• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pt47 metal H0

A

Anonymous

Gość
#1
Zastanawialem sie dlugo czy pokazac moje wypociny, choc narazie nie ma co (na przeszkodzie stoi trawienie blachy, narazie niema gdzie).
Po burzy w temacie Pt31 postanowilem sam sobie zrobic , na poczatek Pt47, potem Pt31, Pu29 itd.
Pytanie do bywalcow na forum- kto wie gdzie mozna tanio i szybko!!!! wytrawic blachy probne, co mnie zniecheca???? czekanie na wytrawki!!
Zaprojektowalem cala ostoje z pomostami, wiatrownicami, teraz trzeba to wytrawic i sprawdzic co i jak, potem dalej.
Narazie rysuneczek ogolny, i prosze nie porownywac go z niczym , jest to rysunek pogladowy , model robie wedlug dokumentacji fabrycznej(na tyle na ile pozwala skala).
 

Załączniki

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#2
Darek W napisał(a):
Zastanawialem sie dlugo czy pokazac moje wypociny, choc narazie nie ma co
Pokazać, pokazać - mało kto buduje modele parowozów w H0 od podstaw, nawet tylko dla siebie, dominują zaś waloryzatorzy i konwerterzy... Ja też mam w niedalekich planach model Pt47 w H0, ale w trochę innych technologiach. Wcześniej uparłem się jednak na Ty51, tak dla rozruszania palców; niedługo coś pokaże ;)

Co do trawienia niestety nic nie doradzę, ale zapytam o co innego: kółka kupiłeś od RB-model czy czekasz aż Brawa wypuści Pt31 i będzie można kupić komplet ładnych kółek fabrycznych? Jak zamierzasz rozwiązać napęd, jakie założenia przyjmujesz co do minimalnego promienia łuku?

Z parowozowym pozdrowieniem :smile:
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#3
Ostoja , dzis wystrugana piłką do metalu , to tyle co mozna wypiłować reszta będzie trawiona.
Oczywiscie jest to surówka , do czyszczenia i szlifowania.

zapomniałem dopisać , koła od RB , napęd napewno w tendrze(co widać z resztą), promień nieznany narazie.
 

Załączniki

pawelasty44

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Chłopie masz laser w rękach, po co Ci trawić ? No chyba, że charakter komercyjny to ani słowa.
Z jakiej grubości blachy ta rama, tfu ostoja?
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#5
ostoja z 1mm , to co wewnątrz 0,5, niestety blachy 0,2 nie da sie ciąć piłką wlosową ,wiec trawienie.
 

pawelasty44

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Darek W napisał(a):
niestety blachy 0,2 nie da sie ciąć piłką wlosową
Da się, da. Brzeszczot włosowy 6/0 - 8/0 i blachę na lepcu dwustronnym przyklejasz do cienkiej sklejki (sklejkę można trysnąć sprayem żeby lepiej taśma trzymała) i tniesz razem ze sklejką. Wycięty element do benzyny ekstrakcyjnej żeby ładnie klej z taśmy odszedł.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#7
Dobra, kombinujemy dalej, złożyłem koła i zamontowałem próbnie do ostoi

ps. pawelasty44- wycinalem na sklejce ale ani tego nie przykleiłem, a brzeszczot mialem 2/0 chyba troche gruby, zresztą tylko 2/0 używam , ale czas chyba wypróbowac cieńsze.

Wiem , fotki słabe ,ale nie mam dobrego oświetlenia, zresztą mosiądz nie wypiaskowany sfocić to tragedia.
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#8
Jeszcze kilka elementów udało się wyciąć, na dziś to wszystko, jutro jade focić ostatnie SU45 na linii Szczecinek-Słupsk, więc ciąg dalszy po jutrze.
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#9
Widze zastój na forum, chyba wszystkie wyjechali SU45 focić, wieści z linii Słupsk-Szczecinek niewesołe, miałem szczęście spotkać tam jedną SU45,reszta pociągów jest obsługiwana ,,Polsatami,,w tradycyjnych kolorach ale jechał tez przemalowany ,,polsat,, w szaro czerwone pasy i wielkim napisem -przewozy regionalne, a co sie wymarzłem to moje.
Panowie -focić i filmować SU45 , niedługo odejdą na emeryture i tyle ich będzie, podobnie z SU46.


Wracając do tematu Pt47, troche podłubałem w podwoziu i zrobiłem podstawe pomostu(do niej przylutuje właściwe blachy ryflowane pomostu-stąd te podłużne otwory)
Wiązary tymczasowe dla sprawdzenia pasowania łożysk, jak narazie jedno gniazdo łożyska do poprawki(albo łożysko-bo toczyłem każde z osobna i jakis wymiar mógł się omsknąć),
wszystkie koła pracują z wiązarami prawidłowo co jest dla mnie zaskoczeniem , ponieważ ręczne wycinanie zawsze powoduje jakąś niedokładność, no ale w tym przypadku udało się!.
 

Załączniki

JJP

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Wielki Mojżeszu! Coś pięknego! :shock: Muszę przyznać, że robi imponujące wrażenie. Gratuluję talentu i pracowitości. http://i4.photobucket.com/albums/y142/LongJS9/Emotikonki/Bijcypokony.gif
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 67
Tabor 94
Tabor 54
K
Tabor 49
Tabor 44

Podobne wątki