• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie o ESU LokProgrammer

piokar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam
czy ktoś z forumowiczów miał okazję używać Lokprogrammer firmy ESU?

Chodzi mi o taką rzecz - czy w oprogramowaniu Loksound Programmer da się z dekodera ESU Loksound zamontowanego w lokomotywie zczytać plik z dzwiękami (najlepiej wraz z ustawieniami rejestrów) i zapisać go na HDD komputera?
Jest tam wprawdzie opcja " Read decoder data" ale zapisuje ona w pliku *.esu jedynie ustawienia rejestrów bez danych o dzwięku.


dziekuje
P.J.
 
OP
OP
P

piokar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
odp

Dziekuję za informację, ale jak dotąd wskazany użytkownik nie odpowiedział na moje pytanie. Może gdzieś wyjechał? Pytałem też w międzyczasie w jednym ze sklepów z modelami kolejek, który posiada takie urządzenie i ponoć jednak się nie da tego zrobić, przynajmniej przy obecnej (2.7.0) wersji oprogramowania.
 
OP
OP
P

piokar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
ODP

Jeśli nie na to, to może na drugie pytanie byłby ktoś w stanie odpowiedzieć?
Czy cyfrowe dekodery dzwiękowe montowane w modelach Fleischmanna i Brawy (Digital Premium?) mogą być programowane (dzwięk + ustawienia rejestrów) przez ESU Loksound Programmer, czy też ich budowa wewnętrzna jest zupełnie odmienna od dekoderów ESU Loksound?
A może ktoś posiada model BR132 Brawa 41050 lub jakiś inny model z fabrycznym dzwiękiem Brawy lub Fleischmanna i mógłby podzielić się wrażeniami?
 

pantaleymon

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#5
piokar napisał(a):
Chodzi mi o taką rzecz - czy w oprogramowaniu Loksound Programmer da się z dekodera ESU Loksound zamontowanego w lokomotywie zczytać plik z dzwiękami (najlepiej wraz z ustawieniami rejestrów) i zapisać go na HDD komputera?
o ile mi wiadomo - obecną wersją oprogramowania NIE można; pytałem również bardziej biegłych w tej kwestii....
 
OP
OP
P

piokar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Pytanie

Mam jeszcze takie pytanie do ESU Lokprogramera.
Ostatnio chciałem wgrać sciągnięty ze strony ESU plik dzwiękowy dla którego wyswietlała się w oprogramowaniu do ESU Lokprogrammera informacja "Project 16 MBit" ( z reguły w innych plikach wyświetlało się 8 MBit) a przy probie wgrania go do dekodera ESU Loksound v. 3.5 - komunikat "Flash memory too small"
Czy są jakieś nowe odmiany dekoderów ESU Loksound z większą pamięcią które trzeba zastosować do tego typu plików?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 8
DCC 15
DCC 5
M
DCC 3
DCC 11

Podobne wątki