• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przeróbki

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#1
Zakładem ten wątek bo interesuje mnie z jaki model można przerobić na PKP albo jakie podwozie można zastosować(gotowe) aby zbudować ET albo jakąś SU. Ogólnie kto co wie to niech pisze.
Myślę, żę wielu modelarzy interesuję ten wątek, gdyż nie każdego stać aby za 1700zł kupować EU07 (choć piękne jednak drogie)

pozdrawiam
i czekam na odpowiedzi

P.s.
Czy przykładowo z V36 można zrobić SM03?? (itd)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#3
Raz na jakiś czas musi się ktoś ponownie wyrwać z takim pytaniem. Nie chcę Cię karolek w sumie teraz krytykować, ale takie pytania są dla wielu osób z tego forum denerwujące.
Odpowiem na Twoje pytanie w nieco inny sposób, który może da Tobie i do Ciebie podobnym nieco do myślenia.
Otóż, skoro pytasz czy z V36 można zrobić SM03, to weź poszukaj zdjęć obu tych lokomotyw, i porównaj sobie ich wygląd zewnętrzny. Ja już nie mówię o malowaniu czy jakiś detalach, bo to jest do przerobienia. Ale porównaj to co widać od razu i co jest największe: ile jest osi, ich rozmieszczenie, budowa pudła lokomotywy i tak dalej. A wtedy uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.

Oczywiście jest też istotne, co rozumiesz przez przeróbkę. Bo jeśli jeżdżące po torach dowolne pudełko z napisem PKP i SM03 uznasz za udaną konwersję, to wtedy ja stwierdzę, że każdy model w sklepie się nadaje na SM03. :grin:
 
Reakcje
0 0 0
#4
chłopie, pomóż młodszemu koledze, a nie zniechęcaj odrazu. z niejednego pieca chleb jadłeś, a jak byłeś młodszy, pewnie głupsze pytania zadawałeś.
 
OP
OP
Karol K.

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#10
Na każdym jest inny lok, lecz podobny( czyt. pochodny)
1. Bobina
2. EP05
3. Człon z ET40

ps
i bynajmniej smaila nie wstawiam :D (to nie smile)
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
szelmek napisał(a):
Czym się różnią te 3 obrazki?
Ta Bobina na zdjęciu przy takim malowaniu wygląda prawie jak statek- niebieskie fale rozbijające się o burty, bulaje zamiast zwykłych okienek :D
Ale jak już napisałem - "prawie" a wiadomo "prawie" robi wielką różnicę. Gdyby jeszcze półwysep Helski zelektryfikowali....każdy maszynista siedziałby przy bulaju wyobrażając sobie podróż .... prawie jak w Tytanicu
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#13
szelmek napisał/a:
ta a z czterech et 75
Solbus:
Mówie prawdę w przeciwienstwie do ciebie
Jeżeli tak to przedstaw model ET40 wykonany na bazie E499. Do tego opis modelu bazowego.
Lub przynajmniej porównanie wymiarów tych lokomotyw.

I wtedy się okaże, kto tu kłamie.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Od dawna marzy mi się model ET40. Planowalem przerobić z EU05 i za sprawą tego watku zaczełem się przyglądac różnicą między tymi maszynami. Stwierdzam co następuje:

RÓZNIC JEST WIĘCEJ NIZ PODOBIEŃŚTW w budowie zewnętrznej.


Łatwiej byłoby zbudowac model ET40 od podstaw niż przerabiać dostępne bryły. Wymienię tu kilka różnic : inną długość, wysokość reflektorów, układ i ilość okien, cały dach, górny reflektor i inne. Ale jakby przerobić projekt modelu kartonowego byłoby łatwiej. Dziwię sie że taki jeszcze nie doczekał się druku w żadnym wydawnictwie. A nawet taki gagarin już był choć dużo osób ma go z tworzywa.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
Tabor 38
Tabor 130

Podobne wątki