• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie dla "amerykańców"

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#1
Witam,

kolega, który jest w Stanach natrafił na model:
Broadway Limited 5015 BlueLine(tm) Series, Diesel EMD SD40-2 Low Hood, Powered w/Sound/DC, DCC Ready Scale H0, Union Pacific #3162
http://www.lokpavillon.de/shop2/bildergross/187-5015.jpg

I moje pytania są takie: co ten lok ma w sobie i czy jest to produkt godny polecenia jako prezent dla znajomego, który zbiera modele amerykańskich lokomotyw?
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#3
Odnośnie pytania:

Dobra firma, BlueLine to nowa linia tej firmy.
Model jest z dźwiękiem, a dekoder sam rozpoznaje system zasilania. Nieważne czy kolega ma sterowanie cyfrowe. I tak pojedzie, najwyżej niektórych dźwięków nie wydobędzie.
 
Ł

Łukasz K

Gość
#4
Matt napisał(a):
Witam,

kolega, który jest w Stanach natrafił na model:
Broadway Limited 5015 BlueLine(tm) Series, Diesel EMD SD40-2 Low Hood, Powered w/Sound/DC, DCC Ready Scale H0, Union Pacific #3162
http://www.lokpavillon.de/shop2/bildergross/187-5015.jpg

I moje pytania są takie: co ten lok ma w sobie i czy jest to produkt godny polecenia jako prezent dla znajomego, który zbiera modele amerykańskich lokomotyw?
Jest godny polecenia. Jest to model gotowy do jazdy w analogu (DCC ready). W analogu masz podstawowe, zsynchronizowane dźwięki, do tego powinien być pilocik jakbyś chciał trąbnąć lub dzwon załączyć. Żeby nim jeździć w dcc to musisz wstawić dodatkowy dekoder, który będzie kompatybilny z resztą elektroniki w loku. Spis takich dekoderów masz m.in. na stronie producenta:
http://www.broadway-limited.com/bluelineemdsd40-2.aspx

Ja mam loka z Paragon Series (tej starszej) więc dekoder sam rozróżnia DC <> DCC i chodzi z dźwiękiem w jednym i drugim. Teraz wyszła ulepszona wersja pod nazwą Paragon Series 2, oprócz lepszych dźwięków, także modele są lepiej dopracowane (np. nowe formy).
 
OP
OP
M

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#5
Łukasz K napisał(a):
Jest godny polecenia. Jest to model gotowy do jazdy w analogu (DCC ready). W analogu masz podstawowe, zsynchronizowane dźwięki, do tego powinien być pilocik jakbyś chciał trąbnąć lub dzwon załączyć. Żeby nim jeździć w dcc to musisz wstawić dodatkowy dekoder, który będzie kompatybilny z resztą elektroniki w loku. Spis takich dekoderów masz m.in. na stronie producenta:
http://www.broadway-limited.com/bluelineemdsd40-2.aspx
Dzięki za fachową poradę :)
A tak troszku odbiegając od tematu, to jęzeli ja chciałbym sobie podobnego loka kupić, to co muszę mieć, aby móc nim jeździć? Rozumiem, że typowe europejskie rozwiązania typu dekoderek Martinenzo, centralka ROCO i pilocik, to nie to?
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#6
Loko jest w pelni zgodne z DCC NMRA. Ma gniazdo dekodera NEM652 (8 pinowe). Bedzie dzialal kazdy dekoder. Bli samo nawet poleca Lenz'a. Martinezo trzyma sie standardu wiec tez pojdzie :). Miejsca tam jest malo wiec duzy dekoder bedzie ciezko zapakowac.
Dzwieki sa ok aczkolwiek nie powalaja na kolana. Troche jest zabawy z ustawieniem tych dwoch dekoderow (jednego od dzwieku i drugiego od sterowania silnikiem). Czasami lubi sie ten dzwiekowy zawiesic (szczegolnie jak zdarzy sie spiecie). Tak 100% udana ta seria Blueline nie jest (ma pare bledow) - sa lepsze wyroby jezeli chodzi o amerykancow ale tragedii nie ma.

W wersji Blueline nie ma pilota do dzwiekow w analogu. Dokupuje sie urzadzonko w BLi nazywa sie to DCMaster Analog Control Module i wtedy mozna uruchamiac dzwieki w analogu. Czesc dzwiekow jak praca silnika, sprezarki odtwarzane sa oczywiscie automatycznie ale horn trzeba z klawisza.

W DCC klopotu nie ma - oczywiscie wszystkie dzwiekie dzialaja pod eFami.
 
OP
OP
M

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#7
Rozumiem. A z analogiem jak jest? Mogę sobie kupić dowolny zasilacz, czy jeszcze musiałbym mieć jakiś specjalny panel do dźwięków?
 

metall

Użytkownik
Reakcje
283 0 0
#8
W analogu pojedzie na dowolnym zasilaczu ,będziesz miał podstawowe dźwięki jak: praca silnika trzy prędkości,odpalanie gaszenie silnika ,sprężarka,wentylator. i dwa lub trzy rodzaje oświetlenia(mam inną loko tej firmy ma trzy rodzaje oświetlenia,tzn podświetlony numer,po uruchomieniu silnika zapalają się dolne światła,po ruszeniu zapala się jeszcze lampa na górze
 
OP
OP
M

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#9
Dziękuję wszystkim za pomoc. Skończy się na dwóch lokach: dla mnie i dla znajomego. W międzyczasie "załatwiłem" sobie pikowskie DCC, które mam nadzieję, będzie działać z tym lokiem ;)

