• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

pytania o moduły

Reakcje
0 0 0
#1
witam nazywam sie paweł monitoruje forum od dłuższego czasu i mam kilka pytań:
1.przeczytałem norme:http://www.modelarstwo.info/kolej/podstawowe-informacje/norma-modu%C5%82owa-fremo/ .ale nie wiem jak łączy się moduły kablami żeby prąd płyną z jednego do nastepnych jakie złaczki.
2.co to jest dylatacja i po co ona jest?
z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi
 

Załączniki

Domino

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Cześć, odgrzewam stary temat, bo pojawiło mi się pytanie. Długość modułu jaki wykonałem to 800mm, czyli według normy FREMO szczelina dylatacyjna powinna być uwzględniona. Chciałbym się dowiedzieć jak to wykonujecie w przypadku flexa, czy tniecie tylko szyny piłką pozostawiając podkłady nienaruszone, czy może składacie tor na module z kilku osobnych kawałków i przy szczelinie usztywniacie tor podobnie jak w przypadku zakończeń modułów, czyli np. lutowanie końcówek szyn do miedzianych śrubek?
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#4
Możesz sobie darować tę przerwę, ten zapis chyba już wykreślono z normy ;)
Szyny można ciąć piłką zrobioną z żyletki, w ŚK polecają takie tarcze tnące ale no cóż... różnie z nimi bywa, mogą być niebezpieczne.
 

Podobne wątki