• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przy Żubrze o Żubrach - nadchodzi Żubr A-80 z AutoLokoMotiv

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#22
Dziękuję Panie Krzysztofie. :)

Pojazdy marki Żubr A-80 / Auto Loko obsługują już pokątnie, niemieckie, kabotażowe trasy ze stawkami
sprzed nowelizacji (niemieckiej) ustawy o minimalnych stawkach godzinowych dla kierowców nieucywilizowanych państw UE.

U nas góra 3 Ruble transferowo-gotyckie za godzinę plus własne paliwo :p

I te nasze Żubry A-80 po niemieckich "autobahnach" pomykają!
(w wyobraźni i marzeniach)


Strasznie słabe te emotikony... Nic się nie da ubarwić...
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#23
Żubry prezentują się imponująco. Mam tylko jedną wątpliwość dotyczącą kształtu przednich okien. Na zdjęciach ich górne krawędzie wydają się być równoległe do podłoża, a w rzeczywistości ich zewnętrzne narożniki powinny wyraźnie opadać, nadając "twarzy" Żubra nieco zafrasowany wygląd.
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#24
Żubry prezentują się imponująco. Mam tylko jedną wątpliwość dotyczącą kształtu przednich okien. Na zdjęciach ich górne krawędzie wydają się być równoległe do podłoża, a w rzeczywistości ich zewnętrzne narożniki powinny wyraźnie opadać, nadając "twarzy" Żubra nieco zafrasowany wygląd.
I taki właśnie zafrasowany wygląd będzie w będącej na finiszu projektowania najstarszej kabinie z wystającą chłodnicą.
Nie sądzę jednak aby brak frasunku (choć jest z lekka zarysowany) na naszych modelach odbierał im niezaprzeczalnego uroku i negował dotychczasowy, pionierski przecież dorobek.

:)
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#25
Witam po przerwie spowodowanej pracą nad kołowymi modelami pojazdów opancerzonych.

Przedstawiam postęp prac przy najstarszej kabinie Żubra.
Niezły wycisk dostaliśmy przy przeprojektowania skosu szyb przednich i łączenia z dachem. Trudne.
Zobaczcie i oceńcie.

Pragnę jeszcze zauważyć, że w przeciwieństwie do "kreatywnej inaczej" konkurencji z okolic Bielska nie jest to kolejny odgrzewany kotlet.

Uwzględniając poprawione skosy szyb także przerobimy przód wcześniej przez nas wyprodukowanej kabiny K01A.

ZUBR KAB_K01asmall.jpg
 

Załączniki

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#26
REAKTYWACJA!

Niezłomny Żubr. Kabina K-01.

Skomplikowane ostatnie poprawki. Widać progres w stosunku do wersji prezentowanej powyżej.

Jak myślicie? Ktoś kupi?

Tylko gotowy i wersja z plandeką. Cena 300 zł.
Ręczna robota, staranne wykończenie jak w poprzednich Żubrach z nowszą kabiną.
Sam je robiłem więc wiem co piszę.


ORYGINAŁY TYLKO z TOLOLOKO

Zubr K01 kabina 2018 SMALL.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#27
Coś się jednak dobrego dzieje. Jeszcze chwila i uwierzę w dobrą zmianę:) Mam jednego, więc z plandeką chętnie jeszcze przygarnę przynajmniej jeszcze jednego:
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#29
Cena nie jest zbyt zachęcająca, ale myślę, że też nie ostateczna. To raczej sondaż w celu określenia ilości potencjalnych chętnych. Myślę, że cena max. do 250,- zł zachęciła by większe grono chętnych.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#33
Witam, piękny Żubrzyk powstaje :) pewnie nie kupię, bo robię swojego, stąd mam małą sugestię - proszę zerknąć na ilość otworów poziomych grilla. Pozdrawiam
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#38
Rosomaki H0 teraz na tapecie.
Gotowego Żubra najnowszej serii może uda mi się zaprezentować w okolicach po Wielkiej Nocy.
;)
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#40
Pisz Heaven na mój mail ze stopki plizz. Dziczyzna czeka na Twoją zdecydowaną postawę strzelecką :)
Niczego nie sugeruję. Jestem pacyfistą itp itd...
Dziękuję!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów ciężarowych i autobusów 46

Podobne wątki