Dzięki jeszcze raz :D
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#10
metall napisał(a):
[...]odpalanie gaszenie silnika[...]po uruchomieniu silnika zapalają się dolne światła[...]
A ja nie rozumiem czegoś. Kiedy w analogu następuje odpalenie silnika? Bo ruszenie następuje gdy model dostanie napięcie różne od zera, ale powodujące już ruszenie się z miejsca. Więc kiedy niby następuje odpalenie silnika? Gdy jest już jakieś minimalne napięcie ale jeszcze nie powodujące ruszenia? Czy jakoś inaczej?
 

metall

Użytkownik
Reakcje
283 0 0
#11
Dokładnie tak jak piszesz,odpala przy ok 5V rusza przy 10V (nie mierzyłem ale tak + -) jak dasz od razu na max to najpierw odpali a potem powoli rusza :) takie sprytne :)
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
303 1 0
#13
We wszystkich (prawie) amerykańskich lokomotywach projektowanych za oceanem to jest standard. W parowozach jeszcze dziwniejsze rzeczymontują.
 

Załączniki

JJP

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Pomoooocy!
Czy możecie zaproponować jakieś sensowne e-sklepy w Stanach z bardziej ludzkimi kosztami wysyłki ? Kupowałem sporo w Model Train Stuff, ale chyba ostatnio coś przegapiłem, bo za przesyłkę USPS Priority Mail 2 wagonów H0 (fakt, że dużych) zaśpiewali 38 dolców! :shock:
 
Ł

Łukasz K

Gość
#15
JJP napisał(a):
za przesyłkę USPS Priority Mail 2 wagonów H0 (fakt, że dużych) zaśpiewali 38 dolców! :shock:
A co Ty chciałeś za darmo ? Też sprowadzałem wagony "zza wielkiej wody" i jak na USPS Priority Mail to nie jest wygurowana cena. Pewnie dużo ważyły. Ja dwa lata temu za sprowadzenie dwóch wagonów w H0 płaciłem $32, więc Twoje $38 po dwóch latach nie jest niczym szokującym. Chcesz taniej to pytaj o możliwość wysłania przez kuriera pocztą lotniczą. Niech porównają ceny, a Ty sobie wybierzesz tańszą.
 

Załączniki

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#16
JJP napisał(a):
Pomoooocy!
Czy możecie zaproponować jakieś sensowne e-sklepy w Stanach z bardziej ludzkimi kosztami wysyłki ? Kupowałem sporo w Model Train Stuff, ale chyba ostatnio coś przegapiłem, bo za przesyłkę USPS Priority Mail 2 wagonów H0 (fakt, że dużych) zaśpiewali 38 dolców! :shock:
http://www.dcctrain.com sklep wysle w jaki sposob poprosisz,choc preferuja Priority Mail.
Sklepy wysylaja tym sposobem,bo wtedy przesylka ma jakies pokrycie w razie zaginiecia.Tak mi cos znajomy z tego sklepu tlumaczyl.Moga wyslac poczta zwykla lotnicza First Class Air Mail,ktora moze byc tansza o okolo $10.
Jedyna wada moze byc to,ze zamowienia z zagranicy musisz zaplacic przez PayPal,ale mozna prosic ich o wyslanie paczki bez podania wartosci,z czym nie ma problemu. :D
Aha.Artykuly w na stronie nie sa na biezaco uzupelniane,wiec najlepiej poslac maila czy maja na sklepie,lub moga zamowic.Z tego co sie orientuje to maja najnizsze ceny.
 
D

Dariusz

Gość
#17
JJP napisał(a):
Kupowałem sporo w Model Train Stuff, ale chyba ostatnio coś przegapiłem, bo za przesyłkę USPS Priority Mail 2 wagonów H0 (fakt, że dużych) zaśpiewali 38 dolców! :shock:
Niestety ale takie sa obecnie koszta przesylek. Poczta amerykanska nie ma juz w swoim serwisie przesylek morskich i wszystko odbywa sie droga lotnicza. Tu masz linka i sam mozesz sie przekonac jakie to sa koszta: http://www.usps.com
Oczywiscie najtanszy jest Polamer albo Doma. Obie firmy maja wysylki lotnicze i morskie (lotnicze sa stosunkowo tanie wzgledem USPS ale te firmy maja swoje oddzialy tylko w aglomeracji chicagowskiej (Doma, Polamer) oraz nowojorskiej (Polamer) i Milwaukee (Polamer).
Ja tak wysylam do Polski i jest to duzo tansze niz korzystanie z poczty amerykankiej.... i pewniejsze. Sa tez inne zalety dla klienta w Polsce.

Zaden sklep lub dealer w USA nie wysle Ci Polamerem albo Doma nawet jak miesci sie w rejonach gdzie te firmy dzialaja a to z tego powodu, ze nie maja o ich istnieniu pojecia.
 

JJP

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Dziękuję Wam za odpowiedzi. A więc skończyły się szczęśliwe dni Aranjuezu... :(

@ Łukasz K
Nie, nie chciałem za darmo i nie rozumiem po co ten sarkazm. W Tower Hobbies analogiczna przesyłka kosztuje 25 $, stąd moje pytanie (bo mają tanio, ale mały wybór).
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
303 1 0
#20
Jako że trwa dyskusja na temat płacenia za modele (PayPal) to dorzucam się z pytaniem:
PayPal to metoda płacenia z konta na konto (nie jestem pewien) i jak tpo wygląda w przypadku kont z różnymi walutami? Czyli np. kupuję model w amerykańskim sklepie internetowym i płacę za to z mojego konta. Cena modelu jest w dolarach a ja mam na koncie złotówki. Są przy tym jakieś utrudnienia?
 

Podobne wątki