• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przestroga

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.410 108 2
#1
Witam
Zakupiłem na allegro zestaw z którego teoretycznie można by było zrobić koparko-ładowarkę ostrówek.
Zestaw tak jak widać składa się z kilku części , jest to wydruk 3D , ale jego jakość delikatnie mówiąc jest fatalna .
Przestrzegam , ostrzegam , szkoda kasy.
Na szczęście ja to wylicytowałem poniżej 20zł więc mogę to odżałować.
IMG_1137.JPG
IMG_1139.JPG
IMG_1140.JPG
IMG_1145.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.932 386 20
#2
WOW!!! To po prostu jakaś tragedia. Ten kto to robi to naprawdę naciąga kupujących. Widziałem i miałem w ręku parę wydruków z drukarek 3D ale żaden nie miał takich niedoróbek i nadlewek. Jestem po prostu w szoku. p293.gif
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
#3
Jest pewna osoba, która ma sporo podobnych "gadżetów" tego typu. Między innymi poszukiwanego bizona, widziałem także ursusa 360 i parę innych. Na niektórych forach ludzie szlifują, szpachlują i dodają wszelkich starań aby coś z tego zrobić. I niektórym nawet się to w miarę udaje :).

Ale to co pokazał Brodagaz to kompletna tragedia, z drukarki z najniższej półki, bądź też samoróbki :).
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.410 108 2
#5
Jest pewna osoba, która ma sporo podobnych "gadżetów" tego typu. Między innymi poszukiwanego bizona, widziałem także ursusa 360 i parę innych. Na niektórych forach ludzie szlifują, szpachlują i dodają wszelkich starań aby coś z tego zrobić. I niektórym nawet się to w miarę udaje :).

Ale to co pokazał Brodagaz to kompletna tragedia, z drukarki z najniższej półki, bądź też samoróbki :).
Nie wiem czy mi siły starczy by spróbować coś z tym zrobić .
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#7
Matko i córko! podejrzewam że to wydruk od sprzedawcy z allegro MIRELLA0909 zgadza się? wahałem sie nad kupnem Z056 ale widze że dobrze zrobiłem, przecież tego się nawet obrobić nie da, ostatnie zdjęcie wygląda jakby model był siekierką ociosany, straszna kaszana. Wstyd by mi było to coś komus wysłać.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.410 108 2
#8
Matko i córko! podejrzewam że to wydruk od sprzedawcy z allegro MIRELLA0909 zgadza się? wahałem sie nad kupnem Z056 ale widze że dobrze zrobiłem, przecież tego się nawet obrobić nie da, ostatnie zdjęcie wygląda jakby model był siekierką ociosany, straszna kaszana. Wstyd by mi było to coś komus wysłać.
Tak to ten sprzedawca, szczerze mówić to na fotkach z allegro wyglądał lepiej.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#11
To się już wyjaśniło do czego te modele - wydruki się nadają .
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Mirela

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Witam.
Nazywam się Mirela Skonieczna jestem właścicielem firmy Druk Przestrzenny 3D.
Przedstawiona na zdjęciu koparko-ładowarka jest rzeczywiście moim produktem. Można mieć zastrzeżenia do jakości moich produktów, ale to co przedstawił forumowicz Brodagaz przeraża nawet mnie.
Jak już ktoś wcześniej zauważył mam sporo pozytywnych komentarzy, szanuje klientów i na pewno czegoś takiego bym nie wysłała.
Szkoda, że forumowicz Brodagaz nie wspomniał o tym, że próbował wygładzać model w oparach acetonu. O ile taki sposób sprawdza się w przypadku ABSu, to niestety nie działa w przypadku PLA z którego wykonana jest koparka, powodując zniekształcenia (zaznaczone na zdjęciu).
IMG_1137.JPG




A tak wygląda model który wysyłam klientom
6lk7gftte3zn.jpg


Bardzo mi przykro, że zebrałam tak niepochlebne opinie na które nie zasłużyłam.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.410 108 2
#15
Witam.
Nazywam się Mirela Skonieczna jestem właścicielem firmy Druk Przestrzenny 3D.
Przedstawiona na zdjęciu koparko-ładowarka jest rzeczywiście moim produktem. Można mieć zastrzeżenia do jakości moich produktów, ale to co przedstawił forumowicz Brodagaz przeraża nawet mnie.
Jak już ktoś wcześniej zauważył mam sporo pozytywnych komentarzy, szanuje klientów i na pewno czegoś takiego bym nie wysłała.
Szkoda, że forumowicz Brodagaz nie wspomniał o tym, że próbował wygładzać model w oparach acetonu. O ile taki sposób sprawdza się w przypadku ABSu, to niestety nie działa w przypadku PLA z którego wykonana jest koparka, powodując zniekształcenia (zaznaczone na zdjęciu).
Zobacz załącznik 303179



A tak wygląda model który wysyłam klientom
Zobacz załącznik 303178

Bardzo mi przykro, że zebrałam tak niepochlebne opinie na które nie zasłużyłam.

No i to jest jawne kłamstwo , wyjęte z opakowania i zrobione fotki , żadnego acetonu nie używałem !!!!!!!!!!!!!!!
[DOUBLEPOST=1434047953,1434047634][/DOUBLEPOST]Dostałem badziew i jeszcze jestem posądzony że sam to zniszczyłem , w takim razie stosowny komentarz pofrunie na allegro.
Rozumiem że wygrałem to aukcje po niżej Pani oczekiwań ale nie wysyła się takiego badziewia i nie oskarża się kupującego.
 

Mirela

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Oczywiście ma Pan prawo wystawić stosowny komentarz, jak również ma Pan prawo odesłać model. A ja mam prawo ocenić co się stało z modelem, ponieważ produkty które wysyłam wyglądają tak jak na aukcji, ponadto paczki są odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.410 108 2
#17
Oczywiście ma Pan prawo wystawić stosowny komentarz, jak również ma Pan prawo odesłać model. A ja mam prawo ocenić co się stało z modelem, ponieważ produkty które wysyłam wyglądają tak jak na aukcji, ponadto paczki są odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem.

To jest coś nieprawdopodobnego , wysłać totalne badziewie i wmawiać mi że sam to zniszczyłem , jestem poważnym człowiekiem i jak bym sam zepsuł model maczając go w czymś to nie robił bym z siebie Idioty i nie rozpisywał się na forum , nie wiem kto to zepsuł i jak , wydruk jest badziewny krzywy, i wszystko widać na fotkach takie coś dostałem od Pani i nic z tym nie robiłem tylko zdjęcia żeby przestrzec innych .
Co do paczki to tak zabezpieczone w tubie z tektury i w środku owinięte folią bombelkową i tu nie mam zastrzeżeń .
Ale nie Pani przestanie robić ze mnie wała na forum że sam to uszkodziłem.
 

Mirela

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Ok rozumie ,możliwe,że coś się stało z modelem podczas transportu,być może paczka była wystawiona na wysoką temperaturę.Ja nie chce tutaj prowadzić wojny z klientem.Chciałabym by wszyscy moi klienci byli zadowoleni z zakupów,więc zróbmy tak,że wyślę Panu ten sam model (oczywiście gratis).
Jest to próba wyciągnięcia do Pana ręki na zgodę,ale proszę o to by zdjęcia modelu który Pan otrzyma również znalazły się na tym forum.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#20
Może rzeczywiście listonosz miał w aucie gdzieś przy szybie i się pokrzywiło .
Ale to i tak jest trochę słabe wykonanie , liczę na to, że kiedyś Pani Mirela ( jak dobrze rozumiem ) dorobi się lepszej drukarki bo projekty ciekawe ale jakość do bani :gwizd: