• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PT47-13 w Skarżysku-Kamiennej - pomnik

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#22
Odgrzebałem stare slajdy. Niestety, nie są najlepsze. Pogoda był fatalna, więc niektóre są ruszone. Wybrałem kilka znośnych. Na początek piątek, jak napisał ciekma, 27 maja 1988, pociąg z Warszawy do Bukaresztu między Sandomierzem a Rozwadowem:

023.jpg
025.jpg
026.jpg


I powrotny, chyba w sobotę, 28 maja:

028.jpg
029.jpg
030.jpg
031.jpg


Sam Pt47-13 w trakcie obrządzania:

027.jpg
 

MD Lu

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#24
No miód na me serce wlałeś Andrzeju(y) Maszyna ta, w tamtym czasie- zajeżdżała jeszcze czasem do mojego Lublina. Z utęsknieniem wyglądłem wtedy petuch w peronach, bo osobowe do Rozwadowa zaczęto prowadzić sztokerami (Ty51). A jeszcze w połowie lat osiemdziesiątych, Pt47 królowały na tej linii w ruchu pasażerskim. Trochę zazdroszczę tym, którzy mieli wtedy kwity na fotografowanie. Ale zostały piękne wspomnienia z kilku jazd na pecie, które zafundowałem sobie dzięki kolejarskim koneksjom... Masz jakieś foto z Lublina?
 

MD Lu

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#36
Z takimi śmiesznymi tendrami (26D5), jezdziło kilka maszyn, które zwrócono nam z Austrii w latach pięćdziesiątych. Swoją drogą, to ciekawe- co nimi powodowało, bo widać w tym jakiś system, który przyjęto podczas wojny. Kilka Ty37, też nie doczekało się polskich oznaczeń.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 10
Koleje w Polsce 42
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki