• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PT47-13 w Skarżysku-Kamiennej - pomnik

papouszek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#61
sam typ wagonu w Przeworsku nie dziwi bo to pozostałość po wahadłach z rudą Medyka- Kraków- ale dlaczego ma taki sprzęg ?- w Medyce rudę sypali z typowych wagonów sowieckich lub przeładowywali czerpakami do takich "naszych "401Z -etek - czyżby 401Z ( z wymienianymi wózkami )jeżdziły do Krzywego Rogu?
Pamiętam, że w komunikacji wewnętrznej też jeździły zblokowane składy na sprzęgach samoczynnych. Tu jest jakiś ślad tego, choć mało precyzyjny:
http://forumkolejowe.pl/sprzegi-samoczynne-sa-3-i-oszd-vt2345.htm
Swoją drogą co do wagonów w szopach to doskonale pamiętam stojący na postumencie w skladzie węgla na Warszawie Pradze poniemiecki talbot ze sprzęgiem Scharfenberga - też pewna ciekawostka.
 

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
465 0 0
#62
Bardzo często 401Z były spotykane jako wagony przejściowe czyli na jednym końcu sprzęg SA-3 a na drugim śrubowy. W latach 1986-87 taka para ze śrubowymi na końcach, spięta między sobą SA-3 często odwiedzała Karsznice po zestawy kołowe i silniki trakcyjne.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#64
Szkoda że nie wiedziałem że takie coś robią, bo mam trochę ujęć nakręconych, co prawda na filmie 8 mm, ale kolorowym.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#66
No to ciekawe, bo ja pamiętam, że ostatnie "Karpaty", 27 kwietnia "tam" i 28 kwietnia "z powrotem" prowadziła Pt47-13, a nie 138, jak wynikałoby z powyższego zdjęcia:
http://forum.modelarstwo.info/threads/pt47-13-w-skarżysku-kamiennej-pomnik.12668/page-2#post-212891
No i nie miała (na szczęście!) żadnych pseudo-ozdóbek. W ogóle nie przypominam sobie żadnej, specjalnej fety z tego powodu. Ciekaw jestem, przy jakiej okazji zrobiono to zdjęcie Pt47-138 z okolicznościową tablicą i proporczykami.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#67
I Masz rację, ale przeczytaj dobrze co pisze na tablicy na 138. Tam pisze, że po raz ostatni prowadzone Pt47-138(!), a nie że wogóle parowozem. Ta jazda z Pt47-138 była jako oficjalny koniec eksploatacji tego parowozu i parowozów w Skarżysku. To było tuż po włączeniu napięcia pomiędzy Skarżyskiem a Sandomierzem. Krótko po tym ta Pt została sprzedana do Austrii i tam ją widziałem na ciepło jako 19 138 i tam, niestety próbowano nieudolnie "upodobnić" ją do Pt 31.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 10
Koleje w Polsce 42
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki