• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pt31 firmy BRAWA… epilog?

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#41
I dlatego też, wobec powyższych Twoich uwag napisałem już poprzednio: "a może nawet masz rację".
Jak się na to spojrzy w sposób jak Ty, to oczywiste, że model nie zasługuje na wyróżnienie. Zauważmy także, że nie tylko wersja polska została spaprana.

Jednak i tak, reasumując, ja bym się nie doszukiwał w tym wszystkim spisków.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
CoCu napisał(a):
I dlatego też, wobec powyższych Twoich uwag napisałem już poprzednio: "a może nawet masz rację".
Jak się na to spojrzy w sposób jak Ty, to oczywiste, że model nie zasługuje na wyróżnienie. Zauważmy także, że nie tylko wersja polska została spaprana.

Jednak i tak, reasumując, ja bym się nie doszukiwał w tym wszystkim spisków.
Ja osobiście jednak wolałbym, żeby to była manipulacja. Wizja braku obiektywności podejścia do swoich ukochanych modeli większości polskich modelarzy jest dość ponura! ;)
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#45
A mnie zastanawia, dlaczego dyplom ma być dla firmy Brawa, która nawet nie myślała pierdnąć w temacie modelu Pt31 (w sensie - z polskimi oznaczeniami, bo polskiego wyposażenia to nawet 'model roku' nie posiada), dopóki z ciężka sakiewką zaliczek nie pojawił się P.H. Drim.
W końcu Brawa sensu stricte też producentem modelu nie jest, a jedynie firmuje produkty zdjełane w Kitaje.
Temat w sumie można rozszerzyć na inne 'mistrzowskie' modele, bo w większości toć przecie przemalowanki wychodzone (wsparte $argumentami$) przez 'Parowozik', AMC, czy SK-Model.
Kapituła żyri mogłaby trochę przemyśleć podejście, bo to już nie czasy, że Piko=H0, teraz to wszystko globalne i wirtualne, więc warto by docenić tych, którzy się porywają z widłami i kosami, a nie tych którzy splendor i śmietankę zbiorą tak czy siak.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#46
To, że Brawa nie jest producentem, bo to "made in China", to tak jak ze wszystkim wokół. Za producenta obecnie traktujemy jednak tego, kto swoją nazwę na produkcie czy opakowaniu umieszcza. A kto dla niego to zrobił, nas nie musi obchodzić. To już problem tego, co to swoją marką firmuje. Gdyby nie traktować Brawy jako producenta tego modelu, tak samo musielibyśmy podejść do niemal wszystich nam znanych modeli wielkich producentów.

A to, że dany model powstał z inincjatywy kogoś z Polski, to już odrębny temat. W zasadzie faktycznie szkoda, że tak rzadko przy okazji opisywania konkretnych modeli wymienia się osoby które przyczyniły się bezpośrednio do powstania tychże.
Ale... Jak Brawa zrobiła gniota, to gromy zebrali ostro także Ci, którzy przyczynili się do powstania tego modelu. Czy słusznie i im się dostało, to już odrębny temat, o którym zresztą już wiele napisano wcześniej.
 
D

Dariusz

Gość
#47
To, ze Pt31 zostal uhonorowany nagroda to powinniscie sie wszyscy cieszyc bo moze cos jeszcze polskiego powstanie. Ciekawe jaki inny polski model mialby byc uhonorowany? Przeciez innego nie bylo. Z Pm2 taki polski parowoz jak z Hitlera Polak.
Jak mozna w ogole porownywac masowke jaka jest model Brawy z mosieznym modelem wykonanym w sladowej ilosci za gruba kase?
Pan "Jezy Jez" nie ma pojecia skoro porownuje wykonanie Pm2 z Pt31. To sa dwa rozne swiaty. Szkoda, ze on tego rozumie. A ten Husarz to polski elektrowoz?.....

Producentem Pt31 jest sensu stricte Brawa bo ona model firmuje. Chinczycy za nic nie odpowiadaja przed ostatecznym klientem. To Brawa dokonuje oceny usterek i je akceptuje badz nie.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
Dariusz napisał(a):
To, ze Pt31 zostal uhonorowany nagroda to powinniscie sie wszyscy cieszyc bo moze cos jeszcze polskiego powstanie. Ciekawe jaki inny polski model mialby byc uhonorowany? Przeciez innego nie bylo. Z Pm2 taki polski parowoz jak z Hitlera Polak.
Jak mozna w ogole porownywac masowke jaka jest model Brawy z mosieznym modelem wykonanym w sladowej ilosci za gruba kase?
Pan "Jezy Jez" nie ma pojecia skoro porownuje wykonanie Pm2 z Pt31. To sa dwa rozne swiaty. Szkoda, ze on tego rozumie. A ten Husarz to polski elektrowoz?.....

