• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie dotyczące norm wszelakich.

Reakcje
0 0 0
#1
Właśnie zamierzam sobie coś zaplanować i moje pytanie jest banalne, bo jak już się doczytałem normy się różną np. wielkością łuków... i tak we FREMO wyczytałem że mniej więcej 2000mm to zalecany łuk a w PMM że 1000mm no i którą wybrać?? wiadomo że w warunkach domowych wielkość łuku ma znaczenie ale oczywiście można sobie poradzić i do domu zrobić coś mniejszego czego nie będziemy zabierać na imprezki....

Więc czekam a może są jakieś nowe zalecenia..

Pozdrawiam
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#4
To już Twoja inwencja. Różnica tkwi tylko w profilach końcowych, reszta wg. Twojego uznania. Co do łuku to minimum dobrze wyglądające to 1500mm.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.064 140 0
#6
Jak jesteś z Warszawy to... chyba tu nikt nie buduje modułów.
Owszem są, w TT i N, może warto przejść na mniejszą stronę mocy?
Przynajmniej byłoby z kim się połączyć i co gorsza spotykać na lokalnych (mazowieckich) imprezach .

Twarde dowody

mspanc
 
OP
OP
misiakelek
Reakcje
0 0 0
#7
tak tak i o to mi chodziło tak tak wiem chodzi o promień kółko miało by 3000 :D

edit bo twój post wpadł znienacka... mówisz że można by było się łączyć z N-ką ?? i to w wawie ?? no myślałem o N ale sam nie wiem .... a normy podajcie linka co bym już nie grzebał
 

Podobne wątki