• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przybrudzenie wagonów

PeDe

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Na początek się przywitam, z Krakowa jestem i Patryk jestem :) Mam 15 lat i nie jestem początkującym w modelarstwie, ale jakimś zaawansowanym to też nie.
W swojej bardzo skromnej kolekcji posiadam 3 lokomotywy (2 x Taurus firmy PIKO oraz jedna stara spalinówka z zestawu również tej firmy), 5 starych pikolców oraz dwa nowe, dwie cysterny. Z wagonów pasażerskich to IV i V epoka, a teraz chcę poszerzyć swoją małą kolekcję o kilka wagonów towarowych, węglowych. Niedługo chcę zbudować jakąś małą makietę. A oto moje pytanie:

Czy można (jeżeli tak to jak) jakimiś domowymi sposobami pobrudzić wagony towarowe do przewozu węgla, aby wyglądały chociaż trochę jak by już trochę ten węgiel przewoziły.
 
OP
OP
P

PeDe

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Dziękuję za odpowiedzi, ale jednak nie będę ich brudził, jakoś czyste są ładniejsze i jeżeli kiedyś chciałbym je sprzedać gdzieś, to nie ładnie by wyglądały takie brudne :)
 
Reakcje
28 0 6
#6
>>>jakoś czyste są ładniejsze i jeżeli kiedyś chciałbym je sprzedać gdzieś, to nie ładnie by wyglądały takie brudne

czyli plastik fantastik, generalnie makieta po ktorej poruszaja sie takie 'plastiki' wyglada bardzo zle
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#7
gotyk1 napisał(a):
czyli plastik fantastik, generalnie makieta po ktorej poruszaja sie takie 'plastiki' wyglada bardzo zle
To nie wolno mieć takich wagonów jak się chce? Ja chcę mieć czyste i co komu do tego?
Czy wygląda źle czy dobrze to jest rzecz gustu, a "de gustibus non est disputandum" :p
 

Podobne wątki