• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Pytanie o światła w doczepie do motoraka ČSD M152

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.353 37 2
#1
Chodzi o zestaw Roco 70373. Zarówno wagon silnikowy jak i doczepa mają dekodery oraz UPS. O ile w wagonie silnikowym wszystko jest OK, o tyle w drugim wagonie coś chyba jest nie tak.
Wagon ten ma UPS ale chyba dużo słabszy od wagonu motorowego, bo w przypadku nawet chwilowego braku zasilania oświetlenie wewnętrzne gaśnie dużo szybciej niż w wagonie motorowym (gdzie zasilany jest jeszcze silnik i głośnik). Samo to byłoby do zniesienia, gdyby nie fakt, że po powrocie zasilania, oświetlenie się samo nie włącza, światło gaśnie i nie reaguje na sterowanie. Dopiero po jakiejś chwili (a i to mam wrażenie nie zawsze) i kilku próbach klikania w bodajże F15 światło się włącza. Oczywiście klikając robię dyskotekę w wagonie motorowym, w którym wszystko jest OK. Czy to wina dekodera, może trzeba coś w CV zmienić? Niestety dla mnie to czarna magia ;)
Druga sprawa to bardzo kiepskie światło czerwone w tej doczepie. Praktycznie niewidoczne...
IMG_5352.jpg
IMG_5351.jpg

(przepraszam za jakość, mam tylko komórkę).
Dodatkowo w tym wagonie, nie świecą się światła czołowe - mam na myśli białe (jak widać na górnym foto - dolne reflektory do tego światła istnieją, górnych wagon doczepny nie ma). Nie jestem znawcą tematu - czy wagon doczepny ma kabinę do sterowania, czy wagon motorowy musi być zawsze na początku składu?

Planuję zakupić jeszcze jedną doczepę, którą Roco wypuściło, rozumiem, że tam też musi być dekoder - czy mogę tam wsadzić jakiś najprostszy dekoder czy to musi być dedykowany? Sterowanie światła wewnątrz pojazdu w powyższym zestawie jest pod F15, w tym dodatkowym, trzecim wagonie też tak powinno być.
Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.
P.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
Tabor 14
Tabor 25
Tabor 6
Tabor 10

Podobne wątki