• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pt31-? ZNTK HUTA Mirek

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#1
Patrzyłem na nią , patrzyłem i w końcu się za nią zabrałem. Zanim rozebrałem, to już mi się odechciało ale z uporem, konsekwentnie …może kiedyś skończę. Porażka renomowanej firmy modelarskiej. Porażka projektowa, technologiczna i estetyczna. Można wysnuć wniosek, że projektował to ktoś, kto o projektowaniu modeli pod wzglądem technologicznym ich wykonania nie miał zielonego pojęcia i to samo dotyczy produkcji. Tak to sobie uprościli, że aż skomplikowali. Gdybym wiedział, to kupiłbym najprostszą wersję niemiecką, a na pewno nie wpłacałbym żadnych zaliczek ale o tym już było wiele. Do rzeczy, a raczej do tej kupy glutu.
Zacząłem od budki, a jak coś się zacznie, to tak jak z każdym remontem – końca nie widać.
W ruch poszły pilniki, frezy, rylce grawerskie …
 

Załączniki

Reakcje
1 0 0
#7
Mirek555k napisał(a):
...Porażka renomowanej firmy modelarskiej. Porażka projektowa, technologiczna i estetyczna. Można wysnuć wniosek, że projektował to ktoś, kto o projektowaniu modeli pod wzglądem technologicznym ich wykonania nie miał zielonego pojęcia i to samo dotyczy produkcji. Tak to sobie uprościli, że aż skomplikowali. Gdybym wiedział, to kupiłbym najprostszą wersję niemiecką, a na pewno nie wpłacałbym żadnych zaliczek ale o tym już było wiele. Do rzeczy, a raczej do tej kupy glutu...
W ruch poszły pilniki, frezy, rylce grawerskie …
A nie mówiłem!?
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#8
ja tam na modelach się nie znam, ale lubię moja petuche i zero awarii,
brzydka tez nie jest i jako jedyny model z masówek ma takie szczegóły jak
np.inżektor i inne i to nie źle odwzorowane
a robić na niej konwersje to można tak jak na każdym wielkoseryjnym modelu
w nieeeeeeeskończonośc włącznie z odsuwanymi szybami w budce.
 
OP
OP
Mirek555k

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#9
FENIX napisał(a):
ja tam na modelach się nie znam, ale lubię moja petuche i zero awarii,
brzydka tez nie jest i jako jedyny model z masówek ma takie szczegóły jak
np.inżektor i inne i to nie źle odwzorowane
a robić na niej konwersje to można tak jak na każdym wielkoseryjnym modelu
w nieeeeeeeskończonośc włącznie z odsuwanymi szybami w budce.
Nie chcę jej udoskonalać chociaż przy okazji pewnie się zrobi to i owo. Zależy mi przede wszystkim na likwidacji błędów i odcisków palców sprawców tego dzieła ludowej twórczości.
Fujarki z drewna scyzorykiem im strugać, a nie modele.
Twoja na pewno jest wyjątkowa, nie podlega dyskusji :D
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#10
Mirek555k napisał(a):
Twoja na pewno jest wyjątkowa, nie podlega dyskusji :D
To dwie moje też się trafiły wyjątkowe :) Widocznie kilka osób miało pecha, bo tak naprawdę to na forum za dużo ludzi jednak na nie nie narzekało. Oczywiście nie licząc tych co narzekali tutaj tak jakby mieli w tym jakiś interes :D
 
OP
OP
Mirek555k

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#11
Corwin napisał(a):
Mirek555k napisał(a):
Twoja na pewno jest wyjątkowa, nie podlega dyskusji :D
To dwie moje też się trafiły wyjątkowe :) Widocznie kilka osób miało pecha, bo tak naprawdę to na forum za dużo ludzi jednak na nie nie narzekało. Oczywiście nie licząc tych co narzekali tutaj tak jakby mieli w tym jakiś interes :D
To na czym ta wyjątkowość ma polegać, proszę mnie uświadomić bo nie wiem. Na tym, że ma przyzwoity inżektor ? Czy usprawiedliwia błędy to, że to pierwszy, polski, seryjny model ? Bzdura ! Przeciwnicy krytyki powinni przedstawić kontrargumenty przynajmniej zbliżonej wagi, a nie jedynie taki : A mój jeżdzi bez problemu. A co miał latać ? Nie wiem i nie obchodzi mnie jaki i kto ma interes by krytykować i zarówno zachwalać ten model. Ja postanowiłem swój poprawić i doprowadzić do przyzwoitości. Szkoda mi było bo drogi ale patrzeć już nie mogłem jak stał między innymi jak sierota.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#12
Mirek555k napisał(a):
Corwin napisał(a):
Mirek555k napisał(a):
Twoja na pewno jest wyjątkowa, nie podlega dyskusji :D
To dwie moje też się trafiły wyjątkowe :) Widocznie kilka osób miało pecha, bo tak naprawdę to na forum za dużo ludzi jednak na nie nie narzekało. Oczywiście nie licząc tych co narzekali tutaj tak jakby mieli w tym jakiś interes :D
To na czym ta wyjątkowość ma polegać, proszę mnie uświadomić bo nie wiem. Na tym, że ma przyzwoity inżektor ? Czy usprawiedliwia błędy to, że to pierwszy, polski, seryjny model ? Bzdura ! Nie wiem i nie obchodzi mnie jaki i kto ma interes by krytykować i zarówno zachwalać ten model. Ja postanowiłem swój poprawić i doprowadzić do przyzwoitości. Szkoda mi było bo drogi ale patrzeć już nie mogłem jak stał między innymi jak sierota.
Skądże znowu, nie tylko inżektor. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie, jeżdżą obydwa bardzo dobrze, w przeciwieństwie do tego co mówi kilka osób ma bardzo ładne koła i stojąc przy innych modelach sprawiają bardzo dobre wrażenie. A czy możesz też napisać co trzeba zmienić w modelu by doprowadzić go do przyzwoitości i dlaczego?
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#14
Corwin napisał(a):
Mirek555k napisał(a):
Twoja na pewno jest wyjątkowa, nie podlega dyskusji :D
To dwie moje też się trafiły wyjątkowe :) Widocznie kilka osób miało pecha, bo tak naprawdę to na forum za dużo ludzi jednak na nie nie narzekało. Oczywiście nie licząc tych co narzekali tutaj tak jakby mieli w tym jakiś interes :D
to jeden ,
a drugi = stracony interes
 
OP
OP
Mirek555k

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#15
FENIX napisał(a):
Corwin napisał(a):
Mirek555k napisał(a):
Twoja na pewno jest wyjątkowa, nie podlega dyskusji :D
To dwie moje też się trafiły wyjątkowe :) Widocznie kilka osób miało pecha, bo tak naprawdę to na forum za dużo ludzi jednak na nie nie narzekało. Oczywiście nie licząc tych co narzekali tutaj tak jakby mieli w tym jakiś interes :D
to jeden ,
a drugi = stracony interes
Czy możesz mniej enigmatycznie przelać swoją myśl ?
 
OP
OP
Mirek555k

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#19
Powoli, ale idzie.
P1050512.JPG
P1050511.JPG
Przy okazji wykonania zaworów bezpieczeństwa Pop-Coale do różnych parowozików powstał wymiarowy element do Pt31 Brawa. Z zaślepką na wielką dziurę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 43
Tabor 61
Tabor 20
Tabor 68
Tabor 38

Podobne wątki