• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Przystanek osobowy w klimacie południa.

OP
OP
kolejowy Marwin

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#46
Dziękuję, cieszę się, że się podoba, jest to mój pierwszy tego typu model. Dużo się też przy nim nauczyłem, mam świadomość pewnych niedoróbek, ale jestem całkiem zadowolony z efektu. Jest też nauką na przyszłości co i w jaki sposób powinienem wykonać, aby efekt był jeszcze lepszy.

Pozdrawiam Marwin.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#47
Niedoróbki zdarzają się nawet przy prawdziwych domach, więc w niektórych sytuacjach przy modelach są nawet wskazane :)
 
OP
OP
kolejowy Marwin

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#48
Ściany do budynku przystanku powstają, gotowe są już trzy, pozostało jeszcze zrobić czwartą. Budynek nie będzie taki jak na pierwszej stronie tego tematu pokazałem, ale myślę, że ten będzie dobrze się prezentował i doda fajnego klimatu. Zamontuje rynny, a dach będzie kryty papą.
IMG_20180204_153014.jpg
IMG_20180204_153107.jpg
 
OP
OP
kolejowy Marwin

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#50
Na spodzie jest karton, bodajże 1mm, na to są przyklejone cegły Auhagena (płytka Auhagen z zestawu do budowy nasatwni - Auhagen 11411). Między cegłami ten biały tynk to karton - tynkowany białą farbą emulsyjną. Okno i drzwi też były z jakiegoś zestawu Auhagen, ale nie pamiętam już jakiego. Wszystko na sam koniec po wyschnięciu waloryzowane delikatnie grubym pędzlem z mocno przyschniętą czarną farbą, tak żeby było widać na tynku i cegłach "ząb czasu". Wszystko cięte ręcznie.:)
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#51
Szok, wyszło bardzo realistycznie. Cegła mi się podoba.
Jeśli chodzi o cegłę, ciekawe czy Auhagen ma gotowe takie elementy do wycinania.
 
OP
OP
kolejowy Marwin

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#53
Działamy dalej, powstało skromne wnętrze do poczekalni budynku przystanku, ściany pomalowane aerografem - farbą Humbrola nr 148, podłoga to wydruk, a ławki to wyrób Auhagena...
IMG_20180303_201334.jpg


Skrzynka na jabłka od RB model, natomiast jabłka są od Kotebiego
IMG_20180303_201634.jpg

IMG_20180224_170528.jpg


Prace przy domku cały czas pomału do przodu...
IMG_20180303_202245.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 70
Buduję makietę 16
Buduję makietę 20
Buduję makietę 37

Podobne wątki