• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Przeróbka Wagonu restauracyjnego Limy na warsa

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#45
ffox, nie zapomnieli. Były niebieskie Warsy z białymi pasami i niebieskimi drzwiami. Gdzieś na forum były fotki nawet.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#47
Ale wtedy białe pasy nie były na całą długość wagonu.
Jeśli się mylę to chętnie zobaczę takie zdjęcie.
Poza tym na wizualizacji, drzwi są białe ;)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.907 111 7
#52
Ale wtedy pasy były krótsze. A Roco zrobiło pasy jak na rysunku z jasnymi drzwiami, a drzwi już nie pomalowali.
Mnie sie tam jasne dzwi nie podobaja, zachodnio europejski wymysl. Co oni nie mogli znalesc drzwi w wagonach na peronie?:) przypomnial mi sie taki filmik polski jak rodzice dziecko wkladali do wagonu przez okno:)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#53
Mnie sie tam jasne dzwi nie podobaja, zachodnio europejski wymysl. Co oni nie mogli znalesc drzwi w wagonach na peronie?:) przypomnial mi sie taki filmik polski jak rodzice dziecko wkladali do wagonu przez okno:)
Hehe.
Przerzucanie dzieci przez okna kiedyś to była norma - pamiętam to dobrze. Fajne czasy... no ale nie o tym tu mowa :)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.907 111 7
#55
Te pasy co sa na zdjeciu sa zolte tylko bardzo zdledniale, tak wlasnie malowano oryginalnie te wagony. Niebieski tez na tym zdjeciu zblednial, pamietam za tamtych czasow ze sypialny wars w pewnym oswietleniu przechodzil nawet na granatowy. Chyba bylo to najbardziej eleganckie walowanie wagonow na PKP.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.907 111 7
#58
Absolutnie nie, ten tez zblednialy ale troche lepiej wyglada. Dokladnie pamietam ze oryginalne pasy byly zolte tak jak w modelu Roco. Prosze z reszta wizualnie porownac kolor pasow i np. kolor napisow nad oknami. Warsy restauracje tez oryginalnie mialy zolte pasy i napisy "wars".
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#59
Pierwotnie były żółte, w późniejszym okresie zaczęto malować te pasy na kremowo, czasem prawie biało, a jeszcze później pasek był wydłużony aż do drzwi, a następnie zaczęto malować drzwi na kremowo. Niebieski też dawniej był ciemniejszy, jak dobrze pamięta kolega Ty2, ale odcień się zmieniał na jaśniejszy, nie tylko powodu blaknięcia, ale też z powodu stosowania jaśniejszej farby (czy była to zmiana zamierzona i systematyczna, czy tylko wynikająca z dostępności farb, nie wiem). Fotki oczywiście z internetu, ale nie pamiętam dokładnie z jakiej strony, lata osiemdziesiąte:

1982-04-19-Berlin Ostbahnhof-PKP-WLAB-D-398.jpg

PKP_WL_3.jpg
 

Podobne wątki