• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przywitanie plus parę naiwnych pytań

Miqi

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam,

jako że to mój pierwszy post wypadałoby się przywitać i napisać kilka słów o sobie..

Witam Wszystkich Fanatyków Modelarstwa Kolejowego!
Na imię mam Michał - tak mi już dali i co mam zrobić?

Pierwszy raz z modelami kolejowymi zetknąłem się jeszcze jako dziecko - miałem chyba 8 lat. Ojciec przywiózł mi starą dobrą TT-tkę z DDR, byłem tak zafascynowany, że rok później miałem już niezły tabor a dwa lata później zbudowałem makietę. Wszystko w analogu i sterowane ręcznie, ale dla mnie to nie był żaden problem.. potem niestety (albo stety) szkoła średnia - odstawiłem makietę na rzecz gitary, kapeli i pierwszych miłości.....później pierwsza praca, business, dom, rodzina... i życiowe problemy, a tzw międzyczasie moja mama postanowiła, jako że przeprowadzała się z moim ojcem do wymarzonego domu a ja byłem już daleko poza nim, pozbyć się mojego taboru - niestety bez mojej wiedzy :( i oddała go jakiemuś dziecku - dobrze że nie wyrzuciła do kosza :D - ktoś miał radochę.
Ostatnio wróciła moja pierwsza miłość kolej, a raczej miłość do tej małej - jakoś przypadkiem nabyłem starą makietę H0 z taborem, kupą torów i innymi elementami i masz ci los - wkręciłem się. Oczywiście kupiłem dla syna :p i co z tego że ma dopiero 11 miesięcy i 18 dni..
Makieta analogowa, mała ale bardzo dobrze rozwiązana logistcznnie z podziałem na sektory itp.
Wkręcony na dobre - już planuje budowę nowej własnej i większej, ale o tym później - kupiłem zestaw startowy ROCO Digital Zestaw naprawczy - chyba jeden z tańszych + dwa dekodery do reszty taboru 2 x BR 218, czyli razem mam 3 szt Digital - super w końcu nie muszę podłączać w analogu, odcinać zasilania na sekcjach, mam mobilny pilot i w ogóle więcej można niż w analogu i tu pojawia się problem i pytania (jako że jestem "świeżakiem" proszę potraktować mnie jakoś ulgowo - niby od kilku dni przeglądam forum większość rzeczy jest dla mnie niezrozumiała - choć szybko się uczę :) ) tak więc:
po włożeniu dekoderów zauważyłam iż dwie lokomotywy mają ten sam adres dekodera, czy da się za pomocą multiMaus-a i wzmacniacza 70764 Roco zmienić adres dekodera w loko?
Jeśli tak to jak to zrobić? Może jakiś tutek?

P.S.
Mam nadzieję że nie nudzę ze swojej strony mogę zaproponować coś w zamian;
Przeglądając forum odczułem iż to forum wraz z jego użytkownikami to duża rodzina i to mi się podoba. Zauważyłem też naprawdę profesjonalnych modelarzy, którzy wiedzą co to obwód drukowany, laminat, medium trawiące itp. otóż mogę pomóc w pozyskaniu laminatu na obwody drukowane, chemii do trawień, fotopolimer-u do trawień w metalu, itp. generalnie prawie wszystkiego co potrzebne przy takiej obróbce - moja branża. Jakby co służę pomocą.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#2
Dekodery fabrycznie są ustawione na adres "3". Przy pomocy MM można zmienić adres. Powinno to być opisane w instrukcji.
 

Podobne wątki