• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przystanek Toruń listopad 2015 – 27-29 listopad

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#21
Owczarki - fajny budynek. Co to za produkt?
Piko.
[DOUBLEPOST=1448896356][/DOUBLEPOST]
Odp.1 1435 i 1520
Odp.2 W naturze, na terminalach występują obok siebie.
Odp.3 Musi udawać. Realizm zostawiam ortodoksom, mi wystarczy dobra zabawa.
Odp.4 Terminala, czy też bazy w Pile nie ma.
A może to Sławków? A Piła pisze dla zmylenia wrogich agentów :ninja: ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#22
Splot dwóch szerokości oczywiście uzasadnia takie rozwiązanie, zwłaszcza, gdy nie ma miejsca na dwa oddzielne tory. Faktycznie trzeba być wielkim ortodoksą, żeby robić modele z dokładnie odwzorowanym rozstawem szyn 1520 mm. A Piłę sugerują napisy na suwnicach.
 

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#23
Mam pytanie odnośnie tych suwnic na bazie przeładunkowej.
Kto jest producentem(jakiś nr.katalogowy) i jaki jest ich rozstaw(szerokość)?
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#24
Splot dwóch szerokości oczywiście uzasadnia takie rozwiązanie, zwłaszcza, gdy nie ma miejsca na dwa oddzielne tory. Faktycznie trzeba być wielkim ortodoksą, żeby robić modele z dokładnie odwzorowanym rozstawem szyn 1520 mm. A Piłę sugerują napisy na suwnicach.
Imieninowe życzenia składam. Ukłon w stronę wiedzy. Wesoły dziś jestem, to piszę, że jesteś pan beton i to zbrojony. :)
Mam pytanie odnośnie tych suwnic na bazie przeładunkowej.
Kto jest producentem(jakiś nr.katalogowy) i jaki jest ich rozstaw(szerokość)?
Suwnica to wyrób ROCO, obecnie nie produkowany, nr, 1805.

"Dorosłe dzieci mają żal, że ktoś im tyle ....." :):):)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#25
Dziękuję za życzenia!
jesteś pan beton i to zbrojony. :)
Cóż, w pewnych sprawach (ale nie we wszystkich) rzeczywiście tak jest, w pewnym wieku się tak ma...;)

A bardziej poważnie, podoba mi się pomysł z tym splotem i udawaniem szerokiego toru, zwłaszcza, jeżeli tabor poruszający się po torze "szerokim" jest prawidłowo dobrany (lokomotywy bez zderzaków, wagony typu, umownie mówiąc, rosyjskiego itd.) - ST44 widzę, że ma oznakowanie LHS, więc pasuje. Jeśli chodzi o szerokość modelowego toru, to nawet dla taboru iberyjskiego stosuje się powszechnie tor 16,5 mm, choć w tym wypadku różnica w rzeczywistości jest już bardzo widoczna: 1668 - 1435 = 233 mm, co w skali 1:87 daje ok. 2,7 mm.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#27
Warto pamiętać, że skrajnia 1520 jest znacznie większa od europejskiej, dzięki czemu np. ciężarówki z naczepami mogą być przewożone na zwykłych platformach, nie są konieczne specjalne wagony z zagłębioną podłogą.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#28
No i wreszcie udało się znaleźć czas i obrobić trochę moje zdjęcia. Dziękuję wszystkim kolegom za miłe przyjęcie i możliwość przetestowania moich lokomotyw. :)
A teraz parę fotek:

IMG_0774.jpg IMG_0776.jpg IMG_0778.jpg IMG_0779.jpg IMG_0780.jpg IMG_0782.jpg IMG_0783.jpg IMG_0790.jpg IMG_0791.jpg IMG_0792.jpg IMG_0793.jpg IMG_0796.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#29
Była też zorganizowana makieta, na której dzieciom udostępniono sterowania pociągami. Wielki szacun za to dla kolegów z Oświęcimia.

IMG_0820.jpg IMG_0784.jpg IMG_0785.jpg IMG_0786.jpg IMG_0787.jpg IMG_0788.jpg IMG_0789.jpg
 

Podobne wątki