• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

pytanie o lokomotywy

wertok

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Nie znalazłem tematu związanego z tą lokomotywą więc zadaje to pytanie: Mam lokomotywę taka jak w linku http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... s_id=13337 (tylko bez dwóch pantografów tam są cztery ja mam dwa) Chciałbym się dowiedzieć co to za rodzaj lokomotywy, jaki model. Możecie mi jeszcze powiedzieć jak zrobić żeby działały światła czerwone jak i białe, jest to związane z jakimś dekoderem?? Możecie mi powiedzieć jak coś takiego rozebrać bo mi się coś nie udaje muszę coś odkręcać??
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.279 41 5
#2
Witam
Ekspertem nie jestem, ale na poziomie podstawowym mogę powiedzieć, że model lokomotywy to BR 482, kolei szwajcarskich SBB. Używana przez spółkę Cargo do pociągów towarowych jak i osobowych. Epoka V(piąta), czyli prawie najnowsza (najnowsza, czyli obecna, to już VI).
Lokomotywa z linku jest firmy Trix, o czym świadczy numer produktu "tri 22631". Twoja być może jest z Piko, stąd różnica w ilości pantografów.
Przeważnie tego rodzaju lokomotywy mają wbudowane światła zmieniające się odpowiednio do kierunku jazdy (nie wiem, czy ją już próbowałeś na torach).
To tyle ode mnie. Bardziej fachowych instrukcji udzielą koledzy bardziej doświadczeni :)
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#3
po pierwsze, aby można było ci pomóc, zrób porządne zdjęcia wnętrza, aby można było ogarnąć co i jak w sprawie elektryki.

A co do typu twojego loka, na bank, musisz mieć jakieś oznaczenia namalowane na budzie, więc lupa w dłoń i znajdziesz :D
 
OP
OP
W

wertok

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
chętnie bym wam zrobił zdjęcie środka lokomotywy ale nie wiem jak ją odtworzyć (chyba jest skręcona śrubkami) Loko jeździło już na torach i zmiana świateł nie następowała cały czas świecą się białe z przodu i z tyłu. Numer jeśli to ten jest następujący:
- z przodu: 482 001-5
-na boku: Re 482 001-5
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
573 7 0
#6
Prawdopodobnie masz lokomotywę PIKO 57431 - http://www.modelmania.com.pl/product_in ... s_id=1069&<osCsid>
Jeśli to jest taka to od spodu jest tylko 1 śrubka - odkręć ją i zdejmij budę.
Czerwonych świateł nie uzyskasz w tym modelu - chyba,że ktoś przerobił w niej oświetlenie.
Tak na marginesie to jest to typowy model z serii HOBBY - malowanka BR185
Posiada gniazdo dekodera czyli powinny się zmieniać światła zgodnie z kierunkiem jazdy ( białe )

Powodzenia
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
573 7 0
#7
Witam.
Nie zdążyłem odpowiedzieć na Twojego posta - pewnie Admin wywalił.
Widziałem te fotki ( wklejaj je do forum a nie gdzieś tam na jakieś serwery !!!! ). Problem jest w złączce do gniazda 8 PIN.
Złączka nie ma zamontowanych elementów które odpowiadają za światła kierunkowe - diody blokujące kierunek świecenia ( baaaaardzo wielki skrót myślowy na potrzeby tego wątku )

Powodzenia
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#10
Możesz też po prostu otworzyć zdjęcie w programie Paint, który ma każdy Windows. I tam wejść: Obraz, Rozciągnij/pochyl i zmienić procentowo wielkość obrazu i zapisać go. Beret.
Jakby co to mam takie wtyczki do gniazda dekodera, które powinny poradzić sobie z Twoim problemem, ale to już pisz na PW.
 

Podobne wątki