• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

pt47-65

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#1
Witam

Mam pytanie dotyczące oryginalnego tendra z jakim jeździł pt47-65. Chodzi mi o jego oznaczenia, ponieważ wszystkie jakie znalazłem dotyczą tendra od lokomotywy Ol49-59. Jedynie jaki numer mi wpadł w ręce to 33D48. Ale nie wiem czy jest on prawidłowy.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#3
Jeżeli chodzi Ci o tender produkcji niemieckiej przedstawiony na załączonym szkicu, to w arch. brata znalazłem: dla Pt47: 34D44 lub 34D48-po rekonstrukcji i niektóre miały po 74r. 34D74 dalsza rekonstrukcja (wymiana wózków).
 
Reakcje
48 0 0
#4
Na zdjęciu z lat 70-tych widać wyraźnie, że także ma tender polskiej produkcji 27D48. A co było wcześniej to ciężka sprawa. Spróbuj może napisać do parowozowni Wolsztyn, może będą wiedzieć.
 
Reakcje
0 0 0
#6
Po rozmowie z bratem okazało się że aktualizacja arch. dla Pt47 zatrzymała się na nr.41. Ale wśród materiałów oczekujących na wpis znalazł sie odpis formularza par.Pt47-65. Od 27.07.49 tender 34D48-88 (przystosowano sprzęg połączenia z par.Pt47), odbiór par. w HCP 5.08.49r. z przeznaczeniem do jazdy. Tender obecny: 27D48-57 (9.89r. już był w Wolsztynie).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 42
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki