• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie do przedstawicieli skali N

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#1
Jako już dobry znajomy panów z OMKIA zostałem poproszony o zadanie pytania wszystkim N-kowocom.

Dla czego jest tak mizerne zainteresowanie lampami w skali N w/w firmy?
Czego oczekują, może mają jakieś szczególne wymagania modelarze N?

Jako dwu skalo-wiec ( N i TT ) posiadacz lamp w tych skalach osobiście stwierdzam, że lampy
są kapitalnie ze skalowane, wzory opraw czysto Polskie, cena przystępna. W czym więc rzecz? :roll:
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#5
Ja czekam na... to, aż będę na tym etapie budowy makiety, kiedy będę mógł zamówić lampy, żeby je od razu (w miarę szybko) zamontować.

Oferta OMKIA jest OK, tylko... no, nie ma na czym wstawiać tych latarni.
To tyle, jesli chodzi o "naszą" część makiety (jest w galerii np. Czarnocin).
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#6
Misiek powiem Ci gdzie problem. Wchodzę na stronę Omki i pierwsze co odrzuca to wygląd strony który jest paskudny. Mniejsza o to, bo to pierdoła. Rzeczą ważniejszą jest cena a raczej jej brak! Każdy indywidualnie jest obsługiwany? Litości mamy XXI i ja chcę wiedzieć co ile kosztuje a dupa, bo cen nie ma.
 

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#7
marcin_kempa napisał(a):
Wchodzę na stronę Omki i pierwsze co odrzuca to wygląd strony który jest paskudny. Mniejsza o to, bo to pierdoła. Rzeczą ważniejszą jest cena a raczej jej brak! Każdy indywidualnie jest obsługiwany? Litości mamy XXI i ja chcę wiedzieć co ile kosztuje a dupa, bo cen nie ma.
Nie nazwałbym wyglądu strony paskudnym, raczej wykonanej w konwencji nastrojowej do tematu. Skoro rzecz dotyczy oświetlenia, logicznym jest użycie czerni i kolorów rozświetlających. Dla mnie trafione w dziesiątkę. Gorzej jest z katalogiem. Definitywnie poprawiłbym kolorystykę i funkcjonalność. Ale nie oto chodzi w pytaniu miśka57. Co do cennika można go pobrać ze strony. Nie wiem kiedy pojawiła się ta możliwość, ale już jest.
 

enek

Użytkownik
Reakcje
89 3 4
#8
Dla mnie wygląd strony nie jest istotny. To nie ciastko z kremem czy laurka do podziwiania. Ważny jest produkt, a ten jest z wysokiej półki jakości o czym sam się przekonałem ;)
 

ModułowyKoleś

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Witam. Najpierw proponuje poprawić inne rzeczy. Prosze sobie przypomnieć realizacje mojego zamówienia, z którego po 2 mcach zrezygnowalem ... wtedy można sobie samemu udzielic odpowiedzi. Pozdrawiam Maciej
 
OP
OP
misiek57

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#10
ModułowyKoleś napisał(a):
Prosze sobie przypomnieć realizacje mojego zamówienia, z którego po 2 mcach zrezygnowalem ... wtedy można sobie samemu udzielic odpowiedzi.
Wybacz kolego kierujesz ten tekst pod niewłaściwy adres ;)
 
Reakcje
99 4 2
#11
misiek57 napisał(a):
ModułowyKoleś napisał(a):
Prosze sobie przypomnieć realizacje mojego zamówienia, z którego po 2 mcach zrezygnowalem ... wtedy można sobie samemu udzielic odpowiedzi.
Wybacz kolego kierujesz ten tekst pod niewłaściwy adres ;)
Widzisz Marian, mówiłem ci żeby nie kolegować się z producentami bo będziesz postrzegany jako jeden z nich :D :p :p
 
O

OMKIA

Gość
#12
ModułowyKoleś napisał(a):
Witam. Najpierw proponuje poprawić inne rzeczy. Prosze sobie przypomnieć realizacje mojego zamówienia, z którego po 2 mcach zrezygnowalem ... wtedy można sobie samemu udzielic odpowiedzi. Pozdrawiam Maciej
Szkoda, że nie nadmienił pan o rozmowie telefonicznej w której wyraźnie informowałem o długim czasie oczekiwania. Fakt ten wcale panu nie przeszkadzał. Wykazywał pan nawet wielką wyrozumiałość, że specjalnie dla pana będzie wykonywana oprawa i klosz w skali N zamawiany do obróbki laserowej. Przypomnę, że chodziło o Oprawę OUSF3 i OUSF4 lata 50,60-te ze specjalnym rodzajem podwieszania pod wysięgnik. Blacha została wytrawiona, oprawy wykonane, a pan informuje nas mailem o rezygnacji. Gdybyśmy pobierali zaliczkę nie bylibyśmy stratni. A tak zostaliśmy z produktem, który nie wiadomo kiedy zejdzie. Jest to już drugi tego typu przypadek w ostatnim czasie kiedy zostajemy na lodzie. Pierwszy dotyczył skali TT oprawy ORZ3-Kł (d) lata 70/80, która również w owym czasie była zamawiana po raz pierwszy w skali TT. Zamawiający także został poinformowany o dłuższym czasie związanym z miejscem na liście oczekujących oraz z formom tylko na zamówienie. W tym przypadku klient nie zrezygnował tylko przesłał informację, że przebywa i zostaje na dłuższy czas w Anglii, a w Polsce nie będzie miał kto odebrać. Tak więc kolejna partia lamp wisi na stanie. W obu przypadkach ma to też swój pozytywny aspekt, bo gdyby ktoś z N czy z TT zamówił dany rodzaj lamp, będziemy mieli już na stanie. Kiedy to jednak nastąpi Bóg jeden raczy wiedzieć.


Gwoli informacji nadmienię, że względu na małe zainteresowanie w N i TT w katalogu widnieje informacja o dostępności tylko na zamówienie.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów; :D

J.Wróbel - połówka z OMKIA
 

ModułowyKoleś

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Kazdy pamieta co che pamietac, jak juz, to proponuje przytoczyc wszystko lacznie z e-meilami i tym ze po tej rozmowie minol kolejny termin!!! Po za tym ja zlozylem zamowienie i dostalem potwierdzenie przyjęcia. Malo tego zgodzilem sie na to ze dostane towar nie taki jak na zdjeciach wiec korespondencji bylo wystarczajaco duzo. Dlatego, pomimo ze lampy sa super mam inne i tyle rownie dobre choc moze nie az tak ladne ale cos za cos, dalem zarobic komu innemu i mimo szacunku do Pana ciezkiej pracy, nie zamówie w OMKA nic wiecej. Rzetelnosc uwazam bowiem za podstawe biznesu. Dla mnie temat jest zamkniety, i nie bede wiecej komentowal tego watku ale uwazam ze trzeba umiec przyznac sie do bledow i nie zwalac na druga polowke bo odbiorcy to nic nie interesuje. Zycze powodzeniew nowym roku.
 
Reakcje
99 4 2
#14
ModułowyKoleś napisał(a):
Dlatego, pomimo ze lampy sa super mam inne i tyle rownie dobre choc moze nie az tak ladne ale cos za cos, dalem zarobic komu innemu i mimo szacunku do Pana ciezkiej pracy, nie zamówie w OMKA nic wiecej.
Po prostu kolego strzeliłeś focha i tyle :p Trudno się dziwić ja też bym się wstydził zamawiać powtórnie. Chyba że poprosiłbym jakiegoś kumpla ;)
 

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
#17
ModułowyKoleś napisał(a):
Po za tym ja zlozylem zamowienie i dostalem potwierdzenie przyjęcia.
Misiek napisał(a):
Ale nie poprosił, ciapa jedna ;)

Fajne te lampy co zamówił?
Zwłaszcza, że zamówienie zostało przyjęte jak sam napisał. :roll:

Ja tu widzę tylko jeden ratunek na takie sytuacje. Na przyszłość panowie
z OMKIA powinni brać zadatek jeśli wykonują lampy na zamówienie.
Wtedy będzie wilk syty i owca cała :D
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
#19
OMKIA napisał(a):
...że względu na małe zainteresowanie w N i TT w katalogu widnieje informacja o dostępności tylko na zamówienie.
No to nic dziwnego, że zainteresowanie jest małe. ;) Z własnego doświadczenia (nabytego przy okazji współpracy z innymi producentami) wiem, że "na zamówienie" znaczy tyle samo co "będzie za rok, albo wcale"... Tak więc nie zamawiam, tylko próbuję wyrzeźbić coś sam. I tak spirala "małego zainteresowania" zatacza coraz większe kręgi... :roll:

A tak swoją drogą - strona omkia wywala się u mnie komunikatem "Loading Flash movie..." :cry: . Jak ominąć "intro" i przejść do zasadniczej treści strony?