• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie o 127A

Jaźwiec

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam!

Najpierw chciałem się pochwalić zakupem taboru. Wczoraj otrzymałem pierwszy wagon. Wygląda ciekawie, oto foty:

Wnętrze dobrze dopracowane tylko trzeba popracować nad szczegółami.

Pytanie tyczy się malowania, otóż co zmienić? Czy posiada ktoś fotografie Bautzenów z końca lat 80'tych ? Ewentualnie gdzie takie znaleźć w sieci ? Chodzi o szczegóły malowania np stopni - czy miały białe obwódki.. także kolor zasłonek mnie interesuje. Przydała by się informacja o kolorze świetlówek w tamtych latach stosowanych w bautzenach.

Apropo zasłnek to pracuje nad warsem sypialnym. Zdjęcia wkrótce.

Pozdrawiam i dziękuję za wyczerpujące odp.
R.
 

Załączniki

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#2
To jest wagon standardu Z tzw "Halberstadt", odpowiadający polskim dwóm wagonom typu 127A. Był o nim artykuł w Świecie Kolei.

Bautzen YB to inny model - sprawdź w wykazie modeli na stronie Gbbsofta.
 
OP
OP
J

Jaźwiec

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dziękuję. Już sobie doczytałem. To fajnie mieć taki w kolekcji. Byłem pewny że kupuję bautzena w starym malowaniu :D Poprawiłem pytania:

Pytanie tyczy się malowania, otóż co zmienić? Czy posiada ktoś fotografie 127A z końca lat 80'tych ? Ewentualnie gdzie takie znaleźć w sieci ?

Chodzi o szczegóły malowania np stopni - czy miały białe obwódki.. także kolor zasłonek mnie interesuje. Przydała by się informacja o kolorze światła świetlówek w tamtych latach stosowanych w owych wagonach.

Apropo zasłonek to pracuje nad warsem sypialnym. Zdjęcia wkrótce.

Pozdrawiam i dziękuję za wyczerpujące odp.
R.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Trochę o tym wagonie znajdziesz tu. Prócz tego polecam Świat Kolei nr 6 z 2007 roku. Zawiera on obszerny artykuł o oryginale jak i opis modelu. Ze zdjęć zamieszczonych w czasopiśmie można wywnioskować, że stopnie nie miały białych obwódek a szare malowanie dachu przydałoby się również uzupełnić w górnej części ścian czołowych.

Sam niedawno kupiłem ten wagon. Jest on bardzo cenny, gdyż innego sensownego modelu pierwszej klasy z epoki IV/V na rynku nie ma i sądzę, że jeszcze długo nie będzie. Do tego można dorzucić Y-greki drugiej klasy i wars a obok nawet postawić jakieś bohuny. Impulsem zaś do kompletowania składu z przełomu lat 80. i 90. stały się wiadomości, że wreszcie może się doczekamy modeli lokomotyw z tego okresu (S?42, może ST43...).
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#6
pepej napisał(a):
możesz podać nr katalogowy i producenta ?
Jeśli chodzi ci o wagon z postu Jaźwca - tytułowy to wagon jest firmy Sachsenmodelle nr kat. 74565. Sporo musiałem się go naszukać po szafach po przenosinach, ale znalazłem po czym dopiero wtedy wpadłem na to aby znaleźć go w "szafie" wirtualnej:

strona http://wiki.gbbkolejka.com/tiki-index.p ... -+rok+2006

obrazek:
http://download.gbbkolejka.com/images/t ... 65_new.jpg

Gbb Wiki is THE BEST i oby nigdy nie zginęła, bo w tej chwili to już jest Wielki SKARB.

Gbb, a można by tę encyklikę wprasować w jakegoś PDF albo cuś innego , tak na wszelki wypadek jakby ci sie zabawa anudziła albo stronka miałaby tak przepaść jak niegdyś forum Martela (na szczęście odrodzone) ?
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Cezary napisał(a):
pepej napisał(a):
możesz podać nr katalogowy i producenta ?
Jeśli chodzi ci o wagon z postu Jaźwca - tytułowy to wagon jest firmy Sachsenmodelle nr kat. 74565.
Dzięki za fatygę też pośrednio trochę przez Modelmanie i google trafiłem na fotki wagonu w GbbWiki :), a to co znalazłem na forum Martela rozwiało moje wszystkie wątpliwości. Otóż wagon Tillig'a o numerze 74565 ten co widzimy na GbbWiki to najnowsza edycja z 11 przedziałami, poprzednia edycja wagonu była niepoprawna i miała tylko 10 przedziałów, fotki wagonu w starej edycji można znaleźć na stronie parowozika lub modelmani
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#8
pepej napisał(a):
najnowsza edycja z 11 przedziałami, poprzednia edycja wagonu była niepoprawna i miała tylko 10 przedziałów
O tym incydencie zapomniałem, posiadam tą nowszą poprawną wersję.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Cezary napisał(a):
pepej napisał(a):
najnowsza edycja z 11 przedziałami, poprzednia edycja wagonu była niepoprawna i miała tylko 10 przedziałów
O tym incydencie zapomniałem, posiadam tą nowszą poprawną wersję.
Pamiętasz może od kiedy dostępna jest ta poprawna wersja z 11 przedziałami ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
L
Tabor 33
Tabor 1
Tabor 14
Tabor 25
Tabor 6

Podobne wątki