• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przeróbka Wagonu restauracyjnego Limy na warsa

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#64
Z tego, co widziałem w necie, NIE BYŁO restauracyjnych warsów z trumienką, tylko barowe. A później już papugi.

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli nie mam racji.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#67

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.916 111 7
#68
I tym razem inne malowanie - pas nieociągnięty do końca, brak białych drzwi.
Wniosek nasuwa się jeden - na PKP chyba każdy wagon malowany był inaczej ;)
To nie jest pas nie dociagniety do konca i brak bialych drzwi, to wlasnie jest oryginalne malowanie za czasow PRL. Czyli dla forumowiczow epoka IV.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#70
Ten w składzie BWE jest bez trumienki. Rarytasik :D
Z tego, co zaobserwowałem, chronologicznie to było mniej więcej tak:
bez trumienki --> bez trumienki z kremowymi drzwiami ---> z trumienką i kremowymi drzwiami.

A co w takim razie powiesz na to:

Zobacz załącznik 103748

Jest to skan z ŚK 5/2011 z artykułu Andrzeja Etmanowicza pod tytułem "Pierwsze na PKP wagony restauracyjne standardu X typu Bautzen 89".

P.S. Wiedziałem, że gdzieś to widziałem :)
No i o to mi właśnie chodziło! :) Szkoda, że nie wiadomo, w jakim pociągu to było.
Ale będę drążył w takim razie. PYTANIE:
Od kiedy zaczęli malować restauracyjne na "papugi" ?

Okres z czerwonym warsem z trumienką między bez trumienki, a papugami musiał być chyba bardzo krótki.
Moje wnioski :
- Bo mało jest fotek na necie wagonów z tym malowaniem.
- Nie ma takowego modelu (wiadomo, że nie ma też wielu innych modeli, ale nie o to chodzi).
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.916 111 7
#71
Ten w składzie BWE jest bez trumienki. Rarytasik :D
Z tego, co zaobserwowałem, chronologicznie to było mniej więcej tak:
bez trumienki --> bez trumienki z kremowymi drzwiami ---> z trumienką i kremowymi drzwiami.



No i o to mi właśnie chodziło! :) Szkoda, że nie wiadomo, w jakim pociągu to było.
Ale będę drążył w takim razie. PYTANIE:
Od kiedy zaczęli malować restauracyjne na "papugi" ?

Okres z czerwonym warsem z trumienką między bez trumienki, a papugami musiał być chyba bardzo krótki.
Moje wnioski :
- Bo mało jest fotek na necie wagonów z tym malowaniem.
- Nie ma takowego modelu (wiadomo, że nie ma też wielu innych modeli, ale nie o to chodzi).
Bardzo mozliwe ze to byl jedyny wyjatek czerwonego warsa z "trumienka" i niedlugo po tem przeszli na "papugi".
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.397 463 29
#72
A wiadomo w ktorym roku zdjecie zrobione? Poniewaz na stronie nie znalazlem daty.
BWE zaczęły jeździć we wrześniu 2001, więc zdjęcie musiało być zrobione po tej dacie. Ale trudno stwierdzić, że "Przy okazji mamy załatwioną sprawę wagonu restauracyjnego w składzie BWE". Ten wagon jechał jako zastępczy, podobnie jak widoczna dalej "papuga".
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#73

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#74
Pierwotnie były żółte, w późniejszym okresie zaczęto malować te pasy na kremowo, czasem prawie biało, a jeszcze później pasek był wydłużony aż do drzwi, a następnie zaczęto malować drzwi na kremowo. Niebieski też dawniej był ciemniejszy, jak dobrze pamięta kolega Ty2, ale odcień się zmieniał na jaśniejszy, nie tylko powodu blaknięcia, ale też z powodu stosowania jaśniejszej farby (czy była to zmiana zamierzona i systematyczna, czy tylko wynikająca z dostępności farb, nie wiem). Fotki oczywiście z internetu, ale nie pamiętam dokładnie z jakiej strony, lata osiemdziesiąte:

Zobacz załącznik 103739
Zobacz załącznik 103741
Panie Andrzeju czyli dokładnie takie malowanie biały/kremowy pas do drzwi i drzwi niebieskie w ogóle nie istniało?
http://www.dcc24.eu/node/874/513
Pytam się bo do tej pory nie kupiłem tego wagonu i się waham co do zgodności malowania.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.916 111 7
#76
Panie Andrzeju czyli dokładnie takie malowanie biały/kremowy pas do drzwi i drzwi niebieskie w ogóle nie istniało?
http://www.dcc24.eu/node/874/513
Pytam się bo do tej pory nie kupiłem tego wagonu i się waham co do zgodności malowania.
Wiem ze post skierowany do Pana Andrzeja ale watpie, ktos mial "pierniecie muzgu". Dla ciekawostki z moich skromnych zbiorow lato 2001 Jelenia Gora dworzec Glowny, oba wagony spiete razem. niestety zaraz mialem pociag do Jaworzyny a jeszcze blizej stal EM10 na zeberku:)
20130223_084407.jpg
20130223_084437.jpg
Nie wiem czy na zdjeciu bedzie widac ale ani wars ani kuszetka nie mialy "trumienki", pozdrowienia dla Pana Kris:)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.397 463 29
#77
Panie Andrzeju czyli dokładnie takie malowanie biały/kremowy pas do drzwi i drzwi niebieskie w ogóle nie istniało?
http://www.dcc24.eu/node/874/513
Pytam się bo do tej pory nie kupiłem tego wagonu i się waham co do zgodności malowania.
Nie mam pewności, czy takie malowanie (długi, kremowy pasek i niebieskie drzwi) rzeczywiście występowało. Wydawało mi się, że tak, ale nie mam na to żadnych dowodów. Jeżeli nawet było, to raczej jako wyjątek, w okresie przejściowym. Co do modelu Roco, to drzwi miały być kremowe, ale "nie wyszło"... Ten drugi model Roco, z krótszym, pomarańczowym paskiem, ma malowanie prawidowe, chociaż ma inne błędy (np. źle umieszczony kominek pieca), ale to już inna sprawa i dyskusja na ten temat już kiedyś na forum była. O modelach wagonów sypialnych WARS był w ŚK kiedyś artykuł A. Etmanowicza, ale nie pamiętam dokładnie, w którym numerze.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.397 463 29

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#80
Na tym zdjęciu w Kolonii już mamy 2 malowania: <pkp> i pkp icc :) Ale aż (conajmniej) 3 polskie kuszetki w składzie Kiepury ? :)
 

Podobne wątki