• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Przesiadka z H0, czy warto ?

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#26
Acela w TT? Żartujesz ;-)

W N to są. Aczkolwiek trudno dostępne, zwłaszcza Acela. I wcale nie jest taka fajna technicznie/mechanicznie jakby się wydawało.
 
OP
OP
Bullseye
Reakcje
3 2 2
#29
Na razie w H0, mam Acele, dwa małe parowozy i dwie spalinowe, nic nadzwyczajnego.

Dlatego szukam najlepszej, mniejszej skali która będzie druga pod względem popularności.
Pomacalalem, i mniejsze kolejki zdecydowanie dla mnie są na plus i bardziej się mi podobają :)

Acela, TGV nie, a może chociaż Pendolino w skali mniejszej jak H0 ?
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#30
Kolego piottrw. Wszystko można, tylko ile taki wagon lub lokomotywa będzie kosztować. Czytasz zapewne to forum i wiesz jakie są głosy krytyki na producentów polskiego taboru w skali h0 za ceny na ich wyroby oraz na jakość tych wyrobów. W/g mnie to tak jakby nasz nowy kolega uparł się przesiąść z samochodu marki Fiat 126p do samochodu marki Mikrus. Ale to jest jego problem, i On sam musi zadecydować czy ta operacja zmiany skali będzie dla Niego z punktu modelarskiego opłacalna. A na starość to lepsza jest skala 0. Ja zaś chciałbym mieć takie pomieszczenie o takiej powierzchni jaką dysponuje kolega tylko dla moich modeli.
 
OP
OP
Bullseye
Reakcje
3 2 2
#31
Przeglądam i jednak zapadła decyzja że zostaje z H0, troche mi szkoda ale będą te pociągi które chce i łatwiej zrobić coś mi będzie z racji rozmiaru.
Makieta po prostu nie będzie aż tak rozbudowana jak sobie wymarzyłem, może z czasem podniosę druga część dachu i będzie dodatkowe 4x5 :)
Z tego co widzę, ludzie potrafią przyjemne makiety robić nawet na 2x1 więc nie mam co wybrzydzać :)
Trzeba tylko znaleźć jeden wagon do Aceli Express z racji że mam tylko jeden i będzie smutny :) resztę ciągników zmodyfikuje i naprawie, mają już 10lat lekko i dostałem je w nie perfekcyjnym stanie
 
OP
OP
Bullseye
Reakcje
3 2 2
#32
Skala TT mi się podobała tylko dlatego że była malutka i piękna - lubię małe rzeczy :)

Tymczasem do zobaczenia 10 lutego na Giełdzie w Warszawie, trzeba zacząć zbierać tabor, i budynki :)

Do zamknięcia, plany makiety i progress zamieszcze już w stosownym dziale gdzie będę zbierał pewnie sporą krytykę :)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
#33
Ja akurat jestem multiskalowcem i posiadam modele w większości popularnych wielkości. Żeby mieć coś mniejszego zdecydowanie mogę polecić skalę N z racji tego że jest na świecie na drugim miejscu pod względem popularności. Asortyment w tej skali jest dużo większy niż w popularnej w naszym kraju skali TT. Nic też nie stoi na przeszkodzie z wyjątkiem finansów by bawić się w dwóch skalach. Ale to każdy sam powinien określić swoje potrzeby i możliwości. Natomiast faktem niezaprzeczalnym jest największa popularność skali H0 i dzięki temu w tej wielkości jest dostępny największy asortyment.
 

Podobne wątki