• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Pytanie] 754 z logiem PKP IC oraz T448 w barwach DB Cargo Polska - czy ktoś by chciał?

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#1
Witojcie,

Mam pytanie, taki mały rekonesans. Co Wy na to, by poprosić jednego z producentów taboru, by nam zrobił fabrycznie malowane:

Nurka CD 754 w barwach oryginalnych z dodatkowym logiem PKP IC (epoka VI) - wklejam filmy, by nie męczyć się ze zdjęciami nie swoimi i w ogóle ;)

oraz

CKD Praha T448 w malowaniu DB Cargo Polska (lub DB Schenker Polska) (epoka VI)

???

Dlaczego pytam? Bo czasem listy piszę, a niekiedy odzywają się do mnie ludzie, którzy coś mogliby zrobić dla rozwoju naszego N-kowego rynku :)
Dlaczego akurat zaproponowałem te dwa malowania? W przypadku Nurka można go także bez problemu zestawić z nowymi wagonami Trixa (zejdzie na rynku czeskim i niemieckim). Może np. zaproponować zestaw z kalką do samodzielnego nałożenia? (coś jak Fleischmann z BR50 czy 52 kiedyś). Gorzej, że wagonów PKP IC jeszcze za bardzo nie ma, chociaż tyle Trixów Y-greków YB/70 się teraz pojawiło, że bazy pod przemalowania jest aż nadto ;)

w przypadku T448 mógłby zejść również na rynku niemieckim. W barwach Orlenu raczej bym mu za zachodnią granicą wielkiego powodzenia nie wróżył;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#3
Dlaczego Orlenu nie?
Orlen własnie rebranduje tamtejsze (niemieckie) swoje stacje benzynowe. Właśnie na markę Orlen.
Ale DB miałby większe szanse powodzenia.

Jeśli na Okularnika potrzebna jedynie naklejka pod kabinę (słabo widzę), to wydaje mi się, że wystarczy naklejka zrobiona własnym sumptem.
Bo, realnie, modele dla naszych rodzimych modelarzy enkowych zamówisz DWA a dla tylu to producent Ci nie rozrusza kombajnu
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#4
Dlaczego Orlenu nie?
Orlen własnie rebranduje tamtejsze (niemieckie) swoje stacje benzynowe. Właśnie na markę Orlen.
Ale DB miałby większe szanse powodzenia.
Też bym wolał Orlen, ale realnie patrząc dlatego na rynek zaproponowałem DB. Może kiedyś Orlen ;)

Jeśli na Okularnika potrzebna jedynie naklejka pod kabinę (słabo widzę), to wydaje mi się, że wystarczy naklejka zrobiona własnym sumptem.
Bo, realnie, modele dla naszych rodzimych modelarzy enkowych zamówisz DWA a dla tylu to producent Ci nie rozrusza kombajnu
Tu chodzi o całkowicie nowe malowanie na modelu, którego jeszcze żaden producent nie wykonał, a przy okazji byśmy z Czechami upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Dlatego nie upieram się nad trwałym nadrukiem fabrycznym loga PIC.

Musiałbym się dowiedzieć, jakie jest absolutne minimum wykonanych egzemplarzy dla z nadrukiem trwałym (tampon czy cóś).
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#6
Może tego okularnika zrobią sami w potrzebnym malowaniu ? Wszak czeskie, potrzebne im ;)
Naklejka to już "pryszcz".
Dlatego skłaniam się ku wersji z dodatkową naklejką. Wtedy każdy będzie zadowolony, a producent nie będzie musiał robić czegoś, co nie każdemu się przyda. Roco teraz przecież wydało vectrona Cargounit z naklejką Lotosu i jakoś nie widziałem narzekań ;)

MTB to w ogóle firma zagadka. Nurka w tym malowaniu, w którym wypuścił teraz Trix, zrobiło już jakiś czas temu: KLIK.

Ja tam wielkich różnic nie widzę, ale skoro wydali też oficjalną t448 to nawet lepiej ;)
 
Reakcje
0 0 1
#7
Cześć i czołem, w N mnie jeszcze nie było więc serdecznie wita. W nawiązaniu do tytułowego pytania, jak @techno masz chęć i czas pisać, to można też do Hornby by udostępniło set https://www.hornby.com/uk-en/arnold...610-in-av-frecciargento-livery-period-vi.html w barwach PKP IC. Przy czym nasz polski skład jest dość długi i byłby pewno dość kosztowny ale być może byliby tacy co skompletowaliby cały skład i chętni na pół składu.

A co do nurka, to mógłbym być chętny na wersję CD z naklejką PKP IC, jak na filmie, ale pytanie od kogo miałby być ten nurek. Jak od Trixa, to i owszem, od MTB na żywo nie widziałem ale jakoś tak tandetnie wygląda. Jak zresztą większość produktów tej maszoperii.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 0
Tabor 0
Tabor 11
Tabor 16

Podobne wątki