• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pt31 firmy BRAWA… epilog?

A

Adam-H0

Gość
#21
JA PISZE O KOLEJNOSCI POWSTANIA MODELU !!!

i BR19 powstalo jako pierwszy model wiec Pt31 pozostaje w tej kolejce jako przemalowanka.
:?

PS

z Tomka uslug jeszcze nie korzystalem - jestem natomiast klientem FENIXA i uwazam ze jezeli model bazowy lokomotywy jest to tacy FACHOWCY jak on czy Tomek zrobia z niego uczciwy model.

BRAWA przesadzila z cena tu jakosc i wykonanie nie jest warte tych pieniedzy - i nie powiem, ze mam problem z cena - jednak powazny z jakoscia - uwazam sie za maniaka DRG i po godzinnym ogladaniu BR19 zrezygnowalem z tego modelu. Po prostu to co Brawa zaoferowala to niestety KIT.
 
D

Dariusz

Gość
#22
A ja mysle, ze model uhonorowano nagroda bo to byl pierwszy model polskiej lokomotywy i jak dotychczas JEDYNY !!!!! Pm2 nie jest lokomotywa polska i nie byla nawet w przeciwienstwie do np. Ty246 wyprodukowana na zamowienie PKP.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#23
O tym, że model otrzymał nagrodę dowiedziałem się przed momentem czytając post Jerzego, o tym, że są z modelem najróżniejsze problemy wiedziałem od roku. W ankiecie głosowałem "nie stać mnie na zakup ale Pt31 to jest to". Model kupiłem parę tygodni temu i jestem zadowolony. Kupiłbym go jeszcze raz albowiem jestem Kolekcjonerem modeli zarządu PKP i jak każdy kolekcjoner chcę mieć w swoich zbiorach najbardziej charakterystyczne modele PKP. Model wg mnie jest najbardziej dostojnym (nie wiem czy to dobre określenie na model) ze wszystkich dotychczas wyprodukowanych seryjnie parowozów. Czekam na Ty2 od Roco - zobaczymy...
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#26
psz napisał(a):
Też dokupiłbym jeszcze czarną do oliwkowej... No ale wydatków i tak mam dość.
Podzielam zdanie przedmówcy.
Również bym ją kupił ponownie i gdybym miał fundusze to bym dokupił czarną.
Mimo iż mam świadomość że za jakiś czas stanie.
Osobiście wole Tak badziewny model jakim jest Pt31 PKP
niż najbardziej exkluzywwyywny model w barwach niemieckich
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
popowe napisał(a):
psz napisał(a):
Też dokupiłbym jeszcze czarną do oliwkowej... No ale wydatków i tak mam dość.
Podzielam zdanie przedmówcy.
Również bym ją kupił ponownie i gdybym miał fundusze to bym dokupił czarną.
Mimo iż mam świadomość że za jakiś czas stanie.
Osobiście wole Tak badziewny model jakim jest Pt31 PKP
niż najbardziej exkluzywwyywny model w barwach niemieckich

Ja też kupiłbym ponownie, lecz nobilitacja Pt31 do rangi „model roku” jest niezrozumiała i podejrzana w kontekście jego licznych wad i niedoróbek w stosunku do ceny.

Czy naprawdę uważasz, że model zasługuję na takie wyróżnienie?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#33
A ja nie widzę tu żadnego kolejnego spisku, tylko uważam, że osoby jakie głosowały na ten model, głosowały na niego ze względu na radość że taki model powstał w ogóle.
Spośród tych modeli z których był wybór, Pt31 zasługiwała moim zdaniem zdecydowanie najbardziej na wyróżnienie. Bo niby który bardziej? Ten model już przed premierą wywoływał największe podniecenie i oczekiwanie. Naturalnie, że wady są oczywiste i tragiczne, ale widać Ci którzy oddali głos docenili fakt wydania modelu polskiej maszyny, a nie oceniali całości tragizmu z tym związanego. I tyle w temacie.
Ale spoko, dalej węszcie sobie "śmierdy".

I piszę to, mimo iż parowozów sam nie zbieram, modelu tego więc nie mam, ale gdybym parowozy zbierał to byłaby to pozycja więcej niż obowiązkowa. Uważam zaś to co napisałem, bo sam oddałem głos na ten model.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
Wyróżnienie, jakim jest „model roku” powinno być pochwałą dla producenta za dobrze wykonany produkt, a producent nie wykonał w tym wypadku dobrze produktu w dodatku za wygórowaną cenę! :?

Roco wykonało dobry produkt w przyzwoitej cenie, Lokomotivmanufatur najwyżej klasy produkt w cenie odpowiadającej ręcznej precyzyjnej pracy!

