• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

0 (1:43) Przykłady zrealizowanych makiet

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron niemieckich. Jest to jedna z najlepszych makiet w skali 0 jakie widziałem :
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#2
i ciąg dalszy :
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#3
A to inne przykłady :
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#4
i jeszcze trochę :
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#5
i kolejne :
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#6
Przedstawiam prezentowaną na imprezie "Dni Zerówki w Buseck 2014" ciekawą makietę z nowatorskim sposobem podejścia do uniwersalności a zarazem do zmian. Podstawowy moduł 3-torowy zawierający tor główny, tor główny dodatkowy i tor boczny ma szerokości 30 cm. Do niego dokręcane są poszerzenia (5 cm) zawierające stację, plac ładunkowy z rampą, a od frontu teren z trawą (5 cm). Takie rozwiązanie umożliwia zmianę scenerii, co w przypadku opatrzenia się makiety, łatwo można zmienić jej wygląd i klimat. Na bazie tego pomysłu opracowałem nową stację węzłową dla RINGu 1-torowego z użyciem m.in. tego samego dworca Weingarten (produkcji firmy Stangel). Na zdjęciach widać 1/2 budynku dworca Weingarten, który jest wyjątkowo urokliwy, szczególnie w kompozycji z drzewami.
Makieta składa się z modułu 30 x 140 cm + 30 x 100 cm, czyli razem stacja ma 240 cm.

P1090544.JPG
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#7

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#9
Klimat II epoki,bardzo ładnie odwzorowana,zdjęcia w kolejności 22 i 23 przypominają mi dojazd do dworca w Katowicach w latach 70, tor też przebiegał blisko budynków i był tak usytuowany jak na tym zdjęciu. Być może tak jest i obecnie, ale dawno już nie podróżowałem pociągiem do Katowic,więc nie wiem czy nie nastąpiła zmiana.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#11
Ale to są pomieszane zdjęcia i z O i z ho.Część taboru na zdjęciach jest ewidentnie w skali ho.No chyba że to będzie skala Oe, to wtedy tak. Ale ten co robi tę makietę, to widać, że ma potencjał, doskonała robota.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#12
Ktoś kiedyś dał mi linka do makiety na niemieckim forum. Makieta między innymi przedstawiała wykrój z miasta były szyny chyba tramwajowe zatopione w kostce brukowej wyposażenie wnętrza budynków było mega dokładne. Czy ktoś wie o jaką makietę mi chodzi i mógłby dać linka?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 7

Podobne wątki