Producentem Pt31 jest sensu stricte Brawa bo ona model firmuje. Chinczycy za nic nie odpowiadaja przed ostatecznym klientem. To Brawa dokonuje oceny usterek i je akceptuje badz nie.

Jedynym bodźcem do produkcji następnego modelu PKP przez Brawe lub jakąkolwiek inną firmę jest jego dobra sprzedaż, a nie kompromitujące nas uhonorowanie gniota „modelem roku”! Czas mobilizacji do działania pochwałą przy jadłospisie mamy już za sobą :devil:
Jedyne, do czego może zmobilizować Brawe takie wyróżnienie to śmiech i zachęcić do dalszego zaniżania jakości na polski rynek jak „arabskie napisy” i malowanie obręczy na biało pędzlem ławkowcem! :D
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#49
Juras napisał(a):
Dariusz napisał(a):
To, ze Pt31 zostal uhonorowany nagroda to powinniscie sie wszyscy cieszyc bo moze cos jeszcze polskiego powstanie. Ciekawe jaki inny polski model mialby byc uhonorowany? Przeciez innego nie bylo. Z Pm2 taki polski parowoz jak z Hitlera Polak.
Jak mozna w ogole porownywac masowke jaka jest model Brawy z mosieznym modelem wykonanym w sladowej ilosci za gruba kase?
Pan "Jezy Jez" nie ma pojecia skoro porownuje wykonanie Pm2 z Pt31. To sa dwa rozne swiaty. Szkoda, ze on tego rozumie. A ten Husarz to polski elektrowoz?.....

Producentem Pt31 jest sensu stricte Brawa bo ona model firmuje. Chinczycy za nic nie odpowiadaja przed ostatecznym klientem. To Brawa dokonuje oceny usterek i je akceptuje badz nie.

Jedynym bodźcem do produkcji następnego modelu PKP przez Brawe lub jakąkolwiek inną firmę jest jego dobra sprzedaż, a nie kompromitujące nas uhonorowanie gniota „modelem roku”! Czas mobilizacji do działania pochwałą przy jadłospisie mamy już za sobą :devil:
Jedyne, do czego może zmobilizować Brawe takie wyróżnienie to śmiech i zachęcić do dalszego zaniżania jakości na polski rynek jak „arabskie napisy” i malowanie obręczy na biało pędzlem ławkowcem! :D
A spróbuj dla odmiany dostrzec w modelu jego walory i pewną niepowtarzalność. Jakoś tak od dłuższego czasu pisałem w dziale "giełda" że kupię Pt31 - nikt nie chciał sprzedać. Jeśli taki gniot to po co się denerwować jego widokiem - sprzedać w diabły i po kłopocie :twisted:
Przepraszam za lekką złośliwość ale w każdym modelu można doszukać się pewnych niekonsekwencji mniej lub bardziej "na siłę", większość się pastwi nad modelem może i w dobrej wierze - aby producenci dostrzegli nasz głos i nie popełnili więcej niedociągnięć w modelu za prawie średnią krajową netto, ale ten konkretnie model już jest i ja jestem z niego zadowolony i polecam go tym, którzy się jeszcze zastanawiają czy warto go zanabyć.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.391 463 29
#51
A ja tak przy okazji spytam, bo nie jestem wielkim znawcą budowy parowozów, jakiego to "polskiego wyposażenia" brakuje Pt31 według kolegi OLFa?
 
D

Dariusz

Gość
#52
Juras napisał(a):
Jedynym bodźcem do produkcji następnego modelu PKP przez Brawe lub jakąkolwiek inną firmę jest jego dobra sprzedaż, a nie kompromitujące nas uhonorowanie gniota „modelem roku”! Czas mobilizacji do działania pochwałą przy jadłospisie mamy już za sobą :devil:
Jedyne, do czego może zmobilizować Brawe takie wyróżnienie to śmiech i zachęcić do dalszego zaniżania jakości na polski rynek jak „arabskie napisy” i malowanie obręczy na biało pędzlem ławkowcem! :D
Brawa rownie dobrze moze olac kompletnie nie liczacy sie w branzy modelarstwa kolejowego polski rynek (dziwie sie, ze w ogole cos zrobili) bo z tego chleba nie maja tylko glownie z rynku niemieckiego.
W koncu jak polscy hobbysci chca polskie modele niech im robia polskie firmy. Na pewno zrobia to lepiej i dokladniej i TANIEJ !!!!!. Model sie sprzedal wiec o co to cale halo?
A kogo to wyroznienie kompromituje? Przeciez nie Ciebie bo ty go nie przyznales. A ci co to zrobili maja do tego prawo. Nie podoba ci sie model to go nie kupujesz. Ale sa tacy co im sie podoba i chyba takich jest tu sporo.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#53
To czy warto go nabyć to zostawiam każdemu zainteresowanemu. Ja swojego się nie pozbędę, ale model w tak fatalnym wykonaniu nie powinien tyle kosztować! Dlatego o tym tyle piszę… gniot nie powinien dostać takiego wyróżnienia!

Nasza Pt31 jest piękna i serce boli, że model tak spaprany! Czeka mnie wymiana kół, bo są tragiczne, silnika, i parę jeszcze innych przeróbek, poprawek!

Jeśli mogą zarobić robiąc coś dla nas to to zrobią, chyba nie sądzisz, że brak tego wyróżnienia by coś zmienił? O tym jest wątek… czy Brawo Gniot powinien dostać to wyróżnienie?

Nie powinien!
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#55
Cos mi sie zdaje ze zaczynacie przesadzac ! :twisted: Piszecie aby pisac bo chyba innego tematu nie ma !! Zaczyna sie to juz stawac nudne.....kto komu...dlaczego !!! Na temat tego gownianego wytworu Brawy napisane bylo juz chyba ze 40 stron a wy ciagle jedno i to samo ! :twisted: Gowno jest gownem i tak zostanie !!!!! Takie jest moje zdanie !
A teraz mozecie mnie zaklasyfikowac do..... skryby powiatowego czy jak mu tam !!!!!!!!!!! :D
 
D

Dariusz

Gość
#56
Juras napisał(a):
Nasza Pt31 jest piękna i serce boli, że model tak spaprany! Czeka mnie wymiana kół, bo są tragiczne, silnika, i parę jeszcze innych przeróbek, poprawek!
Otoz ja nigdy bym nie kupil spapranego modelu chyba, ze od razy przeznaczam go do poprawy i nie placze z tego powodu. Czy jest drogi to inna sprawa ale nikt nikomu na sile go nie wciskal. Jak cos moim zdaniem jest za drogie w stosunku do rzeczywistej wartosci to tego nie kupuje i tyle w temacie.
Po co kupujesz gnioty????????
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#57
Wybacz, ale to, dlaczego kupiłem już pisałem w tym wątku i w zasadniczym o Pt31 też! Chętnie podyskutuję sobie jeszcze, ale o tym mam już dość…, bo już wszystko napisałem. ;)
Bipa1966 ma rację… nasza dyskusja dochodzi do granic absurdu… trzeba by się zająć czymś bardziej atrakcyjnym niż bicie piany o tym samym w kółko! :D
Życzę wszystkim szanownym Forumowiczom miłego wieczorku! :LOL:

A zapomniałbym… Pt31 Brawy, jako modelowi roku mówię zdecydowane NIE! :devil: :D
Miłego!
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#58
Uprzejmie proszę Administrację o dodanie w wyborze dostępnych emotek emotki typu <paw> / :paw: gdyż chętnie bym coś napisał w tym wątku - jeno brak środków wyrazu...
 
OP
OP
S
Reakcje
1 0 0
#60
Dobry Wieczór Panom

Proszę o potraktowanie tego postu jako prośby nie tylko ode mnie, ale również od Naszych Przyjaciół spoza Polski; w związku ze zbliżającymi się Targami Intermodellbau w Dortmundzie zwracamy się z prośbą do autorów zdjęć wykorzystanych w postach dotyczących sprawy "modelu" lokomotywy Pt31, a przedstawiających wszelkie niedoróbki i problemy z tymi modelami, także sposoby "reanimowania" tychże o przesłanie ich na adres emailowy autora postu. Prosimy jednocześnie o ewentualne podanie danych (osobowych) umożliwiających przedstawienie autorów tych zdjęć i ewentualnych "reanimacji" na szerszym forum.

Kreśląc się z poważaniem

Jeż Jerzy
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 27
Tabor 43
Tabor 20
Tabor 68
Tabor 38

Podobne wątki