Chyba, że wyróżniamy siebie, że go mamy, ale wtedy powinno być „Klient Roku”, bo go kupiliśmy mimo wszystko! :D W istocie to dobrze o nas świadczy, jako patriotach, polskich kolekcjonerach. Jako o wymagających, wyrafinowanych klientach poszukujących towarów wysokiej jakości w cenie adekwatnej do wykonania już niestety już nie! :?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#35
Głupoty wypisujecie.
Gdyby model serii 19.1 zdobył laur modelu roku w jakimś niemieckim czasopiśmie, to byłoby to baaardzo dziwne.
Ale baaardzo dziwne gdyby pierwszy wielkoseryjnie produkowany model parowozu polskiej konstrukcji nie zdobył, w dodatku walkowerem, takiego wyróżnienia w Polsce!!!
Nawet chińskie zębatki, nie wspominając o detalach typu podkreślenia w napisach, nie są w stanie przebić takiego impact factor jakim jest to, iż jest to model Pt31 - a nie jakaś niemiecka lub austriacka jeżdżąca w Polsce, tylko POLSKA LOKOMOTYWA.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#36
Dokładnie o tym samym pisałem, tylko inaczej to ująłem. Zresztą, tak jak wspominałem, wystarczy sobie przypomnieć ile zachwytów nad modelem było w momencie jego zapowiedzi i oczekiwania na niego.

A oceniając całą sytuację wyboru tego modelu jako model roku 2010, można by stwierdzić, że większość uważa że temu modelowi się jednak ten tytuł zdecydowanie należy, a mniejszość ma odrębne zdanie, zaś dosłownie kilka osób znów węszy w tym spisek dziejów kartelu produkcyjnego. Dlatego pisałem wcześniej - DOŚĆ tych spisków na forum.

Swoją drogą, jaka była konkurencja dla Pt31? Model parowozu niemieckiego wykonany w kilku sztukach za cenę przystępną dla tylko naprawdę zamożnych, oraz lokomotywa elektryczna, która co prawda prezentuje się efektownie, ale (z całym moim uwielbieniem dla elektrowozów) chyba ciężko by ten model miał przebić model polskiego parowozu. :D
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
„Sensacja roku” tak! 8)
„Pierwszy model parowozu polskiej konstrukcji produkowany seryjnie” tak! :)
„Model roku” Nieeeeee ! :twisted: :D
Nie ładnie pisać o kimś, że głupoty wypisuję, bo to brak szacunku do innych szanowny forumowiczu.
„Można by stwierdzić, że większość uważa” nie wiem, co większość uważa, z całym szacunkiem Ty też tego nie wiesz. ;)
 
Reakcje
0 0 0
#38
1. dla Polaków nawet parówki mogą być rarytasem - zależy jak głodny
2. nie muszę mieć modelu aby go trafnie ocenić
3. smutne ale na rynku europejskim ten model jest bezwartościowy (ma on tylko wartość sentymentalną dla Polaków)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#39
Juras napisał(a):
nie wiem, co większość uważa, z całym szacunkiem Ty też tego nie wiesz.
Czyżby? Pisząc o większości, mam na myśli osoby głosujące w konkursie. Nie całą Polskę, oczywiście. Czyż większość nie miała odrębnego zdania od Twojego? Patrząc na wyniki, to modele z kolejnych miejsc nawet się nie zbliżyły ilością głosów do Pt31 z pierwszego miejsca.

A obserwując wątek, to Ty wciąż się rzucasz, że to pierwsze miejsce to błąd. Masz do tego prawo, a może nawet masz rację. Ale jednocześnie dałeś satysfakcję takiemu jednemu co wszędzie spiski widzi. :D
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#40
CoCu napisał(a):
Juras napisał(a):
nie wiem, co większość uważa, z całym szacunkiem Ty też tego nie wiesz.
Czyżby? Pisząc o większości, mam na myśli osoby głosujące w konkursie. Nie całą Polskę, oczywiście. Czyż większość nie miała odrębnego zdania od Twojego? Patrząc na wyniki, to modele z kolejnych miejsc nawet się nie zbliżyły ilością głosów do Pt31 z pierwszego miejsca.

A obserwując wątek, to Ty wciąż się rzucasz, że to pierwsze miejsce to błąd. Masz do tego prawo, a może nawet masz rację. Ale jednocześnie dałeś satysfakcję takiemu jednemu co wszędzie spiski widzi. :D


Jeśli chodzi o mnie to nie wiem czy pamiętasz, pewnie nie, bo i dlaczego, ale byłem pierwszą osobą na forum, która wyraziła się bardzo krytycznie o modelu. Wpłaciłem zaliczkę, bardzo długo czekałem na znany z wysokiej jakości model firmy Brawa. Gdy się doczekałem, byłem bardzo rozczarowany, poczułem się oszukany, po wymianie na „wolny od wad” zrozumiałem, że wszystkie są spaprane. :(
Nie mam nic ani do Ciebie, ani do nikogo innego na forum, ale gotuje się we mnie na samą myśl, że taki WAŁ firmy brawa został zwieńczony wyróżnieniem „model roku”
Brawa otrzymała informację zwrotną, że chłopaki zza Odry łykną wszystko. U mnie budzi to uczucie zażenowania! :devil:
Ankieta na forum wskazywała na krytyczne podejście większości Forumowiczów. Nie rozumiem wyników tego konkursu i dlatego cała sprawa budzi moją nieufność! Mi też wygląda to na manipulację a kłamstwo wielokrotnie powtarzane staję się "prawdą" i dlatego „się wciąż rzucam” ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 27
Tabor 43
Tabor 20
Tabor 68
Tabor 38

Podobne wątki