• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przestroga

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#41
No właśnie, problemem przy szlifowaniu jest brak nadmiaru na zeszlifowanie. Poza tym w tak małej skali i takim skomplikowaniu konstrukcji wyszlifowanie wielu elementów, juz nawet nie kół, jest baaardzo problematyczne. Gdyby ktoś pokusił sie o zrobienie tego Ostrówka metodą tradycyjną np. z HIPSu jako model do odlewów żywicznych to podejrzewam, że zabrałoby mu to nie więcej czasu niż zaprojektowanie do druku 3D, a efetk byłby niewspółmiernie lepszy. Piszę o tym, bo ta kanciata sylwetka naszej koparkoładowarki szczególnie nadawałaby się do wykonania w tej metodzie. Ostatnio jednak wiara w możliwości techniki drukarskiej wydaje sie być niezachwiana. Inna sprawa, że coraz mniej jest chyba modelarzy a coraz więcej projektantów wirtualnych.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#42
No właśnie, problemem przy szlifowaniu jest brak nadmiaru na zeszlifowanie. Poza tym w tak małej skali i takim skomplikowaniu konstrukcji wyszlifowanie wielu elementów, juz nawet nie kół, jest baaardzo problematyczne. Gdyby ktoś pokusił sie o zrobienie tego Ostrówka metodą tradycyjną np. z HIPSu jako model do odlewów żywicznych to podejrzewam, że zabrałoby mu to nie więcej czasu niż zaprojektowanie do druku 3D, a efetk byłby niewspółmiernie lepszy. Piszę o tym, bo ta kanciata sylwetka naszej koparkoładowarki szczególnie nadawałaby się do wykonania w tej metodzie. Ostatnio jednak wiara w możliwości techniki drukarskiej wydaje sie być niezachwiana. Inna sprawa, że coraz mniej jest chyba modelarzy a coraz więcej projektantów wirtualnych.
Ale w Czechach jest taki model z zywicy dostepny ;)
 

krzysiek nl

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#54
Witam jestem pierwszy raz na forum więc przepraszam za wszelkie wpadki i nie dociągnięcia, ale także chciałem się podzielić na temat wydruków 3D od pani Mireli. Od samego początku jestem zadowolony zamówiłem już ok 20 modeli w tym ciężarówki, traktor z przyczepą oraz autobusy i tramwaje. Dodaje na wstępie, że nie jestem profesjonalistą. Dzięki pani Mireli i nie tylko mamy możliwość wzbogacenia półek czy makiet o polskie modele których nie ma na rynku. Wszyscy mają ikarusy 260 czy 280 z niemiec w skali h0 i są zachwyceni. Zapytam kto ma polskiego Jelcza M11 czy M121M nie wspominam o przegubie M181M który jako kolejny model jest realizowany na moje zamówienie. Pamiętajcie o tym, że model trzeba stworzyć w komputerze nie da się go zeskanować. Są to godziny pracy przy minimum informacji jakich można pozyskać przy produkcji takiego modelu. Więc ja bardzo dziękuje im za ich pracę i życzę im samych sukcesów i dalszych prac nad coraz to nowymi modelami.
a.jpg b.jpg c.jpg d.jpg
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#55
Tutaj nikt nie krytykuje wkładu pracy i też jesteśmy jak najbardziej na tak ale jakość na razie nie do końca taka i zdarzyła się wpadka i tyle w temacie.

Ale co do mądrości na temat co kto ma w kolekcji to się kolega posunął trochę za daleko , bo skoro jest początkującym to to co wie o kolekcjach członków tego forum ???????
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#56
Domyślam się że kolega @krzysiek nl kupił te odlewy by zrobić z nich pełnowartościowe modele zgadza się? jeśli tak to bardzo jestem ciekaw Twoich prac nad tymi odlewami, nawet jesli nie jesteś profesjonalistą, to na pewno będę kibicował, ciekaw jestem finalnego efektu,(bez ironi) wszak chyba nie będziesz stawiał na półkę samych odlewów?
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#57
Wg mnie to kolega krzysiek nl jest jakos powiazany ze sprzedawcą Mirela w blizszy sposób, podejrzewam tak po zdjęciach i po tekscie, co ma na celu zachecić do zakupów, a jeśli to przypadek to ide jutro puscić totolotka, chociaz nie wierze ze siedział sobie z piwkiem, patrzył na wydruki i cos go tknęlo, włączył komputer, na miliardy stron internetowych jakie isntnieją wybrał całkiem przypadkiem tą, wszedł na to forum, jeszcze w dodatku samochodowe (które trzeba widziec, chyba ze sie cos zmieniło na forum) i jako pierwszy i jedyny wpis, pierdyknał fotki wydruków i zachęcajacy wszystkich laickich polskich kolekcjonerów tekst do zakupów "modeli", których nie mamy w swoich kolekcjach...
Jesli to przypadek a nie jestes profesjonalista, to jutro puszczam totolotka bo widocznie to znak z nieba ze aby wygrac trzeba wkoncu zagrać i prosilbym o informacje, jak bedziesz malował owe modele i z czego zrobisz szybki?

Dla mnie Pani Mirela odzyskała szacunek wysylac Brodzie kolejne wydruki i swoimi wpisami tutaj, ale przez Krzyska mam wątpliwosci teraz.
 

krzysiek nl

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#58
Forum jak każde obrażać każdy może obrażać. Pierwszy model kupiłem na allegro w styczniu na zdjęciu poniżej komentarz z tej aukcji allegro.png później dochodziły następne modele oraz indywidualne zamówienia. Te fotki były robione u moich rodziców w Polsce reszta praktycznie w Holandii gdzie przebywam na codzień
Podaje koledze link do mojej stronki na facebooku (może warto zacząć grać w totolotka).

https://www.facebook.com/pages/Komu...urze/1413108942330450?ref=aymt_homepage_panel

Szyby robię z plastikowych opakowań. A fora przeglądam nie od dzisiaj bo cały czas poszukuje kalkomani na autobusy m.in. takich
fb 1.jpg
fb 2.jpg
Pozdrawiam serdecznie wszystkich
[DOUBLEPOST=1436193924,1436193224][/DOUBLEPOST]
Domyślam się że kolega @krzysiek nl kupił te odlewy by zrobić z nich pełnowartościowe modele zgadza się? jeśli tak to bardzo jestem ciekaw Twoich prac nad tymi odlewami, nawet jesli nie jesteś profesjonalistą, to na pewno będę kibicował, ciekaw jestem finalnego efektu,(bez ironi) wszak chyba nie będziesz stawiał na półkę samych odlewów?
Nie będę stawiał samych modelów wejdź na stronkę
https://www.facebook.com/pages/Komu...urze/1413108942330450?ref=aymt_homepage_panel
tam mam więcej zdjęć i próbkę tego czego staram się robić w wolnym czasie. Treaz utknąłem na przykład przy wózkach oraz pantografie do moich 105N. Pozdrawiam
20150706_163905.jpg 20150706_163915.jpg 20150706_163935.jpg 20150706_163947.jpg 20150706_164000.jpg 20150706_163915 — kopia.jpg 20150706_163935 — kopia.jpg 20150706_163905 — kopia.jpg 20150706_163905.jpg
 

Załączniki

krzysiek nl

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
Jeszcze w sprawie szyb używam czegoś takiego
20150706_164021.jpg
chociaż znajomy do swoich Jelczy M11 zamówił prawdziwe szybki które miał docinać do otworów okiennych. Co mu z tego wyszło nie wiem.