurat !!!!!... "

Pewnie i Masz recht.
Choć ja sprecyzowałbym: może i nie brakuje chętnych, tyle, że nie dotyczy to raczej bywalców tego Forum :D
:razz:

S.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#10
Shepard napisał(a):
"... Akurat !!!!!... "

Pewnie i Masz recht.
Choć ja sprecyzowałbym: może i nie brakuje chętnych, tyle, że nie dotyczy to raczej bywalców tego Forum :D
:razz:

S.
W takim razie proszę o to zdjęcia tych dwóch modeli z mojej kolekcji :)

Niestety szkoda że wielkość załącznika tylko 800x 600 bo wielu szczegółów w tej rozdzielczości nie widać.
 

Załączniki

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#13
Pm2 - 32 Micro- Metakit jest już gotowa model oczywiście prezentuje się wspaniale
poniżej jego fotka z targów Intermodellbau w Dortmund.
 

Załączniki

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#14
ZBIN1964 napisał(a):
Przepraszam , a te wagony z tyłu to od JAN-KOLA :?:
Tak to produkcja Jan-Kola.

Szymon32 napisał(a):
Pm2 - 32 Micro- Metakit jest już gotowa model oczywiście prezentuje się wspaniale
poniżej jego fotka z targów Intermodellbau w Dortmund.
To co pokazujesz na zdjęciu to prototyp. Modele gotowe (nieznacznie zmienione) mają być gotowe na lipiec/sierpień. Jak tylko dostanę mój egzemplarz to podrzucę zdjęcia.
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#19
Ja tam się nie znam ale za 2000 euro to chyba trzeba na mózg upaść żeby to kupić.
Nawet oświetlenia nie ma a detale krzywo pomalowane chyba z ręki.Tabliczki mają jakieś "wąsy" nie obrobione po odcięciu,jakiś cudaczny opis na budce(takiego układu to jeszcze nie widziałem)a i z rozpędu to i czołownicę w tendrze pomalowali na pomarańczowo.
W ogóle to nr.32 to chyba nie miał takiego malowania bo mam kilka fotek i nie mogę się dopatrzeć podobieństwa.
Ogólnie za modelik z formy to poj...... na cena.
Jedno co mi się podoba to żółte tabliczki.Fajne bo wypukłe.

Na focie dla porównania moje dzieło na Weinercie
 

Załączniki

D

Dariusz

Gość
#20
tomek 05 napisał(a):
Ja tam się nie znam ale za 2000 euro to chyba trzeba na mózg upaść żeby to kupić.
Wszystko zalezy ile sie ma pieniedzy. Ja wole jeden porzadny model parowozu za $2000-3000.00 niz 20 byle jakich czy przecietnych.
Malowanie ma jakies niedociagniecia ale za detal i robocizne sie placi. A tu trzeba wszystko recznie lutowac. No i jak pisza przedmowcy jest to model probny a wiec producent moze wszystkie wady latwo zlikwidowac. Gdybys ty policzyl naklad swojej pracy i chcial produkowac ta Pm-2 na sprzedaz to podejrzewam, ze tez tanio by nie bylo.
Szkoda, ze nie zamontowales do swojego kol RP-25.
Brak swiatel to podstawowa wada wszystkich Metakitow. Ja zauwazylem brak resorowanych wozkow w tendrze co w nowych brassach amerykanskich jest norma. Cena owszem jest bardzo wysoka bo tego typu nowy model mosiezny w USA nie przekracza w detalu obecnie $1500-1550.00 a z reguly sa do dostania po $1200-1300.00. No ale to Europa. Trzeba placic wysokie podatki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
Tabor 14
Tabor 25
Tabor 6
Tabor 10

Podobne wątki