• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie do kolegow z USA o adresy sklepow

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
bede prawdopodobnie sluzbowo w usa na przelomie jan/feb 09 - miejsca dallas i la

chce skorzystac i przywiezc sobie jakis tabor h0 - nie bede mial wiele czasu zeby szukac sklepow

moze panowie z usa podpowiedza gdzie sie udac w tych miastach zeby zakupic ze 2-3 loki
czy modele europejskie sa tam tez jak wszystko 2-3 razy tansze niz w EU?

kupilbym tez tory shinhoara dla porownania jakis spory zestawik

z gory dzieki na namiary
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
92 1 0
#4
Jezeli chcesz kupic "co bedzie" to jakis duzy sklep moze i bedzie ok.

Jezeli chcesz cos konkretnego to rozsadniej byloby zamowic przez jakiego dealera, sklep internetowy zeby wyslal Ci na adres firmy czy hotelu. Wiekszosc interesujacych modeli sprzedane jest tam juz na dlugo zanim zostana wyprodukowane i nie trafiaja na polki.
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
nic konkretnego oprocz torowiska shinhoary - a tak to chcialem mozele raczej europejskie, nie wiem jak z cenami ale inne rzeczy to ilekroc tam jestem to a to laptop a to dvd sie kupi a to kamere hdv ostatnio :) wszystko 4 razy taniej niz w eu

to moze i jakies modele micrometakit, trix czy nawet roco tam sa w cenach odpowiednio nizszych - z usa to ew bigboya
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#6
Jedynym sklepem z tej strony to bedzie www.reynaulds.com w Chicago,o innych nie slyszalem.Sklep dobrze zaopatrzony.Ceny tez w porzadku i jesli to Cie interesuje,to polecam skontaktowac sie z Dariuszem w Chicago.Chociaz mozna jakos sie dogadac bo do Chicago niedaleko, bylem tam sam pare razy.Niestety sklep w niedziele zamkniety.Jest jeszcze sklep w Vancouver,ale niemam adresu. :neutral:
 

Leszek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Cobrix napisał(a):
Jezeli chcesz cos konkretnego to rozsadniej byloby zamowic przez jakiego dealera, sklep internetowy zeby wyslal Ci na adres firmy czy hotelu. Wiekszosc interesujacych modeli sprzedane jest tam juz na dlugo zanim zostana wyprodukowane i nie trafiaja na polki
Nie jest co calkiem tak, jezeli chodzi Ci o modele europejskie to niektore!!! sklepy moga miec Marklina i to wszystko reszta to sklepy internetowe. W ameryce polnocnej sa naprawde 4 takie sklepy( internetowe) co maja zadawalajacy asortyment europejski i to tez tylko to co dostana z europy, na ciekawe rzeczy music czekac :LOL: Duze sklepy modelarskie( kolejowe) maja to co ma dystributor, mozesz to dotknac , zobaczyc, facet ci doradzi - oni sa kopalnia wiedzy. Jezeli czegos nie maja to znaczy ze lokalny rynek ta spolka nie interesuje( w stanach kanadyjskie spolki a kanadzie amerykanskie, na zachodzie wschodnie spolki i odwrotnie) albo juz tego niema. Sklepy internetowe tak naprawde nic niemaja, ty zamawiasz a oni wysylaja Ci to wysylaj bezposrednio od dystrybutora tylko po nizszej cenie ( nadrabiajac czesto wysylka). Zostaje Ebay, niestety czasami zdarzaja im sie wpadki, mam wrazenie ze wykupuja pewne partie towaru z jakimis slabosciami ale cena moze ( choc na to tez trzeba uwazac- zdarzalo mi sie kupic cos w lokalnym sklepie taniej niz na Ebay) byz nizsza.
Jezeli interesuje cie cena to sprawdz ile to razem wyjdzie z wysylka i czy chcesz miec pewnosc ze to jest w takim stanie jak powinno. Nam jest latwiej to odeslac niz tobie.
W rejonie LA polecam ci nastepujace sklepy ( bierz auto z GPS-em i pamietaj do jest naprawde duza miescina)
Allied Model trains
4371 South Sepulveda Blvd relatywnie blisko LAX
Culver City
Maja stany i europe wszystkie skale.
**********************************
The Original Whistle Stop
2490 East Colorado Blvd
Pasadena
Ameryka roznej skali i materialu
*************************************
The Roundhouse
12804 Victory Blvd.
North Hollywood
Glownie ameryka
*******************************
Jak chcesz wiecej to napisz, powyzsze mozesz nie obrobic w jeden dzien :oops:
Powodzenia ;)
 
OP
OP
S

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
dzieki! to wystarczy, bede mial same spotkania wiec na zwiedzanie sklepow bede mial pol dnia, biore z avisa impale albo montecarlo z navi wiec trafie, w LA juz bede 6 raz wiec wiem ze dojazdy trwaja po godzinie i wiem co to za moloch to miasto - ale i tak mi sie podoba i mam plan tam sie przeniesc na stale :cool: , najlepiej do OC albo na polnoc od santa monica boulvard
 

Podobne wątki