• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie o dekoder Uhlebrocka

piokar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam

Czy ktoś orientuje się czy jest technicznie możliwe wgranie do dekodera Uhlenbrocka (Uhlenbrock multiptotocoldecoder 76400) w modelu lokomotywy 060DA KEG2100 (art. number 4949211) dzwięku "VL-060DA-V1" (15.04.2008) ze strony:

http://www.uhlenbrock.de/3/4/0/0/i059b752-001.htm

Czy wymagany jest do tego jakiś specjalny programator?
Jeżeli tak to gdzie i za ile można go kupić?
Czy można wykorzystać do tego np ESU Lokprogrammer?
A może ktoś posiada taki dekoder i mógłby za odpłatnością wgrać taki dzwięk do tego dekodera?
 
OP
OP
P

piokar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
ODP

Może coś zle odczytałem?
W pudełku z tą lokomotywą były dwie instrukcje (niestety nie znam niemieckiego)

1. Multiprotocol decoder 76400
2. Intellisound

oba Uhlenbrocka , nie wiem która dotyczy dekodera dzwiękowego, zrozumiałem ,że jest jeden dekoder ze zintegrowanym dzwiękiem? Ale może jedna część instrukcji dotyczy części "jazdy" a druga "dzwięku" - pytanie więc też jakie w końcu oznaczenie (nazwę) ma ten dekoder dzwiękowy?

W każdym razie na pewno jest to model Geconvvm 060DA KEG2100 (art. number 4949211) z dekoderem dzwiękowym Uhlenbroka - pytanie więc nadal aktualne - czy, a jeśli tak to za pomocą jakiego urządzenia? można wgrać do niego te dzwięki?
 
OP
OP
P

piokar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
ODP

Dzięki serdeczne o to mi właśnie chodziło

(a dekoder dzwiękowy już jest fabrycznie zamontowany w tej lokomotywie)
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#6
ODP

Mam pytanie o dekoder dzwiękowy Uhlenbrocka IntelliSound
czy można w nim za pomocą jakiegoś rejestru zwiekszyć na max głośność generowanego dzwięku? Jaka wartosc max mozna w nim wpisać?
Jest instrukcja (ale po niemiecku) z wykazem CV ale ich numery sa wysokie 800 ..900
a standardowo do regulacji głośności był chyba rejestr CV63?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 3
DCC 5
DCC 6
M
DCC 3
DCC 11

Podobne wątki