• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Frem0 Przykłady konstrukcji skrzynek modułowych

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#2
Nie podobają mi się te zachodnie wynalazki.
Z praktyki wiem że są podatne na skręcanie w płaszczyźnie poziomej.
Ale ja się tak naprawdę nie znam, w życiu nie zbudowałem ani jednej skrzynki, ale lubię ponarzekać.:)

I jeszcze jedno, biorąc pod uwagę długości szyn w zależności od ich rodzaju, najdłuższe odcinki maja 30 m, w przypadku S49 i S42 odmiana K oraz te same odmiana S, w wielkości 0 odcinki te miałyby 0.67m czyli 670 mm, gdzie w takim razie łączenie szyn, no ktoś mógłby powiedzieć bezstykowe, ale na jednotorowej linii, pewnie drugorzędnej.
Ot mała rzecz a wkurza.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#3
- jeśli skrzynka nieco skręci się, to podłączona do makiety modułowej powinna poddać się pod ciężarem następnego modułu (?)
- 670 mm można skrócić "umownie" do 600 mm i wtedy przy modułach 1200 mm jak znalazł. Ale można przecież moduły robić 1340 mm.
Oj będzie stukotało !
 
Ostatnio edytowane: