• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie o model... czyli rozwiewamy wątpliwości.

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Postanowiłem założyć jeden ogólny temat do wyjaśniania niejasności. Od razu wystartuje z pytaniem. Czy to prawda że ten model to jakiś biały kruk? Chciałem go poddać swojemu tuningowi ale obawiam się o to że zepsuje unikatowy model. Pozdrawiam ;)
IMAG0180.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.562 386 20
#2
Czy unikatowy to nie wiem, ale zestaw fajny. Dzienna kabina to nie częsty widok w naszej skali. Zestaw może się podobać.
 

dawidwec

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Witam, nie będę zakładał nowego tematu bo sprawa niezbyt pilna. Otóż ostatnio naszło mnie na wspomnienia z dzieciństwa i pamiętam, że bawiłem się - może z 15 lat temu? - modelem Mercedesa, był to jakiś dostawczak lub bus pasażerski. Z tego co pamiętam, był to dość duży okaz, ale kompletnie nie wiem czy był to jakiś markowy produkt czy zwykły podrzędny model. Chyba byłby to Mercedes O309 - czy ktoś słyszał o takowym model w dość dużych rozmiarach?
Z góry dzięki i pozdrawiam :)
Dawid
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#8
Pytanie mam takie czy model poniżej jest jakis wyjątkowy czy to normalne volvo?

Panowie model są tak wyjątkowe jak nam się podobają , dla jednego to rarytas kolekcjonerski , a inny weźmie Betza i go potnie i pomaluje.
Dokładnie rozumiem wasze rozterki czy przerabiać czy nie, są dwie drogi albo się nie martwic i przerabiać , albo druga kupować czyste modele :)
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#9
Mecik, jedynymi "specjalnymi" detalami, które sprawiają, że to Volvo nie jest przeciętne są grill z logo FH16 - rzadko w H0 spotykany przy tym modelu Volvo, no i podwozie low-deck w zestawieniu z dużą kabiną - fajna sprawa.

Poza tym malowanie i detale (ich brak) - to nic szczególnego ;)
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.454 158 2
#12
Dół od Magnum (1990) Magnum AE a kabina od nowszej wersji po liftowej czy jak to woli II generacji czyli 1997 Magnum Integra.
 

Mecik

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Czyli to składak ,kabina inna ale on był lowdeckem czy tylko ktos go przerobił ze standardu ?
 
Ostatnio edytowane:

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#14
Panowie model są tak wyjątkowe jak nam się podobają , dla jednego to rarytas kolekcjonerski , a inny weźmie Betza i go potnie i pomaluje.
Dokładnie rozumiem wasze rozterki czy przerabiać czy nie, są dwie drogi albo się nie martwic i przerabiać , albo druga kupować czyste modele :)
Oj, Marcin nie do końca się zgodzę temat ciekawy bo może rzeczywiście ktoś jakiegoś KRUKA nam na PKSa albo inne jajco przerobi a strata będzie nie do odrobienia , Ja osobiście od razu zaproponował bym jakąś podmiankę na przeróbkę jak by tu ktoś Euroada pokazał z zapytaniem ciąć czy nie .:LOL::LOL::LOL:
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#15
Oj, Marcin nie do końca się zgodzę temat ciekawy bo może rzeczywiście ktoś jakiegoś KRUKA nam na PKSa albo inne jajco przerobi a strata będzie nie do odrobienia
Wyczuwam dziwną aluzję :ostrozny::p



Jeśli już skupiamy się na szczegółach MAGNUM wyżej, to góra jest od modelu poliftowego czyli Magnum INTEGRAL, a dół od AE ;)
No i przerobiony na low deck, rama i koła od jakiś nowszych ciągników herpy.
Oryginalnie wyszło bardzo niewiele magnumek low-deck z Herpy/Albedo. Jedną z nich miałem swego czasu w swojej podkolekcji firmy Artur Wleter, której ciągnik Magnum (AE lub Integral, nie pamiętam już) low deck był spięty z bardzo ciekawą izotermą 2 osiową na małych kółkach.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#19
Nie wiedziałem gdzie więc wrzucam tu. Dobrze jest pracować w logistyce. Taki oto prezent od klienta:

daf 1.jpg daf 2.jpg daf 3.jpg

Nie wiem jaka to skala ale jak tak pomierzyć to chyba coś między H0 a TT Muszę uruchomić moje układy i zorganizowac sobie więcej takich prezentów.

BTW Solidny metalowy modelik. Jeśli chodzi o realizm to pewnie kiepsko ale Młodemu się spodobał, a i pewnie na jakiejś dioramie z rozładunkiem go postawię.
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#20
Prawdopodobnie jest to "reklamówka" mająca na celu promować firmę.
Kiedyś takie metalowe autka zamówił Pekaes. Jeżeli się nie mylę WSI realizuje takie zlecenia.
Ogólnie fajny gadżet. ;)(y)
 

Podobne